Bugun...
Bizi izleyin:
Turizmde, İstanbul dışında bütün bölgelerde yükseliş var

Tarih: 24-08-2017 13:19:06 Güncelleme: 24-08-2017 23:10:06 + -


TÜRKİYE Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turizmde bütün bölgelerde yükseliş görülürken, sadece İstanbul'a gelen turist sayısında düşüş olduğunu açıkladı.


Turizmde, İstanbul dışında bütün bölgelerde yükseliş var

Antalya Haber İhbar

 TÜRKİYE Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turizmde bütün bölgelerde yükseliş görülürken, sadece İstanbul'a gelen turist sayısında düşüş olduğunu açıkladı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, turizmde tüm bölgelerde geçen yıla oranla ciddi artış  görüldüğünü kaydetti. Sadece İstanbul'da sıkıntı olduğunu belirten Ayık, önümüzdeki günlerdeki gelişmelerle birlikte İstanbul'da da pozitif rakamlara ulaşmayı beklediklerini söyledi. Türkiye'nin son günlerde dış pazardan ciddi talep gördüğünü anlatan Ayık, “Rekabet ettiğimiz birçok ülkeye göre fiyat ve kalite dengesindeki farkımız, bizi ön plana çıkartıyor" dedi.

RUSYA- UKRAYNA PAZARI ÇOK İYİ

Avrupa'da bazı ülkeler ile yaşanan siyasi gerginliklerin devam ettiğini dile getiren Osman Ayık, bunun yansımalarını turizmde daha iyi görebildiklerini söyledi. Alternatif pazarlardaki talebin, beklentinin üstünde gelmesinin istatistiklere olumlu yansıdığını kaydeden Osman Ayık, şöyle konuştu:

“Bu sene turizmde yaptığımız temel şey, kapasitemizi maksimum düzeye çıkarmak, elimizdeki eğitilmiş ve deneyimli personelimizi başka alanlara kaymasını engellemek oldu. İstatistikler bunu başardığımızı gösteriyor. Pazarlar açısından baktığımızda da Rusya ile çok iyi gidiyor. Muhtemelen 2015 yılının rakamlarını Rusya açısından geçip, 2014 yılı rakamlarına çok yakın olacağız. Ukrayna pazarı da iyi gidiyor. Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan ve Balkanlardaki ülkelerden de ülkemiz çok iyi talep görüyor. Ortadoğu pazarı da İstanbul ve Doğu Karadeniz'e ilgi gösteriyor. Avrupa'da Almanya, Hollanda, Belçika eksenindeki sıkıntılar kısmen devam ediyor. İskandinav ülkelerinde son birkaç yıldır kayıp yaşıyoruz. İngiliz pazarı diğer pazarlarla kıyaslandığında daha iyiye gidiyor."

LOKOMOTİF ANTALYA

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, son 35 yılda karlılık ve istatistik açısından turizmdeki en iyi yılın 2014 olduğunu hatırlattı. 2015'te yaşanan krizlerden Türkiye'nin çok etkilendiğini vurgulayan Osman Ayık şöyle konuştu:

“Turizmde 2015 ve 2016 kayıplı yıllardır. Turizm tarihinde iki yıl üst üste kayıp yaşamamıştık. 2017 yılının çıkış yılımız olmasını arzu ediyorduk ve bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda yaptık. Fiyat tavizleri verdik ama olumlu yansımalarını da gördük. Tüm bölgelerde 7 aylık istatistiklerimiz İstanbul dışında çok iyi görünüyor. Turizmde lokomotif konumda da Antalya yer alıyor."
Bu haber 3108 defa okunmuştur.

DİĞER Turizm Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI