Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBahçeşehir Koleji’nden duraklara kitaplık projesi için sertifika töreni

Tarih: 06-05-2019 12:14:19 Güncelleme: 06-05-2019 13:00:19 + -


Özel Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında açmış oldukları duraklara kitaplık projesi için Manavgat Bahçeşehir Koleji kampüsünde sertifika töreni düzenlendi.


Bahçeşehir Koleji’nden duraklara kitaplık projesi için sertifika töreni

Antalya Haber İhbar

Özel Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında açmış oldukları duraklara kitaplık projesi için Manavgat Bahçeşehir Koleji kampüsünde sertifika töreni düzenlendi.

 

Danışmanlığını Türk Dili ve Edebiyatı ve Özel Eğitim Öğretmeni Yücel Aslan’ın yaptığı proje kapsamında 9 öğrenciye sertifikaları verildi.

 

 

Manavgat Bahçeşehir Koleji kampüsünde düzenlenen törene Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Usta, Bahçeşehir Koleji kurucusu Turgut Aydın,İlçe Halk Kütüpjanesi Müdürü Hidayet Oktay, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Düzenlenen törende misafirlere mangal eşliğinde yemek ikram edildikten sonra sertifika törenine geçildi. Öğrencilere sertifikaları, Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Usta, Bahçeşehir Koleji kurucusu Turgut Aydın ve öğretmenler tarafından verildi. Etkinlik sonunda, akşam öğrenciler açık havada sinema keyfi yaparak hep birlikte film izledi.

 

 

Törende yaptığı konuşmada duraklarda bekleyen vatandaşların daha kaliteli bir zaman geçirebilmesini sağlamak, çocuklarımıza, insanımıza kitap sevgisini aşılamak adına durakları kütüphaneye dönüştürdüklerini belirten proje danışmanı Yücel Aslan, ‘’ Bugün Manavgat’a, Manavgat’ın sanatına, kültürüne, edebiyatına katkı sunmak amacıyla başlatmış olduğumuz kütüphaneli duraklar projesinin sertifika töreninden dolayından buradayız. Öncelikle hepiniz hoşgeldiniz diyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Sözümü kısa tutacağım ama tutmadan önce şöyle kısaca bir projenin içeriği hakkında kısaca bilgi sunmak istiyorum.

Değerli basın mensuplarımızda buradalar. Biz, Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi olarak her zaman eğitimi terazinin iki kefesi olarak düşündük, bir kefesinde Türkiye’mizin reailitesi olan Türkiye’mizde uygulanan sınavlara yönelik öğrencileri hazırlarken, öğrencileri akademik olarak hayata hazırlarken aynı zamanda terazinin diğer kefesinde hayata yönelik, toplumuna duyarlı, toplumuna değer katan, liderlik misyonunu üstlenmiş öğrenci yetiştirmeninde gayreti içerisine düştük.

Toplumumuzun nerede bir ihtiyacı varsa biz oraya el attık. İstedik ki bizim çocuklarımız Manavgatt’a iyilik hareketinin öncüsü olsunlar. Bu amaçla kurulduğumuz günden bugüne kadar birçok kurumla sosyal sorumluluk projelerine imza attık. En son yaptığımız proje engellilerle ilgili projeydi. ‘’Her Çocuk Özeldir.’’ İnşallah başka bir zaman bu projenin de sertifika töreninde beraber olacağız.

 

Biz, Manavgat Belediyesi’ne başvurduk ve Manavgat’ın kültür sanat edebiyat alanında bir eksik var mı diye sorduk. Duraklarda bekleyen vatandaşlarımızın daha kaliteli bir zaman geçirebilmesini sağlamak, çocuklarımıza insanımıza kitap sevgisini aşılamak adına biz durakları kütüphaneye dönüştürmek istiyoruz, gereken izin verilmesini arz ettik. Sağolsunlar kırmadılar bize izni verdiler. Bizde çocuklarımızla projeye başladık, projenin ilk etabında seraya gittik, serada çocuklar domates yetiştirilmesinden toplanmasına kasalanmasına kadar aşamalarını hem gözlemlediler hem de işçi olarak çalıştılar, alın teri döktüler. Daha sonra cumartesi pazarında bir yer verildi. Çocuklar pazarda siftah sizden bereket Allah’tan sloganıyla satış yaptılar elde ettikleri kazançla Manavgat’ımızın şehir duraklarından 2 tane durağı kütüphane durağına dönüştürdüler.

 

Bize bu projede destek veren Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen ve bize sertifikayı gönderen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek beyefendiye ve Mülki Amirimiz Sayın Kaymakamımıza, İlçe Eğitim Müdürümüze, Kütüphane Müdürümüze yine her zaman kapısını çaldığımızda yanımızda duran Şube Müdürlerimize huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Onlar bizim arkamızda durduğu sürece Bahçeşehir iyilik hareketine devam edecektir’’ dedi.

 

 

Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi Öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında pazar tezgahında satış yaparak kazandıkları parayla 2 minibüs durağına 25 Mart tarihinde kitaplık kurmuştu.

 

 

 

 

SEKTÖR HABERLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ: 0532 120 20 03

 

DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI