sakarya escort
Bugun...
Bizi izleyin:Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 1. dönemi dolu dolu geçirdi

Tarih: 29-01-2019 13:21:37 Güncelleme: 29-01-2019 23:26:37 + -


Manavgat Bahçeşehir Koleji’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönemi, derslerin yanısıra sosyal-kültürel ve sportif aktivitelerle dolu dolu geçti.


Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 1. dönemi dolu dolu geçirdi

Antalya Haber İhbar

Manavgat Bahçeşehir Koleji’nde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönemi, derslerin yanısıra sosyal-kültürel ve sportif aktivitelerle dolu dolu geçti.

 

 

 

Bahçeşehir Koleji’nde başarının sınırı olmadığını, hayal ettiği geleceğe doğru yerden başlamanın öğrencinin tercihi olduğunu belirten Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı “Türkiye genelinde 125 kampüs ile eğitim öğretime devam eden Bahçeşehir Kolejleri arasında Manavgat Bahçeşehir Koleji olarak; benimsemiş olduğumuz ilkelerin ışığında öğrencilerimizi 21. Yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, Dünya ile konuşan, Dünya ile çalışan, Dünya ile yaşayan liderler olarak geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz.

 

 

Eğitim dünyasındaki yeni gelişmeler ışığında eğitimimizi sürekli güncel tutuyor; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da başarılara imza atan öğrenciler yetiştiriyoruz.

 

 

Bahçeşehir Koleji olarak Dünya’nın önde gelen ülkelerinde uygulanmaya başlayan eğitim anlayışının Türkiye’de öncülüğünü yapan örnek eğitim modelleri uyguluyoruz” dedi.

 

 

Bir dönem boyunca çeşitli başarılara ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirten Avcı sözlerini şöyle sürdürdü “Öğrencilerimizin akademik alanda öğrenmiş oldukları bilgi ve becerileri yaşamsal alanda da kullanmalarını ve yaparak yaşayarak öğrenmelerini amaç edinerek çeşitli çalışmalara yer verilmiştir. Bunlardan Sosyal Bilgiler dersi kapsamında  derste öğrenmiş oldukları bilgileri yaparak yaşayarak kalıcı hale dönüştürmek için  Anadolu Selçuklu Devleti’ninin yaşadığı coğrafyayı incelemek amacıyla Alanya Kalesi, Alahan, Alara Kalesi gezisi. Roma Medeniyetini incelemek için  Aspendos Tiyatrosu, Perge Tiyatrosu ve Antik Kenti gezileri; Kurşunlu Şelalesi, Dim Çayı, Dim Vadisi, Dim Mağarası gibi coğrafi şekilleri yerinde gezerek inceleyerek öğrencilerimiz hem öğrendi hem de   keyifli vakit geçirdiler.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreninde Ortaokul Bando Takımımız İlçe töreninde okulumuzu temsil ederek izleyicilerden çokça alkış, beğeni aldı.

Bir Dünya dili olan İngilizceyi her ortamda kullanabilmeyi amaçlayan Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu öğrencileri “Online English EXAM”e (İnternet Tabanlı İngilizce Sınavları) yaptılar.

 

Sanatsal faaliyetleri hız kesmeden sürdürüyoruz. Okulumuzda Geleneksel olarak yapılan Piyano dinletisi 5. kez dinleyicilerle buluştu.

 

Öğrencimiz Bekircan Dağarslan ilçe genelinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı temalı şiir yarışmasında ilçe 2.'si Öğretmenler günü konulu şiir yarışmasında  ilçe 3.'sü olarak bizleri gururlandırmıştır.

 

 

 

GELECEĞE IŞIK TUTACAK OLANLAR GENÇLERDİR. 

 

Almanya Goethe- Institut tarafından düzenlenen Mucitler Yarışmasında Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu 7. Sınıf öğrencilerimizden Nuri Furkan Tan ve Gökan Evrin büyük bir başarıya imza atarak birincilik ödülüne sahip oldular. 3 ayrı kategoride düzenlenen 2018 yılı Mucitler Yarışmasında öğrencilerimiz Almanca olarak hazırlamış oldukları kendi buluşlarını içeren 1 dakikalık video filmi ile birincilik ödülüne hak kazandılar.Yeni fikirler üretmenin mutluluğunu yaşayarak kendilerine ve okulumuza Türkiye 1.liği getirdiler.

 

 

7. Sınıf Öğrencimiz Firdevs İpek Tüzel 3-4 Kasım tarihlerinde Denizli Pamukkale’de düzenlenen iller arası Murat Eşsiz Karate Lig Finalinde Türkiye 3. olmuş ve bizleri onure etmiştir.

 

Kodlama ve Robotik eğitimi ile çocuklarımızın proje üretebilen ve fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen, üretken bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz. Bunun ışığında Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Robotik takımımız TEAM STRANGER yürütmekte olduğu  çalışmalarına son hızla devam etmekte. Bilim Kahramanlarının düzenlemiş olduğu 15. Sezon First Lego League turnuvası kapsamında takımımız 9 Şubatta İstanbul’da gerçekleşecek olan Fll turnuvalarına hazırlık için kermes düzenlediler, öğrencilerimiz alanında uzman kişilerle online görüşmelerde  bulundular,  TEAM STRANGER olarak Akdeniz Üniversitesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan BAKIŞ’a projelerini sunarak , nasıl geliştirebilecekleri ile ilgili sorular  sordular ve planetaryumu gezdiler. Son aşama olarak Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu  Bilim Kahramanlarının Düzenlemiş olduğu First Lego League turnuvası kapsamında takımımız TEAM STRANGER  olarak FLL turnuvalarına hazırlıklarını velilerimize sundular.

 

Öğrencilerin öğrenme stillerindeki bireysel farklılıkları tanımlıyor ve öğrenim sürecini bu farklılıkları dikkate alarak öğrenmelerini sağlıyoruz. 6,7, ve 8. Sınıf yeni kayıt öğrencilerimize ve 5. Sınıf öğrencilerimizin tümüne KÖM (Kişiye Özgü Öğretim Modeli) envanteri online olarak uyguladık.

Öğrencilerimizin daha iyi , empati duygusu gelişmiş, yardımsever ve değerlerine bağlı olarak yetişmesini önemsiyoruz.Bahçeşehir Koleji  Ortaokulu olarak öğrencilerimiz Dünya Engelliler Günü kapsamında Özel Eğitim Uygulama Merkezindeki öğrencilere sürpriz yaparak, orada bulunan öğrencilerle oyunlar oynayıp sohbet ettiler. Hediyelerini vererek onların mutluluğuna ortak oldular.

 

 

Bahçeşehir ailesi olarak doğayı çok seviyoruz ve tadını çıkarıyoruz. Manavgat Bahçeşehir Koleji ailesi olarak doğa yürüyüşleri yapıyor; güzel ve güneşli zamanlarda kendimizi doğaya bırakarak bazı günlerde öğle yemeklerimizi okulumuzda bulunan ekolojik tepede yiyoruz. Daha da fazlası öğrencilerimizin akademik gelişimin yanında günlük beceriler kazanması bizim için önemli olduğundan bu yıl “İlk yatılı kampım okulumda” etkinliği yapıldı. Bu kapsamda iz sürmeyi, gece yürüyüşünü ve yön bulma gibi kavramları öğrendiler. Kendine güvenen sorumluluk sahibi olmanın, birlikte hareket etmenin önemini keşfettiler.

 

Ortaokul 5.6. ve 7. Sınıflarımız İzmir ‘de  3 günlük Uzay Kampına katıldılar.

Beden Eğitimi bölümümüz tarafından 3 günlük bir spor kampı yaparak 2. Dönem Okul Sporları turnuvalarına hazırlık için öğretmenlerimiz ve sporcularımız dolu dolu bir kamp dönemi gerçekleştirdi.”

 

 

YARIYIL TATİLİNDE LGS HAZIRLIK KAMPI

 

Son sınıf öğrencilerinin yarıyıl tatilini boş geçirmediğini belirten Avcı “ 8.Sınıf öğrencilerimiz Beldibi'nde Akka Antedon otelde öğretmenleri ile birlikte 6 gün sabah saat 09.00’dan akşam 17.00 ‘ye  kadar LGS hazırlık kampı yaptılar. Okulumuzun açıldığı yıldan beri Liselere Geçiş Sınavlarında ( SBS,TEOG, LGS) başarılarla dolu  8  yıllık sürecimizi ileri taşımak için  15 tatilde tekrar yaparak, dinlenmeden bir tarafta konu tekrarları, soru  çözümleri ile dolu kampı geride bıraktık. Öğrencilerin derslerden arta kalan zamanda futbol, basketbol, masa tenisi, bilardo,  yüzme gibi sosyal faaliyetlerle öğrenci ve öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu arttırdığı dolu dolu bir kamp yapıldı.

 

Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu olarak okulumuzda geleneksel olarak yapılan bu kamp sonrası öğretmenlerimizden, öğrencilerimizden ve velilerimizden gelen geri dönüşler bizleri  mutlu ve onure etti.

 

Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir ailesine yeni katılacak öğrencilerimiz için 8.9.10. ve11. Sınıflara 16 Şubat 2019 Cumartesi günü ;

 4.5.6 ve 7. Sınıflara 23 Şubat 2019 Cumartesi günü Okula Kabul Sınavı yapılacaktır.. 125 kampüsümüzde aynı anda yapılacak olan Okula Kabul Sınavı hazırlıklarımız devam etmektedir. Müracaatlar bireysel olarak  Bahçeşehir Koleji Manavgat Kampüsünde  yapılmaktadır.

 

Birinci dönemi dolu dolu geçirdiğimiz  bir öğretim yılını geride bıraktık. Okul sporları ve LGS sınavında yeni başarılar yakalamak için hazırlıklarımız devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

SEKTÖR HABERLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ: 0532 120 20 03


DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI