Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınCemal Süreya Vefatının 30. Yılında Manavgat’ta Anıldı

Tarih: 12-01-2020 00:51:19 + -


Türk edebiyatının usta şairlerinden yazar, çevirmen Cemal Süreya, ölümünün 30. Yılında, Esra İçgöz’ün Organizasyonu ve Tarık Bayır’ın sunumu ile ölüm yıl dönümü olan 9 Ocak Perşembe günü İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde anıldı.


Cemal Süreya Vefatının 30. Yılında Manavgat’ta Anıldı

Türk edebiyatının usta şairlerinden yazar, çevirmen Cemal Süreya, ölümünün 30. Yılında, Esra İçgöz’ün Organizasyonu ve Tarık Bayır’ın sunumu ile ölüm yıl dönümü olan 9 Ocak Perşembe günü İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde anıldı.

 

Designer ve Organizatör Esra İçgöz tarafından 9 Ocak Perşembe günü İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde Cemal Süreya’yı Anma ve Şiir gecesi düzenlendi. Tarık Bayır (DJ Yolcu)’nun sunuculuğunu yaptığı geceye… Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Ceylan ve Halis Akkaya, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy, Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça, S.S. Manavgat ve Çevresi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet KooperatifiMüdürü Kazım Ünal’ın yanı sıra kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda şiir sever katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan gecede istiklal marşına Bahçeşehir Koleji Öğrencileri işaret dili ile eşlik ederken… Esra İçgöz’ün sunumu ile hazırlanan Cemal Süreya biyografisi slayt gösterisi olarak izlendi.

 

Esra İçgöz’den Teşekkür

Cemal Süreya’nın hayatının anlatıldığı slayt gösterisinin ardından açılış konuşması yapan gecenin organizatörü Esra İçgöz, yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi 

“Sevgili misafirler ve şiir dostları, öncelikle hepiniz 30 yıl önce bu gün aramızdan ayrılan usta şair Cemal Süreya’yı anma ve şiir gecemize hoş geldiniz… Bu gün aslında oldukça hüzünlü bir gün… Çünkü bu gün aynı zamanda ülkemizin yetiştirdiği en önemli yazar, siyasetçi ve akademisyenlerden Halide Edip Adıvar’ında ölüm yıl dönümüdür…

 

Bu vesile ile 9 Ocak 1964 yılında aramızdan ayrılan yazar, siyasetçi ve akademisyen Halide Edip Adıvar’ı da rahmetle anıyoruz…

 

Gecemizde Manavgat’ımızın şairleri ve şiir tutkunları Cemal Süreya’nın unutulmaz şiirlerine sesleri ile yeniden hayat verirken… Nadir Can Akanur ve Harun Çetin’in yanı sıra Boğaziçi Koleji Müzik grubu da hazırladıkları dinletiler ile gecemize farklı bir renk katacaktır…

 

Son olarak gecemize sponsor olarak düzenlenmesinde katkıda bulunan Antalya Yaşam Hastanelerine, Manavgat Boğaziçi Kolejine, Ravilla Doğal Ahşap Mobilya’ya, Eniva Grup’a, Ankara Tandır Evi’ne, Görkeç Ticaret Baki Görgeç’e, Namlı Kasap’a, Kırıntı Lezzetler’e, Uğurlu Home’a, Almina Güzellik Salonu’na, İlgi İşitme Cihazları Uygulama ve Satış Merkezi’ne, Manavgat Yaşam Gayrimenkul’e, HT Yapı’ya, Cihan Yangın’ın yanı sıra Sivil Toplum Örgütlerimizden… Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy, Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Odası Başkanı Abdullah Akça, S.S. Manavgat ve Çevresi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Kazım Ünal’a teşekkür ediyor” dedi.

 

Şiir ve Müzik Dinletileri

Birbirinden değerli şair ve şiir severin Cemal Süreya şiirleri okuduğu gecede… Nadir Can Akanur ve Harun Çetin’in yanı sıra Boğaziçi Koleji Müzik Grubunun müzik dinletileri geceye ayrı bir renk kattı.

 

Nadir Can Akanur ve Harun Çetin’in “Sayım” şarkısı ile başlayan programda… Şinasi Gündüz, Ahmet Şahin, Ali İbrahim Öz, Aysun Gök, Nurten Çaylı, Hüseyin Ziyaettin, Fatih Uslu, Beyhan Işık, Esra İçgöz ve Tarık Bayır’ın Cemal Süreya şiirlerine sesleri ile hayat vermelerinin ardından… Boğaziçi Koleji Müzik gurubunun seslendirdiği İzmir Marşı ile gece son buldu.

 

 

 

 

 
Bu haber 1446 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
17467 Okunma
14029 Okunma
13492 Okunma
10297 Okunma
10250 Okunma
6745 Okunma
6104 Okunma
5995 Okunma
5793 Okunma
5034 Okunma
4948 Okunma
4707 Okunma
350118 Okunma
290690 Okunma
220959 Okunma
112150 Okunma
107791 Okunma
37902 Okunma
27308 Okunma
26668 Okunma
24501 Okunma
22534 Okunma
21546 Okunma
18096 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI