Bugun...
Bizi izleyin:Bahçeşehir Koleji Manavgat’ta ödül ve gururla dolu 8. Yıl

Tarih: 09-09-2017 18:23:22 Güncelleme: 11-09-2017 16:59:22 + -


Bahçeşehir Koleji Manavgat 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında başarı ve derecelerle 8. Yıla merhaba diyor.


Bahçeşehir Koleji Manavgat’ta ödül ve gururla dolu 8. Yıl

Antalya Haber İhbar

Bahçeşehir Koleji Manavgat 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında başarı ve derecelerle 8. Yıla merhaba diyor.

 

 

Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı Ortaokulunun 7 Yıllık başarılarından bahsederken Yaz dönemi yoğun bir eğitim dönemi yaşadıklarını Bu öğretmen eğitimleriyle donanım olarak güçlendiklerini heyecanla yeni öğretim yılına hazır olduklarını dile getirdi.

 

Manavgat’ın ilk kurumsal okulu olan Bahçeşehir Koleji Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaşlık yolunda eğitimine devam diyor.

 

Uluslararası Mükemmel Okullar Birliği tarafından Mükemmel okul ödülüne sahip Bahçeşehir Koleji’nin Ödül aldığı alanlardan bir tanesinin de yaptığı düzenli Öğretmen eğitimleri olduğunu belirten Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı “Bu doğrultuda;

 

7-8 Ağustos Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsünde müdür yardımcıları eğitimi,

9-10-11 Ağustos Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsünde pdr psikolojik danışman ve rehber öğretmenler Eğitimi,

 

15-16-17 Ağustos Bahçeşehir Koleji Halkalı Kampüsünde yabancı dil İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça Öğretmenleri Eğitimi,

 

24-25 Ağustos Bahçeşehir Koleji Antalya Konyaaltı Kampüsünde ilkokul-ortaokul-lise öğretmenleri genel KÖÖM Eğitimi,

 

7-8 Eylül Bahçeşehir Koleji Antalya Konyaaltı Kampüsünde Türkçe-Matematik-Fen Bilimleri - Sosyal Bilgiler- Yabancı Dil ve Sınıf Öğretmenleri Teknoloji Eğitimi,

7-8 Eylül Bahçeşehir Koleji Çamlıca Kampüsünde Matematik ve Fen Bilimleri Öğretmenleri STEM Eğitimi,

 

8 Eylül Bahçeşehir Koleji Antalya Konyaaltı Kampüsünde Yabancı Dil Öğretmenleri Bölge Toplantısı gerçekleştirildi,

 

8. yıla başlarken geçmiş başarılarımız bize güç ve ilham verecek. 7 yıldır Bahçeşehir Koleji kültürünü alan öğrencilerle başarılarımıza yeni başarılar eklemenin arzusuyla yeni bir eğitim dönemine başlıyoruz.

 

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu olarak 460 puan ortalaması ile Antalya ilinde 448 okul arasında 2., Manavgat’ta açık ara farkla 38 okul arasında ilçede 1., 27 tane Bahçeşehir Koleji arasında yine açık ara farkla tüm Bahçeşehir’lerin 1.si olduk. 7. Sınıf Öğrencimiz İçten Bozkurt, tüm soruları doğru yaparak 500 tam puanla Türkiye 1.si olurken 6,7 ve 8. sınıfta da üst üste 3 yıl tam puan çıkardığı için okulumuzun tarihine adını altın harflerle yazdırmış; ulusal televizyon kanallarında Manavgat’ımızın adını duyurup bizleri gururlandırmış ve yalnızca tam puanla girilebilen Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesini kazanmıştır. Böylece öğrencimiz okulumuzdaki diğer öğrencilerimize güzel bir rol model olmuştur. Okulumuz öğrencileri yalnızca akademik alanda değil, spor sahalarında da kendilerini göstererek okulumuza çifte mutluluk yaşatmaktadırlar: Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı Antalya’da 3. , Küçük Erkek Basketbol Takımı ilçede 4. olmuştur.

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda Yıldız Erkek Voleybol Takımı ilçe şampiyonu ve Antalya 2.si olurken Takım Kaptanı Onur Soydan ise gösterdiği başarılarla Milli Takım kadrosunda yer almıştır. Yine Küçük Erkek Basketbol Takımı ilçe şampiyonu olurken Küçük Kız Voleybol Takımı ise ilçe 3.sü olmuştur. Yine aynı yıl Öğrencimiz Deniz Yoldan, İLBAP sınavında bütün soruları doğru yaparak 500 tam puan ile Antalya 1.si olarak bizleri gururlandırmıştır.

 

2012- 2013 Eğitim Öğretim Yılı’nda, ders bazında bakıldığında İngilizce dersine ait ortalamaların Manavgat’taki bütün okulların üzerinde seyrettiği görülmüştür. Yoğun bir biçimde uygulanan İngilizce programının nihayetinde meyvelerini vermeye başladığına tanık olmak, bizlerin eğitimde ne kadar doğru hamleler yaptığını tekrar ortaya koymuştur. Bahçeşehir ailesi başarının sadece doğru adımlarla değil, bir bütün olarak hareket etmekle geldiğinin de farkındadır. Okulumuzda öğretmen ve öğrencilerimiz birbirlerine öyle bir kenetlenmişlerdir ki Okul Başkanımızın 6/B sınıfıyla organize ettiği Öğretmenler Günü sürprizi bizlerin birbirimize adeta bir zincirin halkaları gibi bağlı olduğunun en açık göstergesi olmuştur : 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde uçak kiralanarak okulumuzun üzerinden öğretmenlerimize güller yağdırılmış, böylece öğrencilerimiz öğretmenlerine duyduğu saygı ve sevgiyi bir de bu açıdan dile getirmişlerdir. Manavgat’ın tarihinde ilk kez görülen bu kutlama örneği eğitimimizi sevgi üzerine inşa ettiğimizin en güzel ifadesi olmuştur.

 

 

2013- 2014 Yılı’nda ortaokul öğrencilerimizin girdiği sınavın adı artık TEOG olarak değişmiştir. Kasım ayında yapılan TEOG-1’de Mustafa Güngör 700 tam puanla Türkiye 1.si, nisanda yapılan TEOG-2’de Deniz Toydemir ve Hazal Kayra Temel 700 tam puanla Türkiye 1.si olmuştur. Okulumuz henüz ilk kez yapılan TEOG sınavında üç öğrencisiyle Türkiye birinciliği yaşamış ve Manavgat’ın adını Türkiye gündemine tekrar getirmiştir. Mustafa Güngör ve Deniz Toydemir Kabataş Erkek Lisesinde eğitimlerine devam ederken Hazal Kayra Temel de Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesinde öğrenim hayatına devam etme kararı almıştır. Yıldız Erkek Voleybol Basketbol Takımı okul sporlarında ilçe şampiyonu olurken 23 Nisan Turnuvası’nda aynı yıl ikinci kez ilçe şampiyonluğu yaşamıştır. Yıldız Kız Voleybol Takımı okul sporlarında ilçe şampiyonu olmuş, tıpkı erkek takımımız gibi, 23 Nisan Turnuvası’nda da aynı yıl ikinci defa okulumuza şampiyonluk getirmiştir. Gözler Artık Bahçeşir’de Toplanmıştı… TEOG, SBS ve İLBAP’ta alınan başarıları; voleybol ve basketbol branşlarında kazanılan şampiyonlukları artık bir ödülle taçlandırma zamanı gelmişti. Böylece Manavgat’ta ilk defa bir okul kendi bünyesinde büyük bir Ödül Töreni düzenleyerek farkını tekrar ortaya koymuştu. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde TEOG-1’de Emine Cansu Külahçı, Nur Karakaya ve Bilgehan Bulgurlu 700 tam puan alarak Türkiye 1.si olmuşlardır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dahilinde ilçemizde düzenlenen şiir yarışmasında 7.sınıf öğrencimiz Yağmur Kahya Manavgat 2.si olarak bizleri gururlandırmıştır. Yıldız Erkek Basketbol Takımı okul sporlarında ilçe şampiyonu olurken 23 Nisan Turnuvası’nda aynı yıl ikinci kez ilçe şampiyonluğu yaşamıştır. Yıldız Kız Voleybol Takımı okul sporlarında ilçe şampiyonu olurken 23 Nisan Turnuvası’nda aynı yıl ikinci kez tekrar şampiyonluk elde etmiştir. Ve Bahçeşehir’de Şampiyonluklar Artık Peşi Sıra Geliyordu… TEOG-1’de 700 tam puan yapan Nur Karakaya aynı zamanda şampiyon olan voleybol takımımızın da 3 yıl boyunca as oyuncusuydu. Nur Karakaya ile okulumuz akademik başarıyla spor faaliyetlerinin birlikte yürütülebileceğini gösteren en güzel örnek olmuştur.

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda da yine zirvede olmaya devam ediyoruz. TEOG-1’de Selin ÜNAL 700 tam puan alarak Türkiye 1.si olmuştur. Aralık ayında yapılan İLBAP-1 sınavında Asu Tuluk ve Buse Özçelik, nisan ayında gerçekleşen İLBAP-2’de ise Selin Ünal ve Gülbin Kerpiç 700 tam puanla Antalya 1.si olmuşlardır. Böylece okulumuz altıncı yılında 5 tane tam puan çıkararak yine başarı geleneğini sürdürmüştür. Bahçeşehir Başarılarıyla Manavgat’a Damgasını Vurmaya Devam Ediyor… 2015-2016 sezonunda ilk defa kurulan Futsal Takımı katıldığı turnuvada ilçe 2.si, yine il kez kurulan BOCCE Takımı ilk turnuvasında Antalya 4.sü olmuş; Yıldız Kız Basketbol Takımı ilçe 3.sü ve Yıldız Kız Voleybol Takımı da ilçe 3.sü olmuştur. 7.Sınıf Öğrencimiz Fatmagül BERBER “Ritmik Jimnastik” alanında Antalya 3.sü olmuş ve Milli Takıma girmiştir. 6. Sınıf Öğrencimiz Hatice Aygen Esen “ Judo”da il 1.si, 7.Sınıf Öğrencimiz Mehmet Ata Kaya il çapında düzenlenen “Satranç Turnuvası”nda 13-14 yaş şampiyonu, aynı Satranç Turnuvası’nda 6. Sınıf Öğrencimiz Süleyman Bilal Sütçü 11-12 yaş şampiyonu, 5. Sınıf Öğrencilerimiz İsmet Şen il 2.si, Emre Şen il 4.sü, 7. Sınıf öğrencimiz Irmak Tunç İl geneline yapılan bireysel çalgı yarışmasında il 3.sü,6.sınıf öğrencimiz Recep Meleyim 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı kapsamında yapılan resim yarışmasında mansiyon ödülü almıştır. , 7.sınıf Öğrencimiz Taylan Barış Börekçi “Dünya Çevre Günü “ kapsamında yapılan resim yarışmasında İl derecesi yaparak Mansiyon ödülü almıştır. 6. Sınıf öğrencimiz Aanatasya Tozlu ilbap sınavında 700 tam puanla 6. Sınıflar il 1.si, 7. Sınıf öğrencimiz Arda Okutan ilbap sınavında 700 tam puanla 7. Sınıflar il 1.si, olmuştur. Ayrıca okulumuz bünyesinde kurulan Robotik Takımız hazırladıkları projeyle okulumuzu Ankara’da Hacettepe Üniv. yapılan FLL turnuvasında temsil etmiştir.

2016-2017 Öğretim yılı TEOG-1 Sınavında kırılması zor bir rekorla 120 Soruda 110 Net ortalaması ile İlçe’de 44 Ortaokul arasında ilçe 1. Olduk..Kolay denilebilecek düzeyde çıkan TEOG-2 sınavında ise okul ortalamamız 120 soruda 113 net olurken ,

Boran Bulut, Arda Okutan, Taylan Barış Börekçi, Esra Nur Güven bütün soruları doğru yaparak 700 Tam puanla Türkiye 1. Si oldu.

 

Başarılarımıza bir yenisini daha ekledik. Başarılarımızı taçlandırmaya devam edeceğiz…

Yine bu 7 yıllık süreçte benimle birlikte yürüyen Öğretmen, Öğrenci, Velilerime ve yukarıda anlattığım başarılara imza atan profesyonel öğretmen kadroma ayrıca teşekkür ederim” dedi.

 

Eğitim gibi kutsal bir iş yaptıklarını belirten Avcı; 2017-2018 Öğretim yılının ülkemiz, Öğrenci öğretmen ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını, Birlik ve beraberliğin arttığı başarılı bir yıl olması dileğiyle herkese başarılar diledi..
Bu haber 8696 defa okunmuştur.

DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI