Bugun...
Bizi izleyin:Mahallelinin tek yöne düşürülen yol eylemi

Tarih: 15-09-2021 17:22:45 + -


Muratpaşa Yenigöl Mahallesi’ne giren çift yön yolun tek yöne indirilmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Altınova ve Aksu yönünden gelen sürücüler ‘girilmez’ levhalı tek yönlü yola girmek isterken tehlike oluşturdu.


Mahallelinin tek yöne düşürülen yol eylemi

Muratpaşa  Yenigöl Mahallesi’ne giren çift yön yolun tek yöne indirilmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Altınova ve Aksu yönünden gelen sürücüler ‘girilmez’ levhalı tek yönlü yola girmek isterken tehlike oluşturdu.


Merkez ilçeye bağlı Yenigöl Mahallesi Serik Caddesi yan yoldan mahalleye giriş olan çift yön yol, bir süre önce belediye tarafından tek yöne düşürüldü. Yolun sağ ve sol tarafına da girilmez levhası dikildi. Bu uygulama ile mahalleye, Altınova, Aksu ve Serik yönünden gelen sürücüler girememeye başladı. Sürücüler mahalleye ya askeri havalimanı yanından, ya da üstten demokrasi kavşağından dönerek mahalleye girebildi. Bir ayı geride bırakan uygulamadan, mağdur olan vatandaşlar duruma tepki göstermek için kavşak sisteminde bir araya geldi. Tepkilerini ortaya koyan mahalle sakinleri, ya kavşaktan mahalleye giren yolun devamının açılmasını, ya da eski yollarının çift yöne döndürülmesini istedi. Yolun çift yön olduğunu zanneden ve uyarıcı levhayı göremeyen bazı sürücüler de yola girmek isteyince tehlike oluşturdu.

"Trafik rahatlamadı"
Yenigöl Mahalle Muhtarı Sema Özen, tabelanın 1.5 ay önce asıldığını ve sonrasında yol sıkıntısının yaşandığını belirtti. Mahalleye girişte sorunların yaşanmaya başladığını dile getiren Özen, “ Kazalar olmaya başladı. Okul servis araçları mahallemize girmek istemiyor, velilerimizin şikayetleri var. Mahallemizde ayrıca çok şirketler var ve araç yoğunluğu da fazla olmaya başladı. Burası mahallenin 50-60 yıllık çift yönlü yolu ve şuan tek yönü kapatılmış durumda. Bu uygulamanın trafiği daha çok rahatlatacağını söylendi ama daha da arttı. Üst geçide çıkış yok, yan yola giriş var. Uzunluk Cırnık köprüsüne vardı” dedi.

"Vatandaşlar hep şikayet ediyor"
Mahalleye girişte büyük sıkıntı yaşadıklarının altını çizen Özen, “Sadece kent merkezinden gelip mahalleye girecek olanlar için iyi bir uygulama oldu. Serik ve Altınova’dan gelenler mahalleye girmekte zorluk çekiyor. Yolumuzun eski haline getirilmesini istiyoruz. Biz gerekli görüşmeyi yaptık ama kamu yararı var denildi bize yardımcı olunmadı. 1.5 ay geçti ama faydası olmadı. Kazalar arttı. Günlük bu yolla ilgili onlarca şikayet telefonu alıyorum. Aynı şeyi anlatmaktan bende yoruldum. Çözüm bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

"Tek yön bizi mağdur etti"
Mahalle sakinlerinden Halil Ordu, yeni trafik düzenlemesinin kendilerine çok zarar verdiğini kaydetti. Yenigöl Mahallesi’ne Serik, Aksu ve Kepez bölgesinden gelenlerin ulaşmakta zorluk çektiğini ifade eden Ordu, “ Bu kısa yoldan girişi yasakladılar. Uzak bir noktadan dolaşarak mahallemize girebiliyoruz. Bu kavşaktan mahalle içine planlanan yolun acil açılması gerekiyor. Yol üzerinde sera var, açılamıyor. Ama mahalleye girmek için dolaşılan yol milli servet. Mahallemiz artık bir depo bölgesi oldu. Tır, kamyon geliyor, dönüş yapamıyorlar. Tek yön bizi mağdur ediyor. Ya da yolumuzu eski haline döndürsünler” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

İHA
Bu haber 761 defa okunmuştur.

DİĞER Antalya Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
11435 Okunma
7604 Okunma
6314 Okunma
5692 Okunma
4180 Okunma
3823 Okunma
3697 Okunma
2533 Okunma
1828 Okunma
1368 Okunma
1203 Okunma
1201 Okunma
18450 Okunma
14530 Okunma
14168 Okunma
13353 Okunma
12539 Okunma
12089 Okunma
11517 Okunma
11435 Okunma
9899 Okunma
9188 Okunma
8323 Okunma
7973 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI