Bugun...
Bizi izleyin:Sağlıkta tek çatı dönemi

Tarih: 03-01-2018 14:18:41 Güncelleme: 03-01-2018 15:24:41 + -


KANUN Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan 'Halk Sağlığı Müdürlüğü' ve 'Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin görev ve yetkileri İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredildi.


Sağlıkta tek çatı dönemi

Antalya Haber İhbar

KANUN Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan 'Halk Sağlığı Müdürlüğü' ve 'Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin görev ve yetkileri İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredildi. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, sağlık kurumlarının tek çatı altında toplandığını söyledi.


 

Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısında 663 sayılı KHK ile gerçekleştirilen değişiklikle, sağlık kurumları taşrada İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak ayrı ayrı yapılandırılmıştı. Sağlık kurumlarında oluşan dağınık yapılanmadaki sorunların giderilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı KHK'nin bazı maddelerinde değişiklik yaparak ayrılan kurumları taşrada yeniden İl Sağlık Müdürlüğü çatısı altında topladı.


 

25 Ağustos 2017 tarihli ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 694 sayılı KHK ile 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'da değişiklik yapılarak bakanlık ve bağlı kuruluşlarının teşkilatı yeniden düzenlendi. Böylece Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kapatıldı. Bu kurumlarda yürütülen iş ve işlemler bundan sonra İl Sağlık Müdürlüğü'nde oluşturulan başkanlıklar altında yürütülecek.


 

YENİ DÖNEM YENİ HEDEFLER


 

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, yapılan değişikliğin ardından hastane ve diğer sağlık kurumlarının yöneticileriyle bir araya geldi. Dr. Hülür, sağlık kurumlarının tek çatı altında toplanmasının yeni hedefleri de beraberinde getirdiğini, geçmişi de harmanlayarak bir an önce geleceği planlayacaklarını dile getirdi. Yeni dinamik bir ekip oluşturulduğunu belirten Hülür, "Herkesin canla başla çalışacağına inanıyorum" dedi.


 

Ülke genelinde ve Antalya'da sağlık alanında çok ciddi adımların atıldığını ve yatırımların gerçekleştiğini ifade eden Ünal Hülür, yeni yapılanmada herkese özellikle de sağlık yöneticilerine büyük görevler düştüğünü hatırlattı. Yeni dönem çalışma ilkelerine ve projelere de değinen Dr. Hülür, "Tüm gücümüzle halkımızın ve çalışanlarımızın yanındayız. Onların refahı ve memnuniyeti için çalışacağız, Antalya'nın sağlığı güvenilir ellerde" diye konuştu.


 

Mevzuat değişikliği ile İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde beş başkalık kuruldu. Kurulan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Sağlık İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkanlığı, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı yöneticilerin görevlerine başlamasıyla faaliyete geçti.
Bu haber 3517 defa okunmuştur.

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI