Bugun...
Bizi izleyin:Akdeniz Sanayi Sitesi'nin imar sorunu çözülüyor

Tarih: 31-03-2018 19:17:01 Güncelleme: 31-03-2018 23:10:01 + -


BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Genel Kurulu'na katıldı. Başkan Türel, "İmar sorunu konusunu çözüyoruz.


Akdeniz Sanayi Sitesi'nin imar sorunu çözülüyor

Antalya Haber İhbar

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Genel Kurulu'na katıldı. Başkan Türel, "İmar sorunu konusunu çözüyoruz. O konuda komisyonumuz uygun kararını aldı. 9 Nisan Pazartesi meclisimizden Allah'ın izni ile geçireceğiz" dedi.


 

Akdeniz Sanayi Sitesi Düğün Salonu'nda gerçekleşen genel kurula Ak Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk ve sanayi esnafı katıldı.


 

Genel Kurulda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.


 

2004 yılında göreve geldiklerinde Akdeniz Sanayi Sitesi'nin her yağmurda göle döndüğünü kaydeden Başkan Türel, "O dönemde çok hızlı bir şekilde hemen yağmur suyu kanallarını burada hem de devasa yağmur suyu kanallarını inşa ettik. Arkada Göksu Deresi'ne bağladık ve o gün bugündür artık o sorunlar ortadan kalktı, biz bile unuttuk o sorunları. Altyapısıyla, kanalizasyonu ile ilgili çok önemli hizmetler yaptık. Sıcak asfalt ile ilgili çok önemli hizmetler yaptık. Milletvekilliğim döneminde okulla ilgili gereken adımları attık. Şimdi Büyükşehir Belediye başkanı olarak yine emrinizdeyiz" dedi.


 

YAPILAN HİZMETLER ESNAFA YARIYOR


 

Akdeniz Sanayi Sitesi'nin sorunlarını çözmenin kendileri için bir mutluluk vesilesi olduğunu anlatan Türel, "Akdeniz Sanayi Sitesi'nin işlerini çözmek, sizin işlerinizde size yardımcı olmak bizim için gerçekten mutluluk vesilesi. Antalya'mızı da bir taraftan inşa etmeye, ihya etmeye çalışıyoruz. Bizim yapmakta olduğumuz bütün bu yatırımların yansıması tamamen sizlere" diye konuştu.


 

VATANDAŞIMIZIN OYUNA DEĞİL GÖNLÜNE TALİBİZ


 

Proje olmadan kalkınmanın mümkün olmayacağının altını çizen Menderes Türel, şunları söyledi:


 

"Şimdi bana ne diyorlar, Menderes Türel 3. Etap Raylı Sistemi yapma. Menderes Türel, limanlar yapma, yat limanları yapma, Boğaçayı Projesi'ni hiç yapma, Konyaaltı Sahili'nde aman ha elini sürme. Biz tabi onları dinlemiyoruz. Bizim çünkü Antalya'ya hizmet borcumuz var. Biz Antalya'ya, size, ne yapsak azdır. Biz bu bilinçle çalışıyoruz. Biz vatandaşımızın seçimlerde oyuna talip olmuyoruz. Biz 5 senelik hizmet dönemimizde vatandaşımızın gönlüne talip olmaya çalışıyoruz."


 

HALK CEVABI SANDIKTA VERECEK


 

Antalya'ya yapılan hizmetlerin itibarsızlaştırılmaya çalıştığını da ifade eden Türel, “Biz hep Antalya'nın kalkınması için çalışıyoruz. Antalya'da ne zaman iyi bir şeyler yapmaya kalksak hemen bir iftira furyası. Geçmişte Antalya'ya bir çivi bile çakmayanlar şimdi bizim bu yaptığımız hizmetleri görünce yaptıklarımızı nasıl itibarsızlaştırırız, nasıl itibar suikastıyla bu yapılanları halka unuttururuz, yapılanları nasıl gölgede bırakırız diye düşünüyorlar. Dertleri bu. Ancak kusura bakmayın, bu halk bu esnaf her şeyin farkında her zaman yeri geldiğinde de en güzel cevabı millet olarak sandıkta veriyor, inşallah yine verecektir. Ben buna kalpten inanıyorum" diye konuştu.


 

İMAR SORUNU ÇÖZÜLÜYOR


 

Başkan Menderes Türel, sanayi sitesinin imar sorununu da çözdüklerini belirtti. Türel, "Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile el ele vererek imarla ilgili sorunlarınızı da tek tek çözdük, çözüyoruz. Tabi imarla ilgili yaptığımız çalışmalar elbette bizim görevimiz. İnşallah sizin imar sorunu ile ilgili konuyu çözüyoruz. O konuda da komisyonumuz uygun kararını aldı. 9 Nisan Pazartesi günü mecliste Allah'ın izni ile geçireceğiz. Şimdiden sizlere hayırlı uğurlu olsun diyorum" diye konuştu.
Bu haber 3432 defa okunmuştur.

DİĞER Antalya Büyükşehir Belediyesi Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI