Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınÇolaklı Turizm Merkezinde 5 yıldızlı bir otelin bahçesinde yıkım gerginliği

Tarih: 23-03-2021 15:42:12 Güncelleme: 23-03-2021 20:03:12 + -


Çolaklı Turizm Merkezinde 5 yıldızlı bir otelin bahçesinde bulunan havuzun bir bölümü ile kafeteryayı yıkmaya gelen ekiplerle otel çalışanları arasında gerginlik yaşandı.


Çolaklı Turizm Merkezinde 5 yıldızlı bir otelin bahçesinde yıkım gerginliği

Çolaklı Turizm Merkezinde 5 yıldızlı bir otelin bahçesinde bulunan havuzun bir bölümü ile kafeteryayı yıkmaya gelen ekiplerle otel çalışanları arasında gerginlik yaşandı.

 

Sabah saatlerinde yıkım için otelin önüne gelen iş makinelerinin sahile geçeceği yol, araçlar tarafından kapatılırken, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alındı.

 

Antalya İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma kararı için yapılan başvurunun sonucu beklenirken, otel genel koordinatörü Süleyman Gürpınar, iş makinelerinin önüne set çeken personele uyarılarda bulundu.

 

Otel bahçesinde personel, otel dışında da yıkım ekibi, zabıta görevlileri ve jandarmanın gergin bekleyişi, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararıyla son bulurken otel çalışanları mahkemenin kararını uzun süre alkışladı.

 

Manavgat’ın Çolaklı turizm merkezinde bulunan 5 yıldızlı bir otelin bahçesinden yol geçtiği gerekçesiyle Manavgat Belediyesi tarafından alınan yıkım kararının bugün sabah uygulanmaya kalkılması gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Edinilin bilgiye göre, aynı bölgede bulunan başka bir otelin yetkilileri tarafından yapılan şikayet üzerine Manavgat belediyesinin yıkım kararı ilgili otele 11 Mart’ta tebliğ edildi. Nisan başı itibariyle sezon açılışı yapmak için hazırlık yapan otelde yıkım kararı şok etkisi yarattı. Otelin bahçesinde bulunan havuzun bir kısmı ve havuzun yanında bulunan kafeterya için verilen yıkım kararı üzerine yetkililer çeşitli görüşmeler yapmalarına rağmen herhangi bir sonuç alamadı.

 

 

YIKIM İÇİN EKİPLER SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE OTELE GELDİ

 

Bugün sabah saatlerinde Manavgat Belediyesi ekipleri, iş makineleri ve çok sayıda zabıta yıkım için otelin önüne geldi. Yıkım ekipleri ve zabıtaları gören sezon hazırlığı yapan personel, iş makinelerinin gireceği yeri araçlarla kapatmak suretiyle geçmelerini engelledi. Otel çalışanları ve zabıtalar arasında gerginlik yaşanması üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bölgede güvenlik önlemleri alındı.

 

 

OTEL GENEL KOORDİNATÖRÜ PERSONELİ SAKİNLEŞTİRDİ

 

Bu arada, otel avukatları tarafından Antalya İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma kararı için başvuru yapılarak sonucu beklenmeye başladı. İş makinelerinin önüne set çeken ve zabıtalarla gerginlik yaşayan personele uyarılarda bulunan Otel genel koordinatörü Süleyman Gürpınar, “Biz yanlışlığın mahkemeden döneceğine inanıyoruz. Siz, hepiniz haklısınız. İşinize ve işyerinize sahip çıkmanız da çok önemli. 1 Nisan’da otelimizi açıyoruz. Ama şimdi burada bulunan zabıta arkadaşlarımızda görevlerini yapıyor. Bu arkadaşlar yabancı değil, hepsi Manavgat’ın çocuğu. Biz mahkemenin en iyi kararı vereceğine inanıyoruz. Karar aleyhimize bile olsa Manavgat Belediyemiz bu yolu 1 hafta içinde gece gündüz çalışarak yapacaktır, bundan emin olun. Lütfen kötü bir kelime kullanarak hem bizi hemde kendinizi zor durumda bırakmayın. Biz gereğini yapıyoruz. Şimdi lütfen içeri girin” dedi.

 

Genel koordinatör Süleyman Gürpınar’ın sözlerine otel çalışanları alkışlarla karşılık verdi. Gergin bekleyiş mahkemenin yürütmenin durdurma kararı verdiğinin açıklanmasıyla son bulurken, karar Otel çalışanları tarafından uzun süre alkışlandı. Jandarma ekipleri ve Manavgat Belediyesi bağlı ekip ve iş makineleri mahkemenin kararının ardından bölgeden ayrıldı.

 

 

Yıkılması istenen havuzun başında basın mensuplarına açıklama yapan Otel genel koordinatörü Süleyman Gürpınar, yıkılması istenen arazinin kapatılan Çolaklı Belde Belediyesi döneminde kendi kullanımlarına verildiğini, bu arazinin kullanma bedenilini aksatmadan ödediklerini belirterek, “Ayrıca arazi üzerinde bulunan kafeterya için 3 yılda bir yapılan ihaleye katılıyoruz ve kira ödüyoruz” dedi. Yaşananların bir kişinin şikayeti üzerine olduğunu ifade eden Gürpınar, “Burada imarda bir yol var ama Çolaklı Belediyesi sahil düzenlemesini yaparken, 5 - 10 metre ileride yol olduğunu göz önüne alıp buraya yol yapmaktan vazgeçti yani kamu yararı görmedi. Şimdi şikayet üzerine Manavgat Belediyesi yıkım kararı aldı. Biz otelimizi 1 nisan tarihinde açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıkım kararı bize 11 Mart’ta tebliğ edildi. Bizde çok şaşırdık. Bunun tam sezon başlamadan hemen önce yapılmak istenmesi etik olarak çok üzücüydü. Neyse ki mahkeme bu yanlışlığı düzeltti. Hem biz, hem de bizden sonra Gündoğdu’ya kadar aynı güzergah üzerinden bulunan bütün oteller şimdilik yıkımdan kurtuldu. Bu arada bize gerekli kolaylığı gösteren Manavgat Belediyesi ekiplerine ve sabırla arkadaşlarımızı yatıştıran jandarma personeline teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 HABER VİDEOSU

Bu haber 19907 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
38244 Okunma
28315 Okunma
19948 Okunma
17380 Okunma
14562 Okunma
13694 Okunma
13670 Okunma
12696 Okunma
11836 Okunma
8813 Okunma
8585 Okunma
6396 Okunma
38244 Okunma
28315 Okunma
27647 Okunma
27110 Okunma
25931 Okunma
25564 Okunma
25323 Okunma
19948 Okunma
17380 Okunma
16853 Okunma
16327 Okunma
14562 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI