Bugun...
Bizi izleyin:Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nden ‘Güçlü Ordu Güçlü Türkiye’ projesi

Tarih: 27-11-2018 12:04:18 Güncelleme: 28-11-2018 00:21:18 + -


Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nden 25 öğrenci, 2 gün boyunca Manavgat'ta çeşitli iş yerlerinde çalışarak elde ettikleri geliri Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladı.


Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nden ‘Güçlü Ordu Güçlü Türkiye’ projesi

Antalya Haber İhbar

Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nden 25 öğrenci, 2 gün boyunca Manavgat'ta çeşitli iş yerlerinde çalışarak elde ettikleri geliri Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladı.

 

 

 

 

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yücel Aslan’ın proje danışmanlığında hayata geçirilen ‘Güçlü Ordu Güçlü Türkiye’ projesi kapsamında Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji  Anadolu Lisesi 10.,11. ve 12.  Sınıflardan 25 öğrenci 24-25 Kasım günleri Manavgat'ta çeşitli iş yerlerinde SSK primleri yatırılmak suretiyle 2 gün çalıştı. Öğrenciler, iki günlük ücretlerini Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına gönüllü olarak bağışladılar.

 

 

 

 

Günümüzde üretmeyen ve sadece tüketmeye endeksli nesiller yetiştirmenin ülkemizin müreffeh yarınlarının inşası önünde en önemli engel olduğunu belirten proje danışmanı Yücel Aslan  “Ülkemizin güçlü yarınları için çalışan, üreten ve kazandığını devleti ve milletinin güçlü geleceği için paylaşan bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amacımıza ulaşmak için bu projemizi başlattık” dedi.

 

 

 

Projenin kazanımları konusunda da bilgi veren Aslan “Öğrencilerde çalışkanlık, üretkenlik, emek ve alın terinin farkında olma, kazandığını devleti ve milletinin yararına yönelik paylaşma bilinci kalıcı bir davranış haline dönüşecektir. Öğrencilerde toplumuna, ordusuna ve devletine karşı duyarlılık bilinci oluşacaktır. Ülkemizin yerli ve milli üretimine katkı sunacaktır. Güçlü Ordu Güçlü Türkiye sloganının realitede gerçekleşmesine ve diğer öğrencilere örnek olmasına katkı sağlayacaktır. Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltarak bölgesel ve küresel güç olma yolundaki azmine azim, gücüne güç katacaktır” dedi.

 

 

 

Proje kapsamında elde edilen gelirin Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına teslim edilmesi dolayısıyla sade bir tören düzenlendi. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve MASİAD Başkanı Turgay Akar’ında hazır bulunduğu törende Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nı temsilen Albay Kemal Karababa, Vakıf hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

 

 

 

Karababa, Türk Silahlı Kuvvetlerinin dünyada gücünü milletinden alan tek ordu olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın Türk Ordusunun gücüne güç katmak için çalışmalarda bulunduğunu söyledi.

 

 

Konuşma ve slayt gösterilerinin ardından Albay Kemal Karababa’ya Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından çiçek ve plaket takdim edilirken, Bahçeşehir Koleji  yöneticileri de projeye katkıda bulunan öğretmen ve öğrencilere plaket ve belge takdim etti.

 

 

 

 

SEKTÖR HABERLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ: 0532 120 20 03

 


HABER VİDEOSUDİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI