Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Bahçeşehir Koleji miniklerinden okula merhaba!

Tarih: 06-10-2018 13:50:03 Güncelleme: 03-11-2018 11:58:03 + -


Manavgat Bahçeşehir Koleji Anaokulu öğrencileri ekolojik evde düzenlenen ve çeşitli oyunların oynandığı etkinlikle okula merhaba dedi.


Manavgat Bahçeşehir Koleji miniklerinden okula merhaba!

Antalya Haber İhbar

Manavgat Bahçeşehir Koleji Anaokulu öğrencileri ekolojik evde düzenlenen ve çeşitli oyunların oynandığı etkinlikle okula merhaba dedi.

 

 

 

 

 

2018-2019 eğitim öğretim yılına başlayan Manavgat Bahçeşehir Koleji Anaokulu öğrencilerinin kaynaşmaları ve okula adaptasyonlarının kolaylaşması amacıyla okula merhaba partisi düzenlendi.

 

 

 

 

Bahçeşehir Koleji Manavgat Kampüsü içerisinde bulunan ekolojik evde düzenlenen partide, öğrenciler kendi sınıflarının rengine uygun kıyafet ve kostümlerle doğayla iç içe olan bir ortamda gönüllerince eğlendiler.

 

 

 

 

Hareketli müzikler eşliğinde eğlenip dans eden minik öğrenciler, sandalye kapmaca, yumurta taşıma, halat çekme gibi birçok oyunla enerji toplayarak dolu dolu geçecek bir yıla hazırız mesajı verdiler.

 

 

 

 

0-6 yaş döneminin, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönem olduğuna dikkat çeken Bahçeşehir Koleji yetkilileri, “Bahçeşehir Okullarında anaokulu eğitimini planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır” diye konuştular.

 

 

 

Bahçeşehir Koleji Anaokulunda eğitim sisteminin Beyin Temelli Öğrenme Modeli’ne dayandığına dikkat çeken yetkililer “Beyin Temelli Öğrenme insan beyninin yapısına ve işlevine dayanarak geliştirilmiş bir öğrenme kuramıdır; öğrenmenin daha etkin ve kalıcı olmasını sağlayan öğrenci merkezli bir yaklaşımı vardır. Beyin temelli öğrenmede amaç, bilgiyi ezberlemek yerine anlamlı hale getirmektir. Bahçeşehir Okulları Anaokulu, bu amaç doğrultusunda eğitim uygulamalarında beynin her iki yarım küresini de harekete geçirecek bilişsel, sanatsal ve devinimsel çok çeşitli etkinliklere yer verir. Beyin Temelli Öğrenme Modeli’ni temel alan eğitim sistemimizde öğrenciler, tüm gelişim alanlarında yaratıcılıklarını kullanarak, keşfederek, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak anlamlı deneyimler kazanırlar ve bu sayede yabancı dil becerileri gelişmiş, teknolojiyi etkin kullanan, kendine güveni olan, başkaları ile olumlu iletişim kurabilen, problemler karşısında farklı çözüm yolları üretebilen, kendi öğrenme sorumluluğunu üstlenmiş, empati, işbirliği, paylaşma, saygı, barış gibi değerlere sahip bireyler olarak hayata hazırlanırlar” şeklinde konuştular.

 

 

SEKTÖR HABERLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ: 0532 120 20 03


DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI