Bugun...
Bizi izleyin:Basın Yayın İl Müdürü Diler, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Tarih: 09-01-2017 19:04:14 Güncelleme: 09-01-2017 22:34:14 + -


BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler “Demokrasinin temel taşı olan basınımızın güçlenerek gelişeceğine olan inancımız ve 10 Ocak”ların sorunların değil mutlulukların konuşulduğu bayram”lar olması dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Kurumum adına kutlar, saygılarımı sunarım” dedi.


Basın Yayın İl Müdürü Diler, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

BYEGM Antalya İl Müdürü Esen Diler “Demokrasinin temel taşı olan basınımızın güçlenerek gelişeceğine olan inancımız ve 10 Ocak”ların sorunların değil mutlulukların konuşulduğu bayram”lar olması dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Kurumum adına kutlar, saygılarımı sunarım” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Basın Yayın Enfermasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler’in yaptığı yazılı açıklama şöyle “Haber alma özgürlüğünün hayata geçirilmesi ve toplumsal bilincin güçlendirilmesi ancak işlevini gerçek anlamda yerine getirebilen bir basınla mümkün olabilmektedir. İletişim kanalları ve araçlarının çeşitlendiği, bilginin global bir güç olduğu, basının 4. Kuvvet olarak nitelendiği günümüzde gelişmelerden haberdar olabilmemiz ve bilginin hızlı ve güvenli bir şekilde topluma ulaşabilmesi için basının yükü ve sorumluluğu daha da artmaktadır.

Ancak aynı zamanda kamu hizmeti olarak da nitelendirdiğimiz bu önemli görev yerine getirilirken basın mensubu arkadaşlarımız pek çok zorlukla da karşı karşıya kalmaktadırlar. Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanan 10 Ocak tarihi gazetecilerin sorunlarının ve çalışma koşullarının masaya yatırıldığı ve bu mesleğin zorluklarının hatırlandığı ender günlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır.

Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi, görevlerini daha etkin, sağlıklı ve verimli bir biçimde yerine getirebilmeleri kurumsal olarak önceliklerimiz arasında yer almakta olup değerli basın mensuplarımıza yönelik çalışmalarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecektir. Tüm temennimiz geçmişten geleceğe ışık tutan, yaşanan ama ulaşamadığımız tüm haberleri bize servis eden ve ülkemiz ve milletimiz için inanılmaz bir duyarlılıkla hareket eden Türk basınının sorunlardan arındırılmış daha iyi çalışma koşullarında hizmet verebilmesi yönündedir.

Her daim güçlü ve dirayetli olan Türk basını bunun son örneğini 15 Temmuz gecesi bir kez daha göstererek ne denli etkili  ve duyarlı olduğunu vurgulamıştır.

Demokrasinin temel taşı” olan basınımızın güçlenerek gelişeceğine olan inancımız ve 10 Ocakların sorunların değil mutlulukların konuşulduğu bayramlar olması dileğiyle öncelikle görevleri başında hayatını kaybeden gazetecileri rahmetle anarak kamuoyunun oluşturulması, zamanında ve doğru olarak bilgilendirilmesi görev ve sorumluluğunu, etik ve meslek ilkelerine bağlı bir habercilik anlayışıyla, mesleğini her koşulda özveri ve inançla icra eden basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Kurumum adına kutlar, saygılarımı sunarım”
Bu haber 2049 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Antalya Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI