Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat'ta insanlık dramı

Tarih: 27-12-2016 13:38:36 Güncelleme: 27-12-2016 16:36:36 + -


2’si Şizofren hastası 3 kardeş Ulukapı Mahallesinde kapı-penceresi olmayan içerisi çöp ve pislik dolu virane evde yaşam mücadelesi veriyor.


Manavgat'ta insanlık dramı
Antalya Haber İhbar

2’si Şizofren hastası 3 kardeş Ulukapı Mahallesinde kapı-penceresi olmayan içerisi çöp ve pislik dolu virane evde yaşam mücadelesi veriyor.

 

2 şizofren hastası kardeşi ile birlikte yaşayan İshan Yüksel, hasta olan diğer 2 kardeşinin de abisinin evinde olduğunu söyledi.

 

Manavgat’a 3-4 kilometre mesafede bulunan Ulukapı Mahallesinde tam anlamıyla bir insanlık dramı yaşanıyor. 59 ve 56 yaşlarında şizofren olduğu bildirilen 2 kardeş 62 yaşındaki ağabeyleriyle birlikte babalarından kalma çatısı akan, döşeme tahtaları kırılmış, pencerelerinde cam bulunmayan, tuvaleti dışarıda açıkta, içerisi çöplüğe dönüşmüş viranede yaşam mücadelesi veriyor.

 

Oğlunun okulunda düzenlenen Yerli Malı haftasında artan malzemeleri ulaştırmak için ihtiyaç sahibi araştıran Gönül Taşar isimli veli, bir başka velinin Ulukapı mahallesinde yaşayan şizofren kardeşlerden bahsettiğini belirterek “Anlatılanlara inanmak istemedim. Merakımı gidermek için verilen adrese geldiğimde gördüğüm manzaraya inanamadım. Daha önceden tanıdığım Manavgat Beyaz Laleler Engelliler Derneği Başkanı Beyhan Mekteplioğlu’na telefonla ulaşarak durumu bildirdim. Kendisi de buraya geldi ve durumu gördü. Bu insanlar için biz elimizden geleni yapalım ama bu insanların kalıcı bakıma ihtiyacı var. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Hiçbir insanın böyle bir ortamda yaşamasının mümkün olmayacağını belirten Manavgat Beyaz Laleler Engelliler Derneği Başkanı Beyhan Mekteplioğlu “Bu insanların yaşadıkları tam anlamıyla bir dram. Kardeşlerden 2 tanesi şizofren, büyük abi de 2 kardeşine bakabilmek için yaşamını onlara adamış. Yaşadıkları yere tabiri caizse hayvan bağlasan durmaz. Bir an önce bu insanların kalacağı, yaşamlarını sürdüreceği bir yer bulmak gerekiyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştular.

Kardeşlerine bakmak için her şeyi bir kenara bıraktığını annesinin son isteğinin kardeşlerine sahip çıkması olduğunu belirten İshan Yüksel “Bu ev ve önündeki bahçe anne-babamızdan bize miras kaldı. Biz 6 erkek 1 kız olmak üzere 7 kardeşiz. Benim büyüğüm Mehmet Abim ve en küçük kardeşimin büyüğü Süleyman dışındaki 4 kardeşim hasta. Kız kardeşime Mehmet abim bakıyor. Geçenlerde ameliyat olan küçük kardeşimiz Mehmet Ali ameliyatın ardından abimin evinde kalmaya başladı. İlyas ve Mevlüt burada benimle birlikte yaşıyor. Çevredeki vatandaşların ve hayırseverlerin getirdiği yiyeceklerle yaşamımızı sürdürüyoruz. Bu soğuk havalarda kardeşlerimin hastalanmalarından korkuyorum” dedi.

 

Basın mensuplarının araması sonrasında eve gelen Manavgat kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı görevlileri, Yüksel Kardeşlerin durumunun daha önceden bilindiğini, varislerin yanaşmaması nedeniyle bugüne kadar işlem yapılamadığını belirtirken, varislerinde gelmesinin ardından Yüksel kardeşlerin bakım evcine yerleştirilmeleri konusunda mutabakata varıldı.HABER VİDEOSU

Bu haber 38156 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI