Bugun...
Bizi izleyin:AK Parti İlçe Başkanı Öz “Bakanlık Cezaevi için en uygun yerin Ilıca olduğuna karar vermiştir”

Tarih: 23-11-2017 09:15:25 Güncelleme: 23-11-2017 11:58:25 + -


Ilıca’da Cezaevi yapılmasına AK Parti ilçe Teşkilatının değil Adalet Bakanlığının karar verdiğini belirten Öz “Bakanlık Manavgat sınırları içerisinde en uygun alanın Ilıca olduğuna karar vermiştir” dedi.


AK Parti İlçe Başkanı Öz “Bakanlık Cezaevi için en uygun yerin Ilıca olduğuna karar vermiştir”

Antalya Haber İhbar

Ilıca’da Cezaevi yapılmasına AK Parti ilçe Teşkilatının değil Adalet Bakanlığının karar verdiğini belirten Öz “Bakanlık Manavgat sınırları içerisinde en uygun alanın Ilıca olduğuna karar vermiştir” dedi.

 

 

A Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Manavgat’a bir Cezaevi ihtiyacı bilindiği halde Manavgat Belediyesinin hazırladığı imar çalışmalarında Cezaevi konusunda hiç bir adım atmadığını, sadece algı operasyonu yürüttüğünü söyledi.

 

 

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı öncesinde başta Ilıca’da yapılması planlanan Cezaevi olmak üzere Manavgat gündemi üzerine basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra AK Parti il Başkan Yardımcısı Manavgat koordinatörü Sedat Karagöz ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

 Manavgat gündemine dair açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, “CHP İlçe Başkanı hanımefendinin zannederiz ki, aldığı talimatlar doğrultusunda, Ak Parti İlçe yönetimimizi, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızı ve Bakanlıklarımızı yaptıkları basın açıklamaları vasıtasıyla haksız ve yersiz ithamlarla suçlamaktadır.

 

Her şeyden önce Manavgat’taki huzur ve sağduyu ortamını kim ne yaparsa yapsın bozdurmamak bizim birinci önceliğimizdir. Kimsenin tahrikine kapılmayacağımızı ve pozitif siyaset dilini devam ettireceğimizi tüm Manavgat halkıyla paylaşmak istiyoruz. Bizim siyasetimiz yıkma değil taş üstüne taş koyma siyasetidir” dedi.

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmenin, saymanın kimsenin tekelinde olmadığına dikkat çeken Öz “Böylesine hassas bir konu üzerinde kelime oyunları yaparak Ak parti ve Atatürk arasında mesafe oluğu algısını yaratmaya çalışmak çok ucuz bir oyundur.

 

 

Sayısız seçimler kazanarak bugünlere gelen Ak Parti milli iradenin vücut bulmuş halidir. Bizler sözde değil özde Atatürkçüyüz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük vasiyeti kurduğu Türkiye cumhuriyeti devletini ‘’Çağdaş muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için çalışın’’ olmuştur. Ak parti kadroları gece gündüz demeden çalışarak hayata geçirdiği dünya çapında ses getiren dev bütçeli projeleri ile Ülkemizi şahlandırmış ve itibarını arttırmıştır. Görüldüğü üzere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirmek için gece gündüz çalışan tek parti Ak Partidir. Atatürkçülük lafla olmaz. Mustafa Kemal Atatürk bu milletin ortak değeridir. Toplumu ayrıştırmak Atatürkçülük değildir” dedi.

 

 

Ilıca mahallesine cezaevi yapılmasına herkesin karşı olduğu gibi bir algı operasyonu yapılmaya çalışıldığını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Öz “Maalesef bu algı operasyonunun başrolünü de Manavgat Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sözen’in üstlendiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ilıca mahalle sakinlerimizin üzerinden algı operasyonu yaparak yapılan basın açıklamasıyla, partimizi ve vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmek için hazırlanmış bir provokasyondur.

İl olmak isteyen bir İlçenin sınırları içinde bir cezaevi olmalıdır. Ilıca beldemize düşünülen cezaevi sadece dört duvardan oluşmamaktadır, bu bölgeye bütün adli ve yargı personelini barındıracak, adliye lojmanları ve diğer sosyal alanlarla birlikte büyük bir kompleks alanı oluşturulacaktır. Burada bahsi geçen arazi Devletimizin hüküm ve tasarrufu altında olan bir arazidir. Ayrıca bu konuyla ilgili Adalet Bakanlığımız resmi yazışmalarla ilgili kamu kurum ve kuruluşlara yazılar yazmış gerekli yazışmaların ardından Manavgat sınırları içerisinde en uygun alanın burası olduğuna karar vermiştir. Burada şu örneği de vermek istiyorum, hemen yanı başımızda Alanya, Mahmutlarda bir turizm beldesi değil midir?

 

 

Bu beldede L tipi bir cezaevi bulunmaktadır, Alanya’da yaşayan yabancı nüfusun büyük bölümü burada oturup ikamet etmektedir, bu güne kadar hangimiz cezaevi sebebiyle evlerini terk eden yada satan yabancı misafir duymuştur? Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP ilçe teşkilatı tarafından yapılmaya çalışılan algı operasyonu toplumsal huzur ve barışı bozmaya yöneliktir ve bize göre çok sorumsuzcadır. Ayrıca Manavgat’ın neresine cezaevi yapılacağı ve nereyi imar planında cezaevi olarak göstermek Ak Parti ilçe teşkilatının görevi değildir. Manavgat’a bir Cezaevi ihtiyacı bilindiği halde Manavgat Belediyesi hazırladığı imar çalışmalarında bu konuyla ilgili bir adım atmamıştır, maalesef bu ve benzeri konularda CHP İlçe teşkilatı ve Manavgat Belediyesi vatandaşlara bilgileri çarpıtarak olayları farklı yerlere çekerek ayak oyunlarıyla vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmeye devam etmektedir. Ak Parti ne zaman önemli bir proje yapmak için ayağa kalksak tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta da muhalefet ve siyaset yaptığını sananlar, her zaman ki gibi, cibinlik siyaseti anlayışını ortaya çıkararak algı operasyonu yapmaya çalıştıklarını vatandaşlarımız görmektedir” dedi.

 

 

Manavgat Belediye Başkanlığınca konserli açılışlar düzenlenen projelerin tamamının İller bankası aracılığıyla Hükümetin verdiği kredilerle yapıldığını belirten Öz “İller Bankasından verilen krediler ile yapılan projelerin tabelaları ortadan kaybedilmeye çalışılırken, Manavgat’ın her tarafına sanki belediye ekiplerinin başka işi yokmuş gibi vatandaşın gözüne soka soka Büyükşehir belediyemizin yaptığı her türlü çalışma daha başlamadan, burası Büyükşehir ve ASAT‘ın yetki ve sorumluluğundadır tabelaları koyularak vatandaşlarımıza kara propaganda ve cibinlik siyaseti yapmaya devam eden bir zihniyetle karşı karşıyayız. Burada yapılmaya çalışılan ötekileştirmeyi ve ayrımcılığı Manavgat kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Gerçek talihsizlik ve seviyesiz siyaset dili ve üslubu tamda budur” dedi.

 

 

CHP İlçe Başkanının Büyükşehir belediyesi tarafından Manavgat’ta satılan arazileri sorduğuna da dikkat çeken Öz “İlçemizde Büyükşehir eliyle satılmış olan 7adet arsa satışlarının toplam bedeli 18.milyon 500 bin Türk lirasıdır. CHP İlçe Başkanı ve Manavgat Belediye Başkanına sormak istiyoruz 2 dönemdir sürdürdüğünüz Belediye Başkanlığı döneminizde sizin satmış olduğunuz 5 yıldızlı otel arazileri, arsalar ve firmalarla mahsuplaşmak için verdiğiniz diğer arsaların bedellerinin ne kadar olduğu ve nereye harcadığı konusunda ne zaman Manavgat komu oyunu bilgilendireceksiniz?” dedi.

 

 

CHP Yönetimi ve Manavgat Belediyesinin Fevzi paşa ve Atatürk caddelerindeki esnafın isyanını, ekonomik kriz var diyerek görmezden gelmeye ve geçiştirmeye çalıştığını belirten Öz “vatandaş merak ediyor Demokrasi bulvarı ve Antalya caddesinde ekonomik kriz yok mu? Neden sadece Fevzi paşa caddesi esnafı kepenk kapatıyor? Sorusuna hala cevap verebilmiş değilsiniz. Bölge turizmi tüm olumsuzluklara karşı dimdik ayaktadır ve önümüzdeki sezona umutla bakmaktadır” diye konuştu.

 

 

Ak Parti ilçe Başkanı Hasan Öz, Manavgat halkına Doğal gaz müjdesi verirken, MOBESE’nin en kısa sürede hizmete gireceğini, Manavgat ilçe Tarım Müdürlüğü hizmet binası yapım işinin ihalesinin 28 Kasım 2017 tarihinde yapılacağını ve 500 günde tamamlanacağını sözlerine ekledi.

 

 

Eyyamcılık ve ekonomik kriz çığırtkanlığı yaparak halkın moral motivasyonunu yurt çapında bozmaya çalışan fikre sadece Manavgat’ta değil tüm Türkiye’de karşı olduklarını belirten Öz, sözlerini şöyle tamamladı “tam tersine Milletimizin ve Devletimizin diz çökeceğini uman iç ve dış tüm odaklara karşı bir ve bütün olarak karşı durmaktayız ekonomik kriz var çığırtkanlığının kimlere hizmet ettiği ortadadır. CHP İlçe Başkanına oy devşirme adına böylesine ucuz bir siyaset gütmemesini tavsiye ederiz”
Bu haber 14746 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI