Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAntalya Gazeteciler Cemiyeti 37 yaşında

Tarih: 13-01-2021 15:50:01 + -


Antalya Gazeteciler Cemiyetinin Cumhuriyetin temel değerleriyle bütünleşmiş bir anlayışla topluma ve üyelerine hizmet ettiğini vurgulayan AGC Başkanı Mevlüt Yeni, insan haklarının korunduğu, milli , demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı ile düşünce, iletişim ve basın özgürlüğünün ülkemizde tam olarak gerçekleşmesi için çalıştıklarını söyledi.


Antalya Gazeteciler Cemiyeti 37 yaşında

Antalya Gazeteciler Cemiyetinin Cumhuriyetin temel değerleriyle bütünleşmiş bir anlayışla topluma ve üyelerine hizmet ettiğini vurgulayan AGC Başkanı Mevlüt Yeni, insan haklarının korunduğu, milli , demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı ile düşünce, iletişim ve basın özgürlüğünün ülkemizde tam olarak gerçekleşmesi için çalıştıklarını söyledi.

 

Başkan Yeni, halkın gerçekleri öğrenme hakkına anayasadan aldıkları güçle sahip çıktıklarını belirterek bu temel ilkelerden ödün vermeden toplum ve meslek yararına bir çok projeye imza attıklarını ve ülkemizin saygın cemiyetleri arasında yer aldıklarını da söyledi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni 37. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi 'Kurulduğumuz günden bu yana her zaman meslektaşlarımızın gurur duyduğu bir meslek örgütü olduk. Antalya Gazeteciler Cemiyetinin iki önemli kuruluş misyonu vardır. Biri asli görevimiz olan üyelerimize yönelik projeler, diğeri ise kamuya yönelik çalışmalar. Bu anlamda üyelerimizin her daim iyi gününde kötü gününde aile sıcaklığı ile yanlarında olma gayreti içinde olduk. Antalya ve ülkemizin gelişiminde, tarihi ve turistik değerlerimizin tanıtılmasında, kamu, STK ve özel sektörün bize ihtiyaç duyduğu her alanda önemli projelere imza attık, paydaş olarak yanlarında olduk.’  dedi.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, AGC'nin aynı zamanda Akdeniz Bölgesinde kurulmuş cemiyetlerin lideri konumunda olduğunu bu çerçevede Akdeniz Gazeteciler Federasyonun kurulmasına öncülük ettiğini, genel merkezinin de Antalya olduğunu açıkladı.

Başkan Yeni, eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini son 15 yıl içinde ise 200’e yakın öğrenciyi AGC bursları ile mezun etmenin gururunu yaşadıklarını ayrıca sağlık taramaları, kültürel geziler, sosyal faaliyetler gibi etkinlikler düzenleyerek üyelerimizin sosyal hayatlarına katkıda bulunduklarını belirtti.  

Başkan Mevlüt Yeni, açıklamasını şöyle sürdürdü "37 yıldır Geleneksel Antalya Basın ödülleri yarışmalarını titizlikle sürdürerek meslektaşlarımızın emeklerinin ödüllendirilmesine devam ediyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana mesleki  sorunlarımıza her zaman sahip çıktık. Çözüm odaklı yaptığımız çalışmaların büyük çoğunluğundan ise olumlu sonuç almayı başardık. Bu gün olduğu gibi bundan sonra da mesleki saygınlığımızın yeniden kazanılması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz.

Basın özgürlüğü evrensel normlara göre halkın gerçekleri öğrenme, bilgilenme hakkı demektir. Bu hakkın korunması gazetecilerin özlük haklarının iyileştirilmesi ve var olan mesleki sorunların giderilmesi için Antalya Gazeteciler Cemiyeti olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bir kez daha bilmesini istiyoruz"

"Ülkemiz ve tüm dünya yaklaşık bir yıldır Covid-19 adında bir virüs ile mücadele etmekte olup, her sektörü ve çalışanını etkilediği gibi maalesef medya sektörünü de bu uzayan pandemi mücadelesi süreci hem can kayıplarına hem de maddi manevi ciddi hasarlara neden olmuştur." diyen Mevlüt Yeni, bu olumsuz sürecin geleneksel medyanın dijitalleşme sürecini de hızlandırdığını, pandemi sonrası ana gündemleri arasında yeni dünya düzeninde, gazetecilik ve medyanın geleceği olacağını söyledi. 

Başkan Mevlüt Yeni, açıklamasanın sonunda başta cemiyeti kuran meslek büyükleri olmak üzere bugünlere gelinmesinde emeği olan üyeler  ve destekçi kuruluşlara  teşekkür etti.  Yeni " Ebediyete intikal eden kurucularımız ve üyelerimize rahmet, hayatta olanlara sağlıklı yaşam diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı. 

 

 

 

 

 

İHA
Bu haber 407 defa okunmuştur.

DİĞER Antalya Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11711 Okunma
9080 Okunma
8783 Okunma
8452 Okunma
7984 Okunma
7804 Okunma
7724 Okunma
7309 Okunma
7014 Okunma
6043 Okunma
5551 Okunma
5243 Okunma
35664 Okunma
28136 Okunma
22857 Okunma
17680 Okunma
16970 Okunma
13635 Okunma
13429 Okunma
12478 Okunma
11737 Okunma
11711 Okunma
11568 Okunma
11334 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI