Bugun...
Bizi izleyin:


Sedat MANAV


Facebookta Paylaş

MANAVGAT BU KADAR MI SAHİPSİZ ?
Tarih: 23-04-2014 14:14:00 Güncelleme: 28-12-2018 01:37:00


Manavgat faili meçhuller şehri olma yolunda hızla ilerliyor,yetkililer ise gözlerini kapatmış, kulaklarını tıkamış oturuyor. Manavgat'ta  faili meçhul ve adli olaylar her geçen gün artıyor.Son bir kaç yıldır Manavgat'ta işlenen ve bazılarının faillerinin hala yakalanamamış olması Manavgat sahipsiz mi sorusunu akıllara getiriyor.

Zeynel Şenol'un belediye başkanlığı döneminden bu yana gündemde olan ve bir türlü maddi kaynak bulunamamasından olsa gerek, Manavgat'ın eski beldeleri olan şuan ki mahallelerinde dahi bulunan mobese kameralarının eksikliği, kolay suç işleme sebebi olmakta ve bir çok olay faili meçhuller furyasına katılarak Emniyet Müdürlüğünün tozlu raflarındaki yerini almaktadır.

Mobese kameralarının Manavgat'ta bazı kavşaklar ve bölgeler haricinde hiç bir yerde olmaması, suç işleme oranını artırarak, vatandaşın belli saatlerde sokağa bile çıkamamasına neden oluyor.Gazetemiz aracılıyla 30 Aralık 2013 tarihinde,Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu,Manavgat Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e seslenmiş olmamıza rağmen konu ile ilgili hiç bir açıklama gelmemiştir.

Geçen süre boyunca Manavgat'ta işlenen suçlarda artmakta ve bir çok vatandaşımız madur olmaktadır. Nisan ayı başlarında Manavgat'ın bir mahallesinde küçücük bir çocuk kaçırılarak tecavüze uğramış ve yetkililer tarafından yakalanan zanlı, adliye önünde duyarlı bir gurup tarafından linç edilmek istenmiş ve daha sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Manavgat sahipsiz olmasa, her mahalle ve sokağında mobese kamerası olsaydı belki de bu sapık ruhlu ne olduğu belli olmayan yaratık, o küçücük çocuğun ruhunda, ömür boyu iyileşemeyecek yaralar açamayacaktı.

Buna benzer bir olayda 22 Nisan, yani 23 Nisan Çocuk Bayramı'ndan 1 gün önce Manavgat'ın en işlek caddelerinden biri olan Hisar Caddesi'nde meydana geliyor. Lise öğrencisi 16 yaşında bir kız çocuğu Aşağı Hisar Mahallesi'nde oturan, evli ve 2 çocuk babası 40 yaşında bir yaratık tarafından, sarılmak suretiyle ve sözlü olarak tacize uğruyor. Kız çocuğu ağlayarak evine gidiyor ve durumu ailesine anlatıyor. Ailesi karakola giderek zanlının yakalanması için şikayetçi oluyor. Kızın babası 23 Nisan sabahı kızıyla beraber evden çıkıyor ve anlaşmalı olarak kızının arkasından gizlice gidiyor. Zanlı yine aynı yerde kızın yanına geliyor. Kızın babası zanlıyı yakalayınca güzelce bir dövüyor ve sonra polisi arıyor. Zanlı karakola götürülüyor ve işlemlerin ardından SERBEST bırakılıyor...

Son bir kaç yıldır hayatını kaybeden ve failleri yakalanmayan insanlarımız gibi, son üç haftada meydana gelen olaylardaki küçücük çocukta, liseye giden kız çocuğu da bizim, Manavgat'ı sahipsiz bırakan yetkililerin veya taciz olayını hafif görerek, zanlının serbestçe aramızda gezmesine izin verenlerinde çocukları olabilir.

Buradan, kamuoyu adına yetkililere tekrar sesleniyoruz.

MANAVGAT'IMIZA ARTIK SAHİP ÇIKIN !   

Haberci07 Gazetesi & Side Fm Yön.Kur.Bşk. Sedat Manav


Bu yazı 5692 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI