Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınBitkisel hayattaki vatandaş hapis cezasını yoğun bakımda çekiyor

Tarih: 09-05-2019 16:58:54 Güncelleme: 09-05-2019 21:30:54 + -


Manavgat’ta 2 yıldır bitkisel hayatta yaşamını sürdüren Ahmet Öz, karşılıksız çek nedeniyle kesinleşmiş hapis cezasını yoğun bakım servisinde çekmeye başladı.


Bitkisel hayattaki vatandaş hapis cezasını yoğun bakımda çekiyor

Antalya Haber İhbar

Manavgat’ta 2 yıldır bitkisel hayatta yaşamını sürdüren Ahmet Öz, karşılıksız çek nedeniyle kesinleşmiş hapis cezasını yoğun bakım servisinde çekmeye başladı.

 

 

Ahmet Öz’ün ailesi ve avukatı, cezanın ertelenmesini içeren yasanın para cezasının hapis cezasına çevrilmesi nedeniyle Ahmet Öz’ü kapsamadığını belirterek Cumhurbaşkanından af, TBMM’den de düzenleme istedi.

 

 

Manavgat’ta 2017 yılında silahla yaralanma sonucu bitkisel hayatta yaşamanı sürdüren Ahmet Öz’ün ailesi hapis cezası şokuyla sarsıldı. 2 yıldır evlerinin odasını yoğun bakım ünitesine dönüştürerek Ahmet Öz’e evlerinde bakan eşi Müzeyyen Öz ve kızı Ümmü Gülsüm Evren, hapis cezasını Ahmet Öz’ün rahatsızlığının artması üzerine kaldırdıkları hastanede öğrendi.

 

 

Ahmet Öz, hastanedeki tedavisinin ardından jandarma eşliğinde Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak hapis cezasını burada çekmeye başladı.

 

Babasının yoğun bakım servisinde enfeksiyon kaptığına dikkat çeken Ümmü Gülsüm Evren, “Daha önce Antalya’da yoğun bakım servisinde enfeksiyona yakalanması nedeniyle evimizin bir odasını yoğun bakım ünitesine çevirdik ve babama burada kendimiz bakmaya başladık. 2 yıldır evimizde kendimiz bakıyoruz. Sürekli yattığı için vücudunun yara bere içerisinde kalmaması için de özel bir yatak yaptırdık. 19 Nisan 2019 tarihinde babamın rahatsızlığı arttığı için evimizin yakınında bulunan hastaneye kaldırmak zorunda kaldık. Burada kayıt işlemlerinin ardından hastaneye gelen jandarmalar babamın karşılıksız çekten hapis cezası olduğunu bize ilettiler. Konuyla ilgili yaptığımız girişimler sonuçsuz kalınca babamı 2 Mayıs 2019 tarihinde hapis cezasını çekmesi için Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yoğun bakım servisine götürdüler. Babam dünyadan habersiz 2 Mayıs’tan beri hapis cezasını çekmektedir. Korkum, babamın burada enfeksiyon kapması ve vücudunda yaralar oluşması. Biz babama evimizde kendimiz bakmak istiyoruz. Orada sadece mama veriliyor. Biz evimizde özel yiyecekler hazırlayıp mama haline getiriyor ve besliyorduk. Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimizden yardım talep ediyoruz” dedi.

 

 

Ahmet Öz’ün eşi Müzeyyen Öz’de, eşinin evine getirilmesini, evde kendilerinin bakması gerektiğini dile getirdi.

 

Avukat Serkan Öz, Ahmet öz ile müvekkil vekil ilişkisinin dışında akrabalık ilişkilerinin de bulunması nedeniyle yaşamış olduğu sorunları yakından bildiğine dikkat çekerek; “Müvekkilim geçirmiş olduğu kazanın ardından 2 yıldır yatağa bağımlı olarak bitkisel hayatta yaşamını sürdürmektedir. Ve tüm ihtiyaçları eşi ve çocukları tarafından karşılanmaktadır. 19 Nisan 2019 tarihinde müvekkilim ani bir rahatsızlık daha geçirmiş kaldırıldığı hastanede yatış işlemleri için bilgi işlem sistemine bilgilerinin girilmesinin ardından hastaneye jandarma ekipleri gelmiş ve müvekkilimin kesinleşmiş hapis cezası bulunduğunu belirterek gözlem altına alınmış, taburcu olduğu 2 Mayıs 2019 tarihinde de tutuklanarak ambulansla cezasını çekmek üzere Alanya Araştırma Hastanesine götürülmüştür. 2 Mayıs tarihinden bugüne kadar hastanede cezasını çekmektedir.

 

 

Adli merciler nezdinde yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu müvekkilimin Alanya ve Konya’da 3 ayrı dosyadan karşılıksız çek keşide etme suçundan dolayı adli para cezası aldığını ve kararın kesinleşmiş olduğunu öğrendik. Adli para cezasının ödenmemesi nedeniyle adli para cezası hapis cezasına dönüşmüştür.  Hapis cezasının infazının sağlık nedeniyle ertelenmesini kapsayan ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkındaki kanunun 16. Maddesi sadece hapis cezasını kapsamaktadır. Müvekkillim adli para cezası almış olması nedeniyle söz konusu kanun maddesi kapsamı dışında kalmaktadır. Yani en basit açıklamasıyla müvekkilim bir tecavüzcü ya da bir katil olmuş olsa idi cezası ertelenecekti. Ancak müvekkilim adli para cezası almış olmasından dolayı kanun kapsamı dışında kalmaktadır. Öncelikli olarak sayın cumhurbaşkanımızdan af talebinde bulunuyoruz. Ayrıca müvekkilimin durumunda olan yada olacak olanlar içinde TBMM’den gerekli yasal düzenlenmenin yapılmasını talep ediyoruz” dedi.HABER VİDEOSUDİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI