Bugun...
Bizi izleyin:


Sedat MANAV


Facebookta Paylaş

SENET İLE BEYAZ EŞYA VE MOBİLYA ALAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE....!
Tarih: 22-02-2014 13:07:00 Güncelleme: 28-12-2018 01:53:00


Taksitle senet karşılığı beyaz eşya ve mobilya alan arkadaşlar,aldığınız ürün karşılığı imzaladığınız senetin yazıyla ve rakamla borç miktarı bölümlerine bakmadan imzalamayın ve ödediğiniz her ayın tahsilat makbuzunu mutlaka isteyin ve sakın ama sakın yırtıp atmayın.

 

Manavgat'ta kendini dindar, 5 vakit namazını kılan Müslüman birisiymiş gibi gösterip,vatandaşın cebindeki paraya göz diken Manavgat'ın yakından tanıdığı firma sahipleri var.


Şahit olduğum bir olayı, sizlerinde bu gibi durumlarda mağdur olmamanız için paylaşmak istedim.

Tanıdığım bir şahıs, yapmış olduğu alışveriş için 2850 TL artı 150 TL'de faiz olarak toplam 3000 TL'lik alışveriş seneti imzaladı. Belirli aralıklarda borcunun 2650 TL'sini ödedi ve bu arada 450 TL'likte beyaz eşya satan firma sahibinin iş yerine tadilat yaptı.Yani 3000 TL borcunun 2650 TL'sini ödedi ve 450 TL tutarında da tamirat işi yaptığı için 100 TL alacaklı iken,beyaz eşya ve mobilya satan sözüm ona Müslüman tüccar, işyerine yaptırdığı tamirat için 450 TL'lik işi görmezden gelerek, vatandaşa cep telefonu mesajı atarak "borcunu bugün getirmezsen senetini icraya verecem" yani ödediği taksitlerde dahil 3000 TL'den bahsediyor.

 Daha sonra borcu olduğu iddia edilen arkadaşla Müslüman tüccarın yanına gittik ve arkadaşımız 2650 TL ödediğini, 450 TL'de tamirat işi yaptığını,100 TL alacaklı iken böyle mesaj atmasının yanlış olduğunu ve gerekirse maliyeye ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Bize aynen şöyle söyledi "gidin istediğiniz yere şikayet edin, bende açık senetin var (alışveriş esnasında imzalattığı senet) şikayet edersen kafama göre seneti doldurur bana kesilen cezayı da ekler senden söke söke alırım". Bende olaya müdahil olduğum için, aynen bu söylediklerini gazetede paylaşacağımı söylediğimde ise senin gazeteni dedi ve işyerinde bayanlar olduğu için gerisini getiremedi.

Bu sözleri söyleyen zat Manavgat'ta yaşayan bir çok esnafın yakından tanıdığı birisi. İnternet ortamında İslami sözler ve ayetler paylaşarak kendini Müslüman gösteren bu uyanık tüccarın bilmediği bişey var. O da vatandaşın 2650 TL ödediğine dair tahsilat makbuzlarını yırtıp atmadığı ve uyanık tüccarın vatandaşa yaptığı alışveriş için kesmediği fatura. Sorarlar adama;"vergimi kaçırıyorsun, tefecilik mi yapıyorsun?

Ha bu arada işyerinde, senin gazetenin demiştin ya, bayanlar olduğu için susmuştum.

Bende SENİN...

Anladın sen onu...

 

HABERCİ07 GAZETESİ ve www.haberci07.com ,KİMSENİN YANDAŞI DEĞİLDİR.
Kimseden emir almadığı gibi, gazetecilik yaptığını zanneden ve Halk tarafından itibar görmeyen şantaj içerikli,çamur at izi kalsın felsefesiyle haber yapan GAZ-TELERDEN değildir.
Bağımsız, dürüst ve güvenilir habercilik anlayışıyla her zaman haksızın karşısında Halkın ve Haklının Yanındadır...Bu yazı 13748 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI