Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Bahçeşehir Koleji’nde Geleceğin Bilim Adamları yetişiyor

Tarih: 25-01-2018 12:39:00 Güncelleme: 25-01-2018 21:24:00 + -


Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu robotik takımı Poseidon 3 Mart 2018 tarihinde İzmir de Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği FLL (First Lego League) Turnuvasına katılacak.


Manavgat Bahçeşehir Koleji’nde Geleceğin Bilim Adamları yetişiyor

Antalya Haber İhbar

Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu robotik takımı Poseidon 3 Mart 2018 tarihinde İzmir de Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği FLL (First Lego League) Turnuvasına katılacak.

 

 

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Liseleriyle başlayan ve Türkiye’de 101 Bahçeşehir Koleji kampüsünde uygulanan robotik ve kodlama ile ilgili bilgi veren Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Şerafettin Avcı; Bahçeşehir Kolejlerinde Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde Robotik ve Kodlama dersi verildiğini belirterek “Robotik alanında Türkiye de turnuvalar yapan Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği FLL (First Lego League) turnuvasına Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu robotik takımı 2015-2016 Öğretim yılında Ankara Hacettepe Üniversitesinde yapılan 12. Sezon turnuvasına Olimpos, 2016-2017 İzmir Gaziemir Fuar alanında yapılan 13.sezon turnuvasına Aspendos ile katıldı.   

3 Mart 2018 tarihinde İzmir Gaziemir Fuar alanında Bilim Kahramanları Derneğinin düzenlediği FLL 14. Sezon Turnuvasının teması hydro-dinamics “hidrodinamik; suyun yolculuğu” olarak belirlendi.  Ortaokul robotik takımımız bu yılın temasından yola çıkarak turnuvaya Takım ismi Poseidon (su tanrısı) ismiyle katılıyor.

 

 

 Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu robotik takımı Poseidon bu turnuvaya hazırlık sürecinde Proje Geliştirme, Özdenerler ve Robot Görevleri olmak üzere 3 başlık altında ilerliyoruz. Bu turnuva da sunacağımız projeyi oluşturmak ve araştırma yapmak için takım koçlarımız ve robotik takım öğrencilerimiz Oymapınar barajını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Takımımız Gri Su Projesi yapmaya karar verdikten sonra su arıtımının nasıl yapıldığını öğrenmek için Antalya Proanaliz Laboratuvar Tesisini ziyaret ederek, su ve gıda mikrobiyoloji analizlerini inceledi. Robotik takımımız projesini geliştirirken maddi kaynak oluşturmak için kermes düzenledi. Bu projeyi okul öğrencilerimize sundular. Turnuva da yapılacak olan robot görevlerini takımımız ve koçları ile birlikte hazır hale getirdiler.   

 

 

Geleceğin bilim adamları olan Ortaokul robotik takımı Poseidon ‘a, Takım Koçlarımız Şeyda Er ve Cansu Parlak’a 3 mart 2018 de İzmir FLL 14. Sezon Turnuvasında Manavgat’ı temsil edecek olmasından ve bizlere yaşattıkları haklı gururdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.


DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI