ilansitesi.net
Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAntalya Büyükşehir Belediyesi’nde devir teslim gerçekleşti

Tarih: 08-04-2019 21:15:13 + -


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Muhitin Böcek, görevini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin’den devraldı. Törenle makamına oturan Başkan Böcek, Antalya’nın ve Antalyalıların emrinde olacağına söz verdi.


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde devir teslim gerçekleşti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Muhitin Böcek, görevini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin’den devraldı. Törenle makamına oturan Başkan Böcek, Antalya’nın ve Antalyalıların emrinde olacağına söz verdi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Muhittin Böcek için ilk olarak Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde mazbata töreni düzenlendi. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Böcek, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Güray Berkay’dan aldı. Başkan Böcek, İl Seçim Kurulu’na teşekkür ederek, Berkay’a çiçek takdim etti. Başkan Muhittin Böcek, daha sonra Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve Konyaaltı Belediye Meclis üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Konyaaltı’nda devir teslim

İkinci tören ise Konyaaltı Belediyesi’nde gerçekleştirildi. 20 yıldır Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapan Muhittin Böcek, görevini yeni seçilen Semih Esen’e devretti. “İlk göz ağrım Konyaaltı” diyen Başkan Böcek, “20 yıldır doğup büyüdüğüm bu topraklara Konyaaltılıhemşehrilerime hizmet ediyorum. Konyaaltı’nı 20 yılda bir marka yaptık. Konyaaltı’nın güzelleşmesi ve değişimine katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdi Gazipaşa’dan Kaş’a kadar hizmet etmek nasip oldu. Bu görevi tüm Antalyalı hemşehrilerimle birlikte yapacağız. Konyaaltı’nda görevi şimdi Semih Başkan’a devrediyoruz. Semih Başkan’a kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

 

Görevi devraldı

Başkan Muhittin Böcek, alkışlar eşliğinde 20 yıldır başkanlık yaptığı Konyaaltı Belediyesi’nden ayrıldı. Daha sonra ise Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından Büyükşehir Belediyesi'ne gelen Böcek yeni görevini, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin'den aldı. Başkan Böcek, makamdaki devir teslim töreninde yaptığı konuşmada “Kimseyi ayrıştırmadan bütün vatandaşlarımızla hep birlikte Antalya’mızı yöneteceğiz” dedi. Seçimin sonucunda kazananın Antalya olduğunu belirten Başkan Böcek,  “Ben tabi ki Sayın Türel başkanımızdan devralmak isterdim. Belki il dışında veya yoğun programı olması nedeniyle gelememiştir. Kendilerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Belediye önünde coşkulu kalabalık karşıladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen devir teslim törenine Milletvekilleri, İttifakın İl başkanları, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Antalyalı katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasına gelişinde vatandaşların coşkulu tezahüratlarıyla karşılanan Başkan Böcek devir teslim töreninin ardından belediye binası önünde kurulan tören alanında Antalyalılara seslendi. Seçim kampanyası boyunca kendisine destek veren herkese teşekkür eden Başkan Böcek, doğup büyüdüğü topraklara vefa borcunu ödemek üzere göreve geldiğini belirterek, “Ezanımıza sahip çıkan, Cumhuriyetimize sahip çıkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk devrimlerine inanan, al bayrağımıza sahip çıkan bütün gönüldaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Başkan Böcek Antalya’yı birlikte yönetme sözü verdi

99 gün boyunca gece gündüz demeden 19 ilçede 913 mahallede kimseyi ötekileştirmeden çalıştığına dikkat çeken Başkan Böcek şunları söyledi, “Allah’ımıza hamd olsun ki Antalya’mızda 714 bin 264 oyla bağrınıza bastınız. Hepinize şükranlarımı arz ediyorum. Sizlere 5 yıl durmadan koşacağımı söylemiştim. Gece gündüz demeden hiçbirinizi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hepinizle beraber Antalya’mızı hep birlikte yöneteceğiz. Gece gündüz demeden koşan ablalarıma kadınlarımıza gençlerimize gönüldaşlarımıza bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum. Oy verenlere teşekkür ediyorum. Bundan sonra oy veren, oy vermeyen bütün Antalyalının emrinde olacağım.”

 

 

Antalya’ya katkı koyanlara teşekkür etti

20 yıllık tecrübesiyle Antalya’da 19 belediye başkanını ayrıştırmadan çalışacağını ifade eden Başkan Böcek, sözlerini şöyle dürdürdü, “Ben Sen Yok Biz Varız, Biz Birlikte Yaparız demiştim. Gün birlik günüdür, gün beraber olma barış ve huzur içerisinde yaşama günüdür. Türkiye Cumhuriyeti kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiç Şüphesiz Antalya dünyanın en güzel yeri’ dediği gibi güzel Antalya’mızda hep birlikte iktidarıyla, muhalefetiyle hiçbir kimseyi ötekileştirmeden 5 yıl içerisinde sizlere hizmet vereceğime namusum üzerine bir kez daha söz veriyorum. Bugüne kadar Antalya’mız için çivi çakan bütün belediye başkanlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Antalya’mıza katkı koyan bütün kurum, kuruluş, hükümet, devlet, millet işbirliği içerisinde katkı koyanlara teşekkür ediyorum.”

 

 

“Gece gündüz demeden hep birlikte koşacağız”

Konuşmasında Yunus Emre’nin “Gelin Birlik Olalım. İşi kolay kılalım. Sevelim sevilelim. Dünya kimseye kalmaz” sözlerine yer veren Başkan Böcek sözlerini Atatürk’ün “Dinlememek için yola çıkanlar asla yorulmaz” sözüyle noktaladı. Başkan Böcek, “Bu sözün ışığında hedeflediğimiz Antalya’yı inşa edebilmek için gece gündüz demeden yorulmadan hep birlikte koşacağız” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Muhittin Böcek, daha sonra tebrikleri kabul etti. Tek tek vatandaşlarla tokalaşan Böcek, gösterdikleri ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti.
Bu haber 68234 defa okunmuştur.

DİĞER Antalya Büyükşehir Belediyesi Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI