Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat-Sarılar Mahallesinde Minibüs sorunu çözüme kavuştu

Tarih: 11-10-2018 18:47:11 Güncelleme: 11-10-2018 19:05:11 + -


Sarılar Mahallesi’nde minibüsün Şelaleden dolaşarak mahalle merkezine gitmesi ve birçok yerleşim yerine girmemesi nedeniyle yaşanan sorun ortadan kalktı.


Manavgat-Sarılar Mahallesinde Minibüs sorunu çözüme kavuştu

Antalya Haber İhbar

Sarılar Mahallesi’nde minibüsün Şelaleden dolaşarak mahalle merkezine gitmesi ve birçok yerleşim yerine girmemesi nedeniyle yaşanan sorun ortadan kalktı.

 

 

 

 

Üzerinde Sarılar yazan minibüs, Sarılar Caddesi’nden doğrudan Sarılar Mahallesine giderken, Sarılar-Şelale yazan minibüs ise şelaleye uğradıktan sonra Sarılar’a geçiyor.

 

 

 

Gerek haber sitelerimizde gerekse gazetemizde Sarılar Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızdan gelen şikayetler ve talepler üzerine gündeme taşıdığımız bir sorun daha çözüme kavuşturuldu. Sarılar Mahallesinde yaşayan vatandaşların minibüs konusunda yaşadığı sorun, Sarılar Mahalle Muhtarı Burcu Özden’in girişimleri sonunda ortadan kaldırıldı.

Muhtar Burcu Özden’in 84 nolu Sarılar-Şelale Dolmuş Kooperatifi yetkilileriyle yaptığı görüşmenin ardından minibüsler Sarılar Mahallesine Şelalenin yanı sıra Devlet Hastanesinin de bulunduğu Sarılar Caddesinden gelmeye başladı.

 

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Sarılar Mahalle Muhtarı Burcu Özden, Sarılar Mahallesinin sadece Manavgat’ın değil Türkiye’nin en fazla göç alan yeri olduğuna dikkat çekerek “Alınan göç ile doğru orantılı olarak yeni yerleşim yerleri oluşmakta, yeni cadde ve sokaklar açılmaktadır. Bundan dolayı da yeni açılan yerlerin bir bölümüne dolmuş gitmediği için vatandaşlarımızın sıkıntı yaşadığını gördük. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Sarılar-Şelale Dolmuş Kooperatifi yetkilileriyle bir araya gelerek görüşmelerde bulunduk. Görüşmeler sonunda Sarılar Mahallemizde ikinci bir dolmuş hattı açıldı. Artık Sarılar’a gelmek isteyen vatandaşlarımız Şelale’yi dolaşmak zorunda kalmayacak.  Direkt Devlet Hastanesinin önünden Sarılar Caddesi üzerinden Sarılar’a ulaşabilecek. Yeni hat Sarılar merkezden geçip, Mezarlık ve futbol sahalarının ilerisinde bulunan Akburun mevkiindeki sokaklara kadar uzanıyor. Buradan Sarılar-Dolbazlar yolundan geri dönüp, Pazarın yanından yukarıya deprem evlerine, su deposuna kadar gidiyor.  Su deposunun oradan 1053-1058-1003 ve 1009 sokaklardan dönüp İmam Hatip Lisesine, oradan da Ece Düğün Salonuna kadar devam ediyor. Muhittin Ersoy Bulvarı ve 3106 Sokaktan Cumhuriyet Caddesine, oradan Sarılar'ın içine, 3061-3054 sokaktan Hastane Caddesine ve Doğu garajına geri dönüyor. Bu bizim yeni hattımız. Side hattı için görüşmeler devam ediyor ve sezona açılması için söz aldık. Side hattı da yaz döneminde 6-7 ay süreyle açık kalacak. Yeni hattımızın tüm Sarılar Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

84 nolu Sarılar-Şelale Dolmuş Kooperatifi başkan yardımcısı Hakan Ersoy’da, Sarılar Halkının isteklerini kooperatif olarak her zaman dikkate aldıklarını, Sarılar-Side hattının hayata geçirilmesi için de çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. Ersoy ayrıca vatandaşları uyararak, “Şelaleyi dolaşmadan direkt Sarılar merkeze gitmek isteyen vatandaşlarımız, üzerinde sadece Sarılar yazan minibüse binmelidir” dedi.

 

 


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI