Bugun...
Bizi izleyin:FETÖ duruşmasında Alaattin Çakıcı iddiası

Tarih: 04-12-2017 16:06:21 Güncelleme: 04-12-2017 23:02:21 + -


ANTALYA'da görülen FETÖ duruşmasında tanıklık yapan cinayet sanığı Serhat Günezer, suç örgütü ele başı Alaattin Çakıcı'dan emirler aldığını öne sürdüğü Serkan K. ve Mustafa Ali E.'nin, İzmir'de üniversite öğrencilerini AK Parti aleyhine yetiştirdiğini, kandırdıkları gençleri FETÖ/PDY'nin ağabeyleri ile tanıştırdığını öne sürdü.


FETÖ duruşmasında Alaattin Çakıcı iddiası

Antalya Haber İhbar

ANTALYA'da görülen FETÖ duruşmasında tanıklık yapan cinayet sanığı Serhat Günezer, suç örgütü ele başı Alaattin Çakıcı'dan emirler aldığını öne sürdüğü Serkan K. ve Mustafa Ali E.'nin, İzmir'de üniversite öğrencilerini AK Parti aleyhine yetiştirdiğini, kandırdıkları gençleri FETÖ/PDY'nin ağabeyleri ile tanıştırdığını öne sürdü.

Antalya'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan eski Antalya Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül,  Burdur Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alayı eski Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz ile tutuksuz sanık Antalya 3'üncü Piyade Er Eğitim Tugay ve Garnizonu eski Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya'nın yargılanmasına devam edildi.

Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi'nden SEGBİS üzerinden ihbarcı sıfatıyla katılan Serhat Günezer, Ahmet Yurdagül'ün FETÖ mensupları ile görüştüğünü belirterek, iddialarda bulundu.

Geçen yıl Manisa'nın Turgutlu ilçesinde önce tabancı ile öldürülüp daha sonra yakılan Adem Dönmez'in katil zanlısı olarak Manisa T Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Serhat Günezer, Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan suç örgütü ele başı Alaattin Çakıcı'dan emirler aldığını öne sürdüğü Serkan K. ve Mustafa Ali E.'in, üniversite öğrencilerini AK Parti aleyhine yetiştirdiğini, kandırdıkları gençleri de FETÖ/PDY'nin ağabeyleri ile tanıştırdığını öne sürdü.

İfadesinde, 2014 yılından itibaren Turgutlu ilçesinde emlak, gayrimenkul işiyle uğraştığını belirten Serhat Günezer, şöyle dedi:

"Ben Adem Dönmez isimli şahsın öldürülmesi olayının şüphelisi olarak şu an Manisa'da tutuklu bulunuyorum. Size FETÖ/PDY örgütü kapsamında bildiklerini anlatmak istiyorum. Öldürülen Adem Dönmez, FETÖ/PDY'nin Türkiye'deki Türkçe Olimpiyatları'nı düzenleyen ve İzmir, Antalya, Bolu Bölgesi para trafiğini sağlayan grubun üst düzey sorumlulularındandır. Adem Dönmez topladığı paraları Manisa merkezde yaşayan Mustafa Ali E. vasıtasıyla, Balıkesir Ayvalık'ta yaşayan ve PKK terör örgütünün yapılanmasını sağlayan Ercan A. isimli şahsa ulaştırmaktaydı. Mustafa Ali E., İzmir Alsancak'ta bir kilisein rahibine suikast yapmak istemiş, başarılı olamayınca İzmir'de tutuklanarak yargılanmıştır."

Serkan K. ile Mustafa Ali E.'nin, Alaattin Çakıcı'dan aldıkları emirlerle hareket ederek, özellikle Ege Üniversitesi'nde gençleri AK Parti aleyhine yetiştirme çabasına girdiklerini iddia eden Serhat Günezer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Serkan K. ve Mustafa Ali E., ağlarına düşürdükleri gençleri FETÖ/PDY'nin ağabeyleriyle tanıştırmışlardır. Hatta Ege Üniversitesi'nde geçen yıl PKK'lılarla yapılan kavga sırasında öldürülen Fırat Çakıroğlu'nun da muhafazakar kişileri Serkan K.'ya yönlendirerek, Fethullahçı cemaate kazandırılmasını sağladığı yönünde Adem Dönmez ile adını bilmediğim arkadaşlar arasındaki konuşmalarda duydum. Söz konusu belirttiğim olayları Eski Manisa 1. Ağır Ceza Mankemesi hakimi olan Hüseyin A. ve Adem Dönmez'in kayınpederinin yakını Albay Ahmet Yurdagül gayet iyi bilmektedir. Söz konusu Hüseyin A. ve Ahmet Yurdagül, Adem Dönmez ve çevresindeki FETÖ mensupları ile görüşmektedir. Hatta söz konusu evleri bu iki şahıs da bilmektedir. Bu şahıslar birbirlerine mektup göndermektedirler."

Ahmet Yurdagül ise Serhat Günezer'in iddialarını yalanladı.

Tutuklu sanıklardan Metin Karagöz'ün yurt dışı yasağı koşulu ile tahliyesine karar veren mahkeme, Ahmet Yurdagül'ün tutukluluk halinin devamına hükmetti. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

 Bu haber 6425 defa okunmuştur.

DİĞER Adli Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI