Bugun...
Bizi izleyin:Servisçiler Odası eski başkanı Mahir Çınar; Başkan Aydın’ı, odayı itibarsızlaştırmakla suçladı

Tarih: 07-04-2018 18:05:18 Güncelleme: 08-04-2018 01:58:18 + -


Manavgat Servisçiler Odası eski başkanı Mahir Çınar, yeni başkan Mustafa Aydın ve yönetimini, odanın çok borcu olduğu yolundaki söylemleriyle odayı itibarsızlaştırmakla suçladı.


Servisçiler Odası eski başkanı Mahir Çınar; Başkan Aydın’ı, odayı itibarsızlaştırmakla suçladı

Antalya Haber İhbar

Manavgat Servisçiler Odası eski başkanı Mahir Çınar, yeni başkan Mustafa Aydın ve yönetimini, odanın çok borcu olduğu yolundaki söylemleriyle odayı itibarsızlaştırmakla suçladı.

 

Çınar, kendisi döneminde Mustafa Aydın’ın Yönetim Kurulu üyesi oyduğunu, mesai arkadaşı olan Ahmet Ersoy’un da Denetim Kurulu asil üyesi olduğunu belirterek “Madem bu kadar şey oldu her ikisi de niçin göz yumdu” diye konuştu.

 

 

Mustafa Aydın’ın bazı basın-yayın organlarında ve sosyal medyada yaptığı açıklamalar üzerine Mahir Çınar’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle “Bazı yerel basın – yayın organları ve sosyal medya aracılığıyla Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın’ın asılsız, mesnetsiz, meslek ahlakı ve kurum nezaketiyle bağdaşmayan yalan yanlış açıklamaları nedeniyle dönemin Oda Başkanı olarak bu açıklamayı yapmam zorunlu olmuştur.

Öncelikle kurumun bahsedildiği tutar kadar borcu bulunmamaktadır. Ve borçların sadece ve sadece 9.000.00TL.civarı faturalı borçlardır. Diğerleri kesinlikle faturalı borç değildir.  Acaba borçlar sazlı sözlü kutlama programlarında mı arttı?

 

 

15 Temmuz sürecinden sonra odamız aidatlarının tahsilatında ciddi sıkıntılar çektiği doğrudur. Ülkenin içinde bulunduğu belirsizlik neticesi esnafımız sıkıntıdaydı. Ödeme yükümlülüklerini yeterince yerine getirememiştir. Üyem ekonomik sıkıntı içindeyken icraya mı verecektim.  Hizmet etmekten onur duyduğum üyelerimin Canını mı alacaktım? Üyem varken verdi aldım. Yokken de fedakarlık bizdeydi.  Madem bu kadar dürüstsünüz borç bırakmışlar diyeceğinize, üyelere neden aidatlarınızı ödemediniz diye sorgulayabilseydiniz ya. !

 

Kaldı ki; Servisçiler Odasının devreden yönetimin Yönetim Kurulu asil üyelerinden biri de Mustafa Aydın’ın bizatihi kendisidir. 4 yıl asil üye sıfatıyla beraber hizmet ettik.  Bu borçlar da kendisinin bulunduğu dönemde yapılmıştır ve her birinin altında da imzası vardır. Dolayısıyla borcu yapan da devralan da netice itibariyle kendisidir. Kurumun ekonomik sıkıntılarını bile bile aday oldu ve bugün ağlamaya başladı. Eğer enkaz edebiyatı yapmaya devam edecekseniz vakit geçirmeden istifa edin.

 

 

Biz de kendisiyle birlikte bu kurumu borçla devraldık ama biz asla kamuoyu önünde kurumu itibarsızlaştırmadık. Öncelikle bilmeniz gereken kurumlarda devamlılık esastır. Bu kurum borçlanırken yönetim kurulu üyesi olarak niçin müdahale etmediniz.

Kamuoyunu hiç de ilgilendirmeyen aile içi konuların özel kahvaltı programları tertip edilerek çarşaf çarşaf medyayla paylaşılması en hafif ifadeyle etik değildir. Kimi kime şikayet ediyorsunuz.  Kendinizi üyeye şikayet ederek cahilliğinizi ortaya koymuş olmuyor musunuz ? Ahlaki hiç değildir. Kaldı ki ilgi bilanço 06.01.2018 tarihli genel kurulda ibra edilmiştir. Bugün yapılanlar popilist şovdan öte bir şey değildir.

Mustafa Aydın eğer şeffaf, iyi niyetli olmuş olsaydı;  Mahir Çınar’ın döneminde Servisçiler Odasına 240.000.00 TL. ye Hizmet Binası aldığını, 69.900.00 TL.ye Hizmet Otosu aldığını, hesaplardaki 15.000.00 TL. nakdi tutarla, bütün hizmetlerin ifası noktasında her türlü araç gerek, makine ve teçhizatları oda bünyesine kazandırdığını, 06.01.2018 tarihi itibariyle 455.000.00 Tl. tutarındaki alacağı devrettiğini de paylaşırdı.  Odamıza mal mülk edindirmek için 20 ay maaş almadığımı, 6 ay personelin maaş almadığını, yıllarca yönetimimin huzur hakkı ve maaş almadığını da paylaşabilirdi. Kooperatif yönetimi gibi ortaklarından para toplayarak araç almadık. Mirası da satmadık. Dişimizden tırnağımızdan artırıp yatırım yaptık. Demek ki kılavuzunda bir sıkıntı olmalı.

 

Kaldı kİ hem kendisi dönemin yönetim kurulu asil üyesi ve yine kendi mesai arkadaşı olan Ahmet Ersoy da Denetim Kurulu asil üyeleriydi. Bu kurumda bir şeyler ters gidiyor idiyse yönetici Mustafa Aydın uyumuşsa Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Ersoy neden görevinin gereklerini yerine getirmemiştir. Anladık hesaptan kitaptan anlamıyorsunuz davet edip de benden niçin bilgi talep etmediniz.

 

 

Mustafa Aydın Odanın hizmet binasını ve hizmet otosunu satacağından bahsediyor. İnanın şaşırmadık. Öğrenci Servisçiler Kooperatifinde de önceki yönetim aldı Mustafa Aydın sattı. Üyelerimizin de bildiği gibi 2 adet dairemiz satılmış. dairenin birisi her nasılsa buharlaşmıştır.  Biz alırız, onlar satar iddiamız 3 ay geçmeden bir daha gerçek oluyor.

 

 

Eğer hizmet etmekten onur duyduğum odamda yolsuzluk, usulsüzlük, görevi kötüye kullanma olmuşsa 3 aydır 300 metre ilerisindeki mahkemeye neden  vermemiştir merak ediyorum. Eğer odamızın menfaati için bunu yapıyorum diyorsan en doğru kararı yüce adalet verecektir. Hodri meydan kendi başkanlığını yaptığın 236 nl. öğrenci servisçiler kooperatifini ve servisçiler odasını çalışma dönemlerimizi inceletmek üzere suç duyurusunda bulunalım. Bizzat buna imza koyacağım. Yüreğiniz varsa şov yapıp yapılan bunca hizmeti, verilen bunca emeği itibarsızlaştırmaya çalışmayın. Hak ve adalet üzere olunuz. Güneş balçıkla sıvanmaz bu böyle biline.

 

 

Haramdan helalden bihaber, kıblenin yerini bilmeyenler bana haramdan helalden bahsetmesin.  Dinime küfreden Müslüman bari olsa.  Hodri meydan.  Yüreğiniz yetiyorsa halef selef iki Başkan olarak birlikte ve eş zamanlı  olarak hem servisçiler odası ve hem de 236 nl. öğrenci servisçiler kooperatifi hakkında suç duyurusunda bulunalım. Kararı adalet versin. Tabi cesaretiniz varsa.

 

 

Mustafa Aydın’ın kurum adabını hiçe sayan ifadeleri  ve basiretsiz tutumları nedeniyle,  üyelerimden gelen ısrarlar neticesi bu açıklamayı yapma mecburiyeti doğmuştur.  Aile içi bir meseleyi kamuoyuyla paylaşmak zorunda kaldığım için Özellikle Hizmet etmekten onur duyduğum üyelerim ve kamuoyundan özür diler saygılar sunarım”                                                                    
Bu haber 11996 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI