Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Çeltikçi Mahallesinde UKOME Kararı neden uygulanmıyor?

Tarih: 05-12-2018 10:43:20 Güncelleme: 06-12-2018 00:35:20 + -


UKOME ; Çeltikçi de bulunan 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Ulukapı arasında hat açılmasını kabul etmesine rağmen minibüs çalışmaması tepkilere neden oluyor.


Manavgat Çeltikçi Mahallesinde UKOME Kararı neden uygulanmıyor?

Antalya Haber İhbar

UKOME ; Çeltikçi de bulunan 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi  ile Ulukapı arasında hat açılmasını kabul etmesine rağmen minibüs çalışmaması tepkilere neden oluyor.

 

 

Çeltikçi Mahallesinde bulunan Manavgat 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ‘nin Çeltikçi Mahallesinin yanı sıra Ulukapı, Aşağı Işıklar, Demirciler, Sülek, Değirmenli, Salkımevler  ve Manavgat Merkez mahallerinden de kayıtlı hastaları bulunuyor.

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, vatandaşların yoğun talebi karşısında Manavgat 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi kurucu hekimi Dr. Onural Baş’ın vermiş olduğu dilekçeyi uygun bularak Çeltikçi ve Ulukapı Mahalleleri arasında hat açılmasını karara bağladı. UKOME’nin kararının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hatta minibüs çalışmaması tepkilere neden oluyor.

 

 

Manavgat 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi kurucu ve sorumlu hekimi Dr.Onural Baş,  1 yıldan uzun süredir kurmuş olduğu merkezimizde çevre mahallelere de hizmet verdiklerini, kısa sürede 3 bine yakın hasta kaydı gerçekleştirdiklerini belirtti.  Bu süreçte sağlık, tanı-tedavi, koruyucu hekimlik, sağlık hizmetleri üzerine tamamıyla olumlu geri bildirimler aldıklarını ve hız kesmeden merkezi geliştirme düşüncesiyle hizmete devam etiklerini belirten Dr. Onural Baş,  “Merkezimizin kuruluşu akabinde ve hızlı nüfus artışıyla beraber kayıtlı hastalarımızdan bize bölgelerinden toplu taşıma ihtiyacı talepleri gelmiştir. Bu ihtiyacın bölgeme hakim bölgemi tanıyan bölgenin çocuğu olarak ben de başından beri farkındaydım. Uzun süren uğraşlarım sonucunda gerek Kaymakamlığımıza yaptığım başvurularım gerekse Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Manavgat birim dairemize yaptığımız ihtiyacı gösteren hastalarımızın dilekçeleri sonucunda talebimiz UKOME değerlendirme toplantısında değerlendirilmiş ve olumlu bir şekilde karara bağlanmıştır. Merkezimiz etrafındaki geniş bir bölgeyi kapsamakta bu bölgelerden hastalar hizmet almaktadır. Parolamız bölgemizde sağlık hizmeti dağıtmadığımız ev kalmaması üzerinedir. Kararda Ulukapı ve Sülek mahallelerimizden Yeni Çağ; Çeltikçi, Aşağı Işıklar, Demirciler mahallelerimizden Yeni Doğuş kooperatiflerinin Manavgat 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezi hattımıza görevlendirilmesi; rutin taşımalarının içerisinde merkezimize de hastalarımızı getirmesine ve götürmesine karar verilmiştir. Manavgat’ta neredeyse tek diyebileceğim bu kararın bölgemize ve hastalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte Manavgat Kaymakamımıza, Antalya Büyükşehir Ulaştırma Dairesi ile Manavgat birimine, birim amirlerine, çalışan ve yetkililere teşekkür ediyorum. Ne var ki kararın alınmasının üzerinden 3 ay gibi bir süre geçmesine rağmen ne yazık ki karar uygulamaya konulmamaktadır. Hasta ve hasta yakınları bu durumdan muzdariptir. UKOME tarafından kabul edilen talebimizin en kısa zamanda hayata geçirilmesi Ulukapı Mahallesi ve çevresinden merkezimize gelecek vatandaşlarımız için büyük önem taşımaktadır. Yetkili kooperatifi en kısa sürede Ulukapı-Çeltikçi arasında çalışmaya davet ediyoruz” dedi.


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI