Bugun...
Bizi izleyin:AEDAŞ’tan, Manavgat’a 5 yılda 64 milyon TL’lik yatırım

Tarih: 10-07-2019 17:36:50 + -


Elektrik dağıtımı yaptığı her noktaya, hızlı, kesintisiz ve en verimli hizmeti kusursuz bir şekilde ulaştırma hedefi ile çalışan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), 2018 yılında Manavgat’a 12 milyon 162 bin TL’lik yatırım yaptı. AEDAŞ’ın Manavgat’a 5 yıl içinde yaptığı yatırımların toplamı ise 64 milyon TL’ye ulaştı.


AEDAŞ’tan, Manavgat’a 5 yılda 64 milyon TL’lik yatırım

Elektrik dağıtımı yaptığı her noktaya, hızlı, kesintisiz ve en verimli hizmeti kusursuz bir şekilde ulaştırma hedefi ile çalışan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), 2018 yılında Manavgat’a 12 milyon 162 bin TL’lik yatırım yaptı. AEDAŞ’ın Manavgat’a 5 yıl içinde yaptığı yatırımların toplamı ise 64 milyon TL’ye ulaştı.

 

Antalya, Burdur ve Isparta’da kesintisiz enerji hedefi ile faaliyet gösteren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) bu amaçla yatırımlarına kesintisiz devam ediyor.

 

Hizmet bölgesinde yatırım planlarını ilçelerin ihtiyaçlarına göre tek tek belirleyen AEDAŞ’ın Manavgat’a 2013-2018 yılları arasında gerçekleştirdiği toplam yatırımın tutarı 64 milyon TL’yi buldu.

 

Antalya’nın gözde ilçelerinden Manavgat’a yönelik enerji yatırımlarını her yıl artıran AEDAŞ 2018 yılında ilçedeki 25 mahalleye 12 milyon 162 bin TL’lik yatırım yaptı. AEDAŞ’ın 2018 yılında Manavgat’ta gerçekleştirdiği yatırımların başında daha aydınlık bir ilçe için armatürlerin bakımı ve yenilenmesi yer adı. 2018 yılında Manavgat’ta 1.248 yeni armatür kuran şirket, 5 bin 995 armatürün de bakımını gerçekleştirdi.

 

2.500 KİLOMETRELİK HATTIN TARAMA VE TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILDI

 

2018 yılında 2.500 kilometrelik elektrik hattının tarama ve tespit çalışmaları sonrası gerekli bakımları yapıldı. Tarama ve tespit çalışmaları sonrası ağaç dallarının elektrik tellerine değerek arızalara yol açmasına karşı tedbir olarak toplam 500 kilometre hat üzerindeki ağaçlara budama bakımı yapıldı. Yine aynı şekilde 400 adet trafo ve panonun rutin kontrolleri ardından ihtiyacı olanlara bakım yapıldı.

 

Elektrikte kaçak kullanımın önüne geçmek amacı ile yapılan çalışmalar sonucu 2018 yılı içinde Manavgat’ta 1.764.318 kWh kaçak kullanım tespit edildi. Bu adımla da 1 milyon 269 bin TL’lik kaçak elektrik kullanımının da önüne geçildi.

 

AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, hizmet bölgelerindeki her noktaya yatırım götürmek hedefi ile çalıştıklarına dikkat çekerek, “Bu çerçevede Antalya’mızın gözde ilçesi Manavgat’a 2013-2018 yılları arasında 64 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bölgeye yönelik 2019 yılında da yatırımlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bölgemizdeki her noktaya hızlı, kesintisiz ve en verimli hizmeti, kusursuz bir şekilde ulaştırmak temel ilkemiz. Müşteri, çalışan ve paydaşlarımız için değer yaratan bir şirket olma hedefi ile her gün bir adım daha ileriye gitmeyi kendimize görev edindik” diye konuştu.


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI