Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Bahçeşehir Koleji İlk öğrencileriyle gururlandı

Tarih: 10-08-2018 12:42:34 Güncelleme: 10-08-2018 19:19:34 + -


2010-2011 öğretim yılında eğitim öğretime Manavgat kampüsünde başlayan Bahçeşehir Koleji’nin ilk öğrencileri, 8 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun oldular.


Manavgat Bahçeşehir Koleji İlk öğrencileriyle gururlandı

Antalya Haber İhbar

2010-2011 öğretim yılında eğitim öğretime Manavgat kampüsünde başlayan Bahçeşehir Koleji’nin ilk öğrencileri, 8 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun oldular.

 

Öğrencileriyle gurur duyduğunu belirten Okul Müdürü Şerafettin Avcı, kurulduğu günden bugüne olduğu gibi bu yıl mezun olan öğrencilerinin de Manavgat’ın başarı çıtasını oldukça yükseğe taşıdıklarını söyledi.

 

Bahçeşehir Koleji ilk öğrencilerini 8. Sınıftan mezun etti. Bahçeşehir Koleji  Müdürü Şerafettin Avcı, 1. sınıfa 2010-2011 Öğretim yılında Bahçeşehir Koleji Manavgat Kampüsünde başlayıp 8. sınıfı başarılarla tamamlayan öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek “Manavgat’ın ilk kurumsal okulu Bahçeşehir Koleji kurulduğu ilk yıl 500 üzerinden 460 puan ortalaması ile hem Manavgat’ta hem de Bahçeşehir Kolejleri arasında 1. olarak Manavgat’ı kitlesel başarıyla tanıştırdı. Aynı zamanda İçten Bozkurt adlı öğrencimiz 500 tam puan alarak bireysel başarısıyla Manavgat’ın adını Antalya ve Türkiye genelinde duyurmayı başardı” dedi.


Manavgat Bahçeşehir Koleji’nin 2017-2018 öğretim yılında 8. mezunlarını verdiğini belirten Avcı “2 haziran 2018 de yapılan LGS sınavına 63 öğrencimiz girdi. Bu yıl ilk defa yapılan ve iki oturumdan oluşan sınavda Bahçeşehir Koleji 0 yüzdelik diliminde 11 öğrencisi ile daha önceki başarılarına yeni bir başarı daha ekledi. 
% 0 lık diliminde 11 öğrenci 
% 1 lik dilimde 16 öğrenci
% 2 lik dilimde 22 öğrenci
% 3 lük dilimde 28 öğrenci ile Manavgat’ın başarı çıtasını bir hayli yükselttiğimize inanıyorum” dedi.


8. sınıf tercihlerinin 2-13 temmuz arasında yapıldığına dikkat çeken Şerafettin Avcı “Bahçeşehir Koleji 1. lerinin kendi bünyemizdeki Anadolu lisesine devam etme geleneği önceden oluşmuştu. Bu yılki okul 1.miz Nilsu İyiol 0,16’lık yüzdelik dilimi ile İstanbul Kabataş Erkek Lisesini kazanmasına rağmen kaydını Manavgat Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesine yaptırmış ve okulun geleneksel devamlılığını sürdürmüştür. Öğrencimizi ve ailesini kutluyorum.


63 Öğrenciden 30’a yakın öğrenci fen liselerine girebilecek puanı almasına rağmen başta okul birincisi Nilsu İyiol olmak üzere 30’a yakın başarılı öğrencimiz kaydını Manavgat Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesine yapmıştır. 


15 öğrencimiz fen lisesine yerleşti. % 50ye yakın öğrencimizi fen lisesi puanına ulaştırmak başlı başına bir başarı iken en başarılı öğrencilerini kendi bünyesindeki lisesine devam ettirmekte aynı düzeyde bir başarıdır. Bu başarıların ortaya çıkmasında başta rehberlik birimimiz olmak üzere öğretmenlerimi bize her zaman inanan güvenen çok değerli velilerimizi ve bu başarıların kahramanı öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.
Bunların dışındaki öğrencilerle ilgili nakil dönemi devam etmektedir, yeni bilgiler ortaya çıktığı sürece kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. 
2018-2019 öğretim yılı 27 Ağustos Pazartesi günü 8. sınıflarımız için sınav süreci tekrar başlayacaktır. 
Yeni şampiyonlar yetiştirmek ve başarı geleneğimizi sürdürmek için devam ediyoruz.
Okul Müdürleri olarak yılların tecrübesi ve yeni heyecanlarla öğrencilerimizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI