Bugun...
Bizi izleyin:Başkan Türel proje çalışmalarını denetledi

Tarih: 27-03-2018 15:49:51 Güncelleme: 27-03-2018 18:31:51 + -


ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçay Projesi kapsamında başlayan afet riskini önlemeye yönelik altyapı çalışmalarını denetledi. Türel, Antalya'nın en çevreci projesindeki çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini söyledi. Konyaaltı bölgesindeki taşkın riskini önleyecek, Konyaaltı Sahili'ni erozyon tehlikesinden kurtaracak ve taş ocakları sorununa çözüm getirecek Boğaçayı Projesi'nde altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaça


Başkan Türel proje çalışmalarını denetledi

Antalya Haber İhbar

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçay Projesi kapsamında başlayan afet riskini önlemeye yönelik altyapı çalışmalarını denetledi. Türel, Antalya'nın en çevreci projesindeki çalışmaların büyük bir hızla ilerlediğini söyledi.

 

Konyaaltı bölgesindeki taşkın riskini önleyecek, Konyaaltı Sahili'ni erozyon tehlikesinden kurtaracak ve taş ocakları sorununa çözüm getirecek Boğaçayı Projesi'nde altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı Projesi birinci etabı kapsamında başlatılan öncelikli olarak afet riskini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaları yerinde inceledi. ALDAŞ Genel Müdürü Faruk Karaçay'dan şantiye ofisinde teknik bilgiler alan Başkan Türel, daha sonra fore kazık ve beton perde çalışmalarının hızla sürdüğü proje alanını gezdi.

 

SEL RİSKİ ÖNLENİYOR

 

Yaklaşık 1 milyar lira yatırım maliyetli Boğaçayı Projesi'nin her şeyden önce bir taşkın önleme projesi olduğunun altını çizen Başkan Türel, “Bundan 10 sene önce deniz kenarından köprüyü yıkıp geçen sel 2300 debide gerçekleşmişti. Bugün 4500 debiye göre yani neredeyse iki misli bir çalışma yapıyoruz. Yani 10 sene önce yaşanan debinin iki misli oranında risk ile karşı karşıya kaldığımızda dahi Boğaçayı'nda hiçbir sıkıntı yaşanmayacak. Böyle bir riskin önleniyor olması bile çevreci bir proje olduğunu gösteriyor" dedi.
 

BATAKLIKTAN YAŞAM MERKEZİNE DÖNÜŞECEK

 

Boğaçayı'nın çevresini bir yaşam alanına dönüştürmek suretiyle Antalya'yı kum ve taş ocakları felaketinden kurtaracaklarını aktaran Başkan Türel, “Afet riskini önlemeye yönelik altyapı çalışmalarının ardından, bir bataklık görünümündeki bu alanı bir yaşam alanı ve halkın buluşma noktası olarak, turizm cazibesini de sağlayacak bir rekreasyon projesiyle Antalya'ya kazandırıyoruz. Sazlıklar, otluklar, çöplerle kaplı görünümü ortadan kaldırıp Boğaçayı'mızı en güzel şekilde Antalyalıların yaşam alanı haline getireceğiz" diye konuştu.
 

İLK ETAP BU YIL BİTECEK

 

Boğaçayı Projesi birinci etabında denizi yaklaşık 750 metre içeri almak suretiyle kanal içinde bir su görünümü sağlayacaklarını anlatan Menderes Türel, “Peyzaj ve rekreasyon çalışmaları ile de burayı kartpostalları süsleyecek hale getireceğiz. Halkımızın spor ve yürüyüş imkanı bulabileceği, günün yorgunluğunu ve stresini atabileceği bir dinlenme alanı, bir peyzaj projesi olarak Antalya'mıza kazandıracağız. Altyapı çalışmaları ve peyzaj çalışmaları da yakında başlayacak. Mega projenin ilk etabını bu yıl içinde Antalyalıların hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.
Bu haber 3042 defa okunmuştur.

DİĞER Antalya Büyükşehir Belediyesi Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI