Bugun...
Bizi izleyin:BAKSİFED Başkanı: Ekonomiye odaklanma zamanı

Tarih: 19-04-2017 14:21:28 Güncelleme: 19-04-2017 14:49:28 + -


BATI Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Ali Eroğlu, demokrasi kültürünün bir parçası olan referandum sürecinin gerçekleştirildiğini belirterek, "Artık özgürlükçü demokrasi ve ekonomiye odaklanma zamanı gelmiştir" dedi.


BAKSİFED Başkanı: Ekonomiye odaklanma zamanı
Antalya Haber İhbar

 BATI Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Ali Eroğlu, demokrasi kültürünün bir parçası olan referandum sürecinin gerçekleştirildiğini belirterek, "Artık özgürlükçü demokrasi ve ekonomiye odaklanma zamanı gelmiştir" dedi.

BAKSİFED Başkanı Ali Eroğlu, yaptığı açıklamada, Türk halkının refah, barış ve özgürlüklerin güvence altına alındığı toplumsal bir düzen beklediğini söyledi. 16 Nisan'da demokrasi kültürünün bir parçası olan referandumun yapıldığını belirten Başkan Eroğlu, "Referandum sürecinin tamamlanmasıyla artık özgürlükçü demokrasi ve ekonomiye odaklanma zamanı geldi. Ülkemiz ekonomisinin kalkınması anlamında uzun bir maraton bizi beklemektedir" dedi.

EKONOMİK BEKLENTİLER

Özellikle ekonomik teşviklerin, KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaştırması gerektiğine değinen Ali Eroğlu, "Üretim ve ihracatın artırılmasını amaçlayan Kredi Garanti Fonu'nun bütçe disiplini gözetilerek etkinliğinin sağlanması, kayıt dışılığın önlenmesi, yerli üretimin desteklenmesi, nitelikli iş gücünün geliştirilmesi, teknoloji ve Ar-Ge odaklı politikaların izlenmesi ekonomik sürdürülebilir büyümenin anahtarıdır. 11'inci 5 Yıllık Kalkınma Planı'nın bu reformları kapsamasını bekliyoruz" dedi.

BAKSİFED olarak, sivil toplum dinamiğinin ve örgütlülük bilincinin Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınmasında önemli bir işlevi olduğuna inandıklarını vurgulayan Eroğlu, "Önümüzdeki dönemde sadece içeride değil, dışarıda da uzlaşma kültürü ve diplomasi dilinin ağırlık kazanması için siyasi partilerimiz başta olmak üzere iş dünyası örgütleri, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, kanaat önderleri ve toplum kesimlerinin ortak bir gelecek paydasında birleşmesi gücümüze güç katacaktır" diye konuştu.

ANAYASA İHTİYACI

Eroğlu, hem bölge ekonomisinin gelişimi hem de ülke ekonomisinin güçlenmesi açısından gelişmiş bir demokrasi kültürüne ihtiyaç olduğunu kaydetti. Gelişmiş demokrasilerin birleştirici unsurunun kapsayıcı ve bütünleştirici anayasa olduğuna işaret eden Ali Eroğlu, "Türk toplumunun ihtiyaçlarına cevap verecek yeni anayasanın; özgürlüklerin önünü açacak, toplumu birleştirecek şekilde, ortak akıl ve uzlaşıyla hazırlanması önemlidir. Ülkemiz, 21'inci yüzyıl dünyasına yakışır yeni ve sivil bir anayasayı hak etmektedir. 80 milyon olarak enerjimizi, geleceğimizi ilgilendiren konulara odaklamalı ve var gücümüzle ülkemizin kalkınması için seferber olmalıyız" dedi.

 
Bu haber 2917 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Antalya Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI