Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınEmine Ülker Tarhan: İktidar Sızıp Kalacak

Tarih: 27-02-2015 21:13:56 Güncelleme: 27-02-2015 22:43:56 + -


ANADOLU Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, "İktidar sarhoşluğu insanlara yanlış yaptırır. Bir süre sonra iktidar da sızıp kalacak gibi davranıyor. Umarım sızıp kaldıklarını, düştüklerini hep beraber göreceğiz" dedi.


Emine Ülker Tarhan: İktidar Sızıp KalacakEmine Ülker Tarhan, partisinin il başkanlığının açılış töreni, çeşitli ziyaret ve temaslar için 3 günlük bir programla Antalya'ya geldi. Tarhan, Antalya'da partisinin İl Başkanı Talip Küner tarafından aynı zamanda partinin sembolü günebakan çiçekleriyle karşılandı. İlk olarak partisinin il başkanlığı açılış törenine katılan Tarhan, ortaya yıldırım gibi çıktıklarını söyledi. Tarhan, "Bir şaşkınlık yarattık. Bu Türkiye'nin kazanmasının müjdecisiydi, öyle görüldü. Dalga dalga Türkiye'nin her yerine yayılıyoruz" dedi. Kendiliğinden bir halk hareketi olarak partisinin 3 ay gibi bir sürede mucizeyi gerçekleştirdiğini anlatan Tarhan, bu başarının altında Türkiye'de dürüst, çalışkan ve yaratıcı sonuç alıcı politika ve politikacılara ihtiyacın olduğunu söyledi. 

YALANLAR DİZİSİ

Türkiye'nin yıpranmış iktidarının yalanlar dizisiyle baş başa olduğunu savunan Tarhan, şunları söyledi:

"Yalanlar üzerine kurulu bir iktidar ve yalanlar üzerine kurulu bir muhalefetle karşı karşıyayız. Ama toplum olarak yaşadığımız bir gerçek, şiddet, nefret ve kutuplaşma bu ülkede yaygınlaşıyor, yerleşiyor. İktidar şiddetin önüne geçmek istemiyor. Üniversitelerdeki, sokaklardaki şiddetin önüne geçmek istemiyor, çünkü oradan nemalanıyor, oradan güç alıyor. Buna dayanarak yeniden tek başına iktidar olmak istiyorlar. Ama bundan o kadar emin olmadığı son dönemde yaşadığımız telaşlarından belli. İç Güvenlik paketiyle bir korku yaşadıklarını görüyoruz. Sürekli de yanlış yaptıklarını görüyoruz. 'İktidar sarhoşluğu insanlara yanlış yaptırır' derler ya, gerçekten sarhoşlar yolda yalpalayarak gider, doğru dürüst düz gidemezler. Bir süre sonra iktidar da sızıp kalacak gibi davranıyor. Umarım sızıp kaldıklarını, düştüklerini hep beraber göreceğiz."

'SIRADA KAÇACAĞIN HANGİ VATAN TOPRAĞI VAR'

Türkiye'nin mevcut siyasi haritasında iktidar olmamak için uğraşan bir muhalefet, onun karşısında diktatörlükle iktidarını perçinlemeye çalışan, kendi yetkilerini devretmek için meydan meydan bir dolayan bir başbakan bulunduğunu savunan Tarhan, "Yurtdışında bir avuç vatanda toprağımız vardı. Onu korumaktan aciz bir iktidarla karşı karşıyayız" dedi. Süleyman Şah Türbesi'nin yeni yerine ilişkin uluslararası hukukun çiğnendiğini ve adeta bahçe çevirir gibi bir toprak parçasının çevrildiğini anlatan Tarhan, "Eğer sen sınırına 30 kilometre uzaklıkta bir toprağı koruyamıyorsan yarın vatana yapılan saldırıları nasıl gidereceksin, nasıl koruyacaksın bu vatanı, sırada korkup kaçacağın hangi vatan toprağı var?" diye konuştu. 

'DÜNYANIN EN BÜYÜK ORDUSU OLSA NE YAZAR'

Türk ordusunun NATO'nun ikinci büyük ordusu olduğunu kaydeden Emine Ülker Tarhan, "Adama sormazlar mı, bu ordu eğer toprağını korumaktan acizse dünyanın en büyük ordusu olsa ne yazar, olmasa ne yazar, ne işe yarar?" dedi. Tarhan, konuşmasına şöyle devam etti:

"'Ecdadım' diyorlar, 'Yeni Osmanlıcıyız' diyorlar. Ama ecdat mezarını imha ediyorlar, getiriyorlar Türk bayrağı teröristin bayrağının himayesine alıyorlar. Adamlar oturmuş operasyon yapıyoruz diye gülüp duruyorlar. Acınası bir durum. Bunlar iktidar yorgunluğunun işaret fişekleri. Bunların eninde sonunda sandıkta karşılık bulacağına eminim. Teröristlerle pazarlık yapılıyor. Açılım adı altında neyle karşılaşacağımızı bilemediğimiz sürece hep birlikte giriyoruz. Çözüm sürecinin kime taban kazandırdığı ortada, PKK'ya taban kazandırdığını biliyoruz. Orada devlet diye bir şey kalmadığını görüyoruz. Yaptırdığı bir saray var, ucube bir saray. Atatürk Orman Çiftliği'nin ağaçlarını kestirdi ve ucube bir saray yaptırdı. Orada sadece ağaçlar değil cumhuriyet ve demokrasi de katledildi." 

BOŞ KONUŞAN MUHALEFET

Meclisteki muhalefet partilerini 'boş' konuşmakla itham eden Tarhan, "Bu beceriksiz muhalefete yeter demek için herkes bizimle olacak" dedi. Meclisi 4'lü koalisyon olarak nitelendiren Tarhan, mevcut meclisin sürekli birbirini besleyen ve aynı döngünün hüküm sürdüğü bir yapı olduğunu söyledi, "Aynı tas aynı hamam. Kavgalar ediliyor, göstermelik muhalefet yapılıyor" iddiasında bulundu.

SEMT PAZARINDA GÜNDEM CHP'YDİ

Anadolu Partisi Genel Başkanı Tarhan, il binasının açılışının ardından, parti otobüsüyle şehir turu attı. Sonrasında Uncalı Kent Mezarlığı'ndaki şehitliği ziyaret eden Tarhan, şehitliklere çiçek bıraktı, oğulları için dua okuyan ailelere başsağlığı dileğinde bulundu. Tarhan, şehitlik ziyaretinin ardından Altınkum semt pazarına geçti. Pazarda Emine Ülker Tarhan'ı gören Antalyalıların gündeminde CHP vardı. Tarhan, solun oylarının bölüneceğine yönelik endişelere, "18 yıldır oylar bölünmedi de ne oldu? Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha seçimler sonuçlanmadan, daha aday olmadan Hakan Fidan'ı başbakan ilan etti. Böyle bir muhalefet olabilir mi? Biz kendi yolumuzu çizdik ve devam ediyoruz" karşılığını verdi.
Bu haber 1517 defa okunmuştur.

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
138028 Okunma
42332 Okunma
38647 Okunma
25100 Okunma
17740 Okunma
12516 Okunma
12094 Okunma
11851 Okunma
10586 Okunma
10053 Okunma
9938 Okunma
9304 Okunma
330824 Okunma
138028 Okunma
105943 Okunma
95091 Okunma
86198 Okunma
74652 Okunma
56009 Okunma
50913 Okunma
44634 Okunma
42332 Okunma
40178 Okunma
38647 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI