Bugun...
Bizi izleyin:


İsa ALTUN Narkotik Uzmanı


Facebookta Paylaş

SOSYAL MEDYADAN GELEN VAHŞET
Tarih: 19-07-2016 23:45:00 Güncelleme: 19-07-2016 23:45:00


Öncelikle gazeteme ve yazı işlerine 'Çocukların ve ergenlerin internetten gelen tehlikelere karşı korunmaları yönünde gösterdiği sosyal sorumluluk ve duyarlı yaklaşımlarından dolayı şükranlarımı sunmak istiyorum. Bize gelen istatistiklerde, başta sosyal medyadan kaynaklanan suistimallerde( tecavüz, darp, evden kaçma, kaçırılma, uyuşturucu temin etme, satma, pornografik yayınlarda maalesef artış var. Ne yazık ki hedefte çocuklar ve gençler var. Bizler de çocuklarımızı ve gençlerimizi gelebilecek tehlikelere karşı elimizden gelen tüm imkânları bu sütunlarda dile getiriyoruz. Konuyla ilgili olarak gün geçmesin ki, gazetelerin 3. Sayfalarında bu yönde haber çıkmasın. Bundan bir süre önce Antalya'da önce sosyal medyada yaşanan ve vahşi bir cinayetle sonuçlanan olayda ailelerin ders alması gereken çok dersler var. Öncelikle bu vicdan dışı işlenen vahşi cinayetin peşini 7 senedir bırakmayan Avukat Sibel Önder için ne yazılsa azdır. Sibel Önder ile onur duyuyoruz. Konuyla ilgili olarak Avukat Neşe Özsoy'un kaleme aldığı ibret dolu mektubu bize gönderen okuyucumuza da ayrıca teşekkür ediyoruz. İşte o mektup: ' Düşünün ki 14 yaşındaki kızınız bakkala diye çıkıyor ve bir daha geri dönmüyor. Bu kızcağız, internette tanıştığı bir hayvan tarafından götürülüp bir eve kapatılıyor. Vücuduna eroin enjekte ediliyor, zorla alkol içiriliyor, defalarca tecavüz ediliyor ve dövülüyor. Siz bu esnada yana yakıla onu arıyorsunuz. Zavallı kuzucuk orada göğüs kafesine aldığı darbelerle can veriyor. Sabah olup da ayılan o akbabalar, kızın öldüğünü fark edip parmak izlerini ve diğer pisliklerini temizlemek için cesedi banyoda yıkıyorlar. Sonra 41 kilo küçücük bedeni bir bavula tıkıştırıp Antalya'dan Isparta'ya götürerek çırılçıplak bir halde, arıların bol bulunduğu bir bölgeye fırlatıveriyorlar. Maksat arılar tanınmayacak hale getirsin. Tam on gün sonra ceset bulunuyor. O aralar bir hayat kadını aranmakta olduğundan çırılçıplak boş arsada üstelik üzerinde birden fazla erkek iziyle bulununca Adli Tıp "tamam bu kesin odur" diye üstünkörü bakıp ismi bile hüzünlü Kimsesizler Mezarlığına gönderiyor. Ve kızcağız, ailesinin haberi olmadan defnediliyor.

Adli Tıp raporu: Ölüm nedeni belli değil. Vücudundaki kırıklara değinen yok, kanındaki alkolü eroini umursayan yok. Ağzı kan içinde, burnu kırık, hiç önemli değil. Çünkü o bir hayat kadını. Kafaya takmaya değmez! Öylece defnediliyor.

Defnedilenin kendi kızları olduğunu tam 40 gün sonra öğreniyor aile. Mezar açılıyor, teşhis edilip aldırılıyor. Ağlayıp yalvaran ablasının telefonuyla bu olay bir kadın meslektaşımıza ulaşıyor.

Bu avukat, kızcağızın hikâyesini öylesine sahipleniyor, kendini öylesine adıyor ki... Cesetin bulunduğu alana giden yoldaki lastik izlerini topluyor, o yoldan geçen araçları tespit etmek için mobese kameralarını inceliyor günlerce. Nihayet bir eşleşme yakalıyor, kiralık bir araç üzerinde. Kendi adlarına kiraladıkları için isimlere ulaşıyor ve bu adi pisliklerle Facebook üzerinden arkadaşlık kurup yeni deliller topluyor. Tam yolun sonuna geldik sanırken Adli Tıp'ın baştan savma raporu yüzünden delil yetersizliğinden 1 gün gözaltına alınıp salınıveriyorlar.

Avukat bu dosyaya tam 7 yıl emek veriyor. 7 yıl, bir kucaklık bebeğin okul çağına gelmesi demek. Aynen de öyle oluyor. Defalarca değişen savcılara, Adli Tıp'ın eksik ve hatalı raporuna rağmen sabırla ve inatla büyütüyor dosyasını avukat. Çelişkileri yüzlerine vura vura nihayet geçen sene zorlamalı ölüm ve tecavüz bulgusunu raporlattırıyor. Bu rapor sayesinde iddianame hazırlanıyor, dava açılıyor ve bugün de ilk duruşması yapıldı. O aşağılıklar ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyorlar. Ve şükürler olsun ki bugün tutuklandıkları için şu saat itibariyle tedirginlikten gözlerini kırpamıyorlardır cezaevinde.

Bu olayda birçok yara var. İlk söz, Facebooktan tanıştığı biriyle niye gitti diyen erkeklere gelsin. Okey oynamak için konuştuğunuz kadınlara tebliğ ve irşat yapmadığınızı hepimiz tahmin edebiliyoruz. Ayrıca yabancı uyruklu gencecik kızlarla aylarca flört edip size âşık olduğuna inanıp tonla para yedirdikten sonra göz göre göre dolandırıldığınızı da biliyoruz. Küçük bir çocuğun yetişkin bir adama kanması sizin aptallıklarınız yanında çok daha olasıdır.

İkinci yara, devletin hayat kadınını bir insan olarak görmemesi. Soruşturmaya değer bulmaması. Türk Ceza Kanunu'nun bundan evvelki halinde tecavüz suçunda hafifletici sebepti mesela mağdurun hayat kadını olması. Bu zihniyeti tamamen terk edip evlilik içi tecavüz diye bir suç getirdi yeni yasa. Şükür ki zamanla iyileşen şeyler de var. Ama kâğıt üzerinde değil beyinlerde ve vicdanlarda yeşermesi lazım.

Bulduğu her fırsatta bizi ve mesleğimizi aşağılayan, "avukat yalancıdır, para yiyordur, güven olmaz"cılara gelsin son söz de. Tamamen avukatın çabaları sayesinde bugün 7 yıl sonra ilk defa yüreği bir nebze hafiflemiş olarak evlerine dönen anne babayı düşünsenize. Yaptıkları iğrençliğin yanlarına kâr kaldığını sanıp 7 yıl gezip tozup kendileri bile olayı unutmuşken bir anda kendini cezaevinde bulan o pislikleri düşünün bir de. Kolay değil azizim, kan yok ameliyat yok ama biz de hayata döndürüyoruz. Bir kişiye hakkını teslim etmenin, bir kişiyi iftiradan kurtarmanın, bir kişi namına intikam almanın değerine paha biçilemez.'Antalya Haber İhbar

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI