Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   Altın'İyi günde, kötü günde beraberiz' dediği eşine böbreğini verdi

Tarih: 22-01-2020 14:08:11 + -


ANTALYA'da, Çiğdem Göktürk (20), 3 yıl önce, 'İyi ve kötü günde beraberiz' diyerek hayatını birleştirdiği kronik böbrek hastası, tek çocuğunun babası Gürsel Göktürk'e (26) böbreğini verdi.


'İyi günde, kötü günde beraberiz' dediği eşine böbreğini verdi

ANTALYA'da, Çiğdem Göktürk (20), 3 yıl önce, 'İyi ve kötü günde beraberiz' diyerek hayatını birleştirdiği kronik böbrek hastası, tek çocuğunun babası Gürsel Göktürk'e (26) böbreğini verdi. Bağış yaptığı böbreği ile eşinin hayata bağlanmasınıa sağlayan Çiğdem Göktürk, "Üç yıl önce evlenerek kalbimi vermiştim. Şimdi de bir böbreğimi verdim. Hiç tereddüt etmedim." dedi.

Ağrı'nın Patnos ilçesinde inşaat işinde çalışan Gürsel Göktürk'ün böbrekleri 2 yıl önce iflas etti. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne gelerek muayene olan Göktürk, nakil için sıraya girdi. Eşinin durumu ile ilgili doktorlarla görüşen Çiğdem Göktürk, bir böbreğini bağışlama kararı aldı. Yapılan testler sonrasında dokular uyumlu çıktı. Prof. Dr. Bülent Aydınlı ve ekibi tarafından yapılan operasyonla Çiğdem Göktürk'ün bir böbreği eşine nakledildi.

AYAKTA MORLUK VE BAŞ DÖNMESİ

Sağlık durumu iyi olan Gürsel Göktürk, "Bir çocuğumuz var. İki yıl önce İzmir'de inşaatlarda çalışırken ayaklarımda morluklar oluştu. Ardından baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetlerim arttı. Gittiğim doktor kronik böbrek yetmezliği hastalığım olduğunu söyledi ve hemen hemodiyalize başlattı. Son tetkiklerde ise nakil olmam gerektiği söylendi. Eşimle birlikte Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldik. Çektiğim acılara dayanamayan eşim bir böbreğini verdi. Allah razı olsun, eşimin bağışladığı böbrekle hayata tutundum. Biz bir aileyiz. İlk günden beri birbirimizi sayıyor ve çok seviyoruz. Şu an sevgimiz daha da katlandı. Eski sağlıklı günlerime kavuşacağıma inanmıyordum. Bu yaşadığım mucize gibi geliyor. Eşimin fedakarlığından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Hem iyi günde, hem de kötü günde her zaman yanımda oldu, minnettarım" diye konuştu.

'ÖNCE KALBİMİ ŞİMDİ BÖBREĞİMİ VERDİM'

Zor günler geçirdiklerini ve sevgiyle her tür zorluğu yendiklerini, bunu da birlikte yeneceklerini anlatan Çiğdem Göktürk ise "Üç yıl önce evlenerek kalbimi vermiştim. Şimdi de bir böbreğimi verdim. Hiç tereddüt etmedim. Eşimi ve evladımı çok seviyorum. Biz evlenirken, iyi ve kötü günde beraberiz demiştik. Çocuğumun babasına bir böbreğim feda olsun dedim ve kalbimin sahibine bir böbreğimi verdim" dedi.

BEKLEME LİSTESİNDE 23 BİN HASTA

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Gürsel Göktürk'ün Sağlık Bakanlığı Organ Bekleme Listesi'nde yer aldığını belirterek, "Listede yer alanların sayısının 23 binden fazla olduğunu ve bekleme sürelerinin ne olacağını bilmediğimizi söyledik. Eşi Çiğdem Göktürk, 'Ben böbreğimin birini vermek istiyorum' deyince, gerekli tetkikler yapıldı. Çiğdem Göktürk'ün böbreğinin eşine uygun olduğuna karar verildi. 25 Aralık 2019'da Çiğdem hanımın böbreğini yaklaşık iki saatlik operasyonla sağlıklı bir şekilde çıkarttık. Eş zamanlı olarak yan ameliyathanede bekleyen Göksel Göktürk'e böbreği 3 saatlik operasyonla naklettik. Sağlık açısından alıcı ve vericinin problemi yok, taburculuk işlemleri yapıldı" diye konuştu.

 
Bu haber 1829 defa okunmuştur.

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
12655 Okunma
10937 Okunma
10313 Okunma
9366 Okunma
7922 Okunma
6148 Okunma
5180 Okunma
4934 Okunma
4888 Okunma
4705 Okunma
4477 Okunma
4080 Okunma
29232 Okunma
23821 Okunma
22548 Okunma
21314 Okunma
19124 Okunma
18766 Okunma
17436 Okunma
17196 Okunma
16339 Okunma
16042 Okunma
16033 Okunma
15443 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI