Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAdrasan bayramda nüfusunun 10 katı tatilciyi ağırlamaya hazırlanıyor

Tarih: 12-07-2021 15:12:35 Güncelleme: 12-07-2021 15:20:35 + -


Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden 3 bin nüfuslu Adrasan, bayram öncesi tatilcilerin akınına uğrarken, Kurban Bayramı'nda günlük 30 bin kişi ağırlaması bekleniyor. İşletmeler tatilcilerin mağdur olmamaları için rezervasyon yaptırmadan gelmemeleri konusunda uyarırken, Adrasan Mahalle Muhtarı Nail Aksoy, ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki tatil merkezi için en azından sezon içinde bir ambulans görevlendirilmesini istedi.


Adrasan bayramda nüfusunun 10 katı tatilciyi ağırlamaya hazırlanıyor

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden 3 bin nüfuslu Adrasan, bayram öncesi tatilcilerin akınına uğrarken, Kurban Bayramı'nda günlük 30 bin kişi ağırlaması bekleniyor. İşletmeler tatilcilerin mağdur olmamaları için rezervasyon yaptırmadan gelmemeleri konusunda uyarırken, Adrasan Mahalle Muhtarı Nail Aksoy, ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki tatil merkezi için en azından sezon içinde bir ambulans görevlendirilmesini istedi.


Doğal güzelliğin korunması amacıyla imar verilmeyen bölgede otopark sorunları yaşandığını, sokakların yetersiz kaldığını, mevcut trafiği kaldırmadığını, buna bir de bayram yoğunluğu eklendiğinde çok ciddi sorunların yaşanabileceğini belirten Adrasan Mahalle Muhtarı Nail Aksoy, “Adrasan'da artık turizm sezonu başladı. Gelen tatilci misafirlerimizin duyarlı olmalarını istiyoruz. Rezervasyonsuz Adrasan’a gelmesinler. Çünkü çok kalabalık. İmarımız, alt yapımız yok. Gelen misafirlerimiz mağdur olmasın. Mutlaka rezervasyon yapsınlar. Sosyal mesafe, temizlik hijyen kurallarına uyalım. Gördüğünüz gibi sahilimiz çok kalabalık. Adrasan’ın yaklaşık nüfusu 3 bin civarı, 30 bini buluyor turizm sezonunda. Bu Adrasan için büyük bir rakam" dedi.

"Bölgede ambulans görevlendirilsin"
Olympos antik kentini de içine alan bölgede turizm sezonu içinde en azından 1 ambulans görevlendirilmesini de isteyen Nail Aksoy, "Yazın burada çok boğulma vakaları oluyor. Ölümler oldu. İlçeye uzak olduğumuz için ne kadar da hızlı davransa da ekipler mesafe sebebiyle yetişmekte güçlük çekiyorlar" diye konuştu.

“Tur otobüsleri sahile bir defa inmeli”
Pansiyon işletmecisi Akın Duran, “Geçen yıl pandemiden dolayı müşterilerimiz biraz azdı. Bu sene pandemi açıldı. Müşterilerimizde güzel bir yoğunluk var. Rezervasyonlarımız doldu. Çok memnunuz. Tek sıkıntımız otopark sorunumuz olması. Yeterli otopark alanlarımız yok” dedi.

“Bayramda 30 bin kişi gelecek”
25 yıldan beri turizm işletmeciliği yaptığını Halil Karataş, “Adrasan, Olmypos, Çıralı bölgesi pandemiden dolayı ciddi rağbet gördü. Tatilcilerimiz doğaya karşı duyarlı olsunlar. Özellikle bu bölge yangına çok hassas bir bölge. Bu bölgeye gelen insanlarımız bu bölgenin orman yangını hassasiyetini bilmiyorlar. Her sene yaz aylarında bu bölgede ciddi bir yangın tehlikesi geçiriyoruz. Gelen tatilcilerimizin özellikle orman yangınlarına karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz. Ayrıca pandemi kurallarına uymalarını istiyoruz. Aşılarını yaptırmış olsunlar. Önce kendi sağlıklarına sonrada da diğer insanların sağlıklarına dikkat etmiş olurlar. Bölgemizin nüfusu yaz aylarında kat, kat artıyor. Bayram da bu bölgeye nerden bakarsanız bakın 20 - 30 Bin belki daha fazla insan gelecek. Özellikle bayram esnasında ambulans beklentimiz var. Müşterilerimizin, tatilcilerimizin mutlaka rezervasyon yaptırmaları kendi açılarından iyi olur. Çünkü bayram rezervasyonları şu anda doldu. Zaten sezon da kalabalık. Bayramda ekstra bir kalabalık olacak. Kendilerinin mağdur olmamaları için rezervasyon yaptırıp gelmeleri daha iyi olur” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

İHA
Bu haber 471 defa okunmuştur.

DİĞER Turizm Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11693 Okunma
11429 Okunma
10644 Okunma
9355 Okunma
8499 Okunma
8424 Okunma
8199 Okunma
8011 Okunma
6343 Okunma
5740 Okunma
5116 Okunma
5029 Okunma
36933 Okunma
16248 Okunma
15279 Okunma
13433 Okunma
12764 Okunma
12625 Okunma
12569 Okunma
12326 Okunma
12130 Okunma
11890 Okunma
11753 Okunma
11693 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI