Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat Halk Eğitim Müdürlüğü’nden Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu

Tarih: 20-04-2021 14:10:23 Güncelleme: 20-04-2021 14:17:23 + -


Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ kursuna katılarak kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.


Manavgat Halk Eğitim Müdürlüğü’nden Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu

Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen  ‘Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ kursuna katılarak kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.
 

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Ilıca Hacı Nazmiye-Mehmet Tümbül yerleşkesinde gerçekleştirilen kursa, vatandaşların yanı sıra öğrenciler katıldı.

 

Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Ilıca Hacı Nazmiye-Mehmet Tümbül yerleşkesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” kursuna katılan Organik Tarım Bölümü Öğrencilerine sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Törende MASİAD Başkanı MAYÖV Yönetim Kurulu üyesi Mücahit Tatar, Halk Eğitim Müdürü Hasan Kırteke, İlçe Tarım Müdürü Ömür Ozan Çakal ve Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fatma Akdeniz ile kursa katılan öğrenciler hazır bulundu.

 

Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) olarak ilgili ve yetkili makamlara Manavgat’ın potansiyeli ve taleplerini aktarmaya devam edeceklerini belirten MASİAD Başkanı Mücahit Tatar “Bölgemiz milletvekillerinden İbrahim Aydın Başkanlığında, TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporda da belirtildiği üzere, dünyada tıbbi ve aromatik bitki pazar hacmi 117 Milyar dolar iken, Türkiye’nin payı milyon dolarlar ile ifade edilmektedir. Yapılan planlamalar ve çalışmalar ülkemizin bu alandaki payının yükseltilmesi yönündedir. Bu bağlamda da coğrafik avantajlarıyla, Manavgatımızın Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliğinde önemli fırsatları vardır. Masiad olarak bizler de girişimcilerimizin bu alanda desteklenmelerini son derece önemsiyoruz. Bu konuda Bölgemiz Milletvekilleri İbrahim Aydın ve Dr. Tuba Vural Çokal hanımın çalışmalarını takdir ediyoruz. Bizleri memnun eden bir diğer konu ise Masiad, Mayöv, Ziraat Odamız, İlçe Tarım Müdürlüğümüz, Batem, Manavgat Belediyemiz gibi birçok kurum ve hayırseverlerimiz işbirliğinde Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Ilıca kampüsümüzde inşa ettiğimiz uygulama bahçelerimizde, üniversite hocalarımız ve girişimci kursiyer hemşerilerimizle bir arada olmaktır. Bizim hedefimiz millet, girişimci ve çiftçi işbirliği içerisinde, kurumlarımızla mutabakat halinde, Manavgat’ımızın kalkınmasına destek olacak fakülteler yapılanmasıdır . Bu yönde öncülüğümüzü ve çalışmalarımızı daha da kapsamlı olarak devam ettirme niyetindeyiz” dedi.

 

Kursa katılan gençlerdeki heyecan ve şevkin kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini belirten Tatar “Manavgat’ımızda Tarım Bölümünde okuyan gençler girişimci olmak istiyorlar, Tıbbi ve Aromatik Bitki yetiştiriciliği alanında yatırım yapmak,üretim yapmak istiyorlar. Bizler de elimizden geldikçe gençlerimize destek olmak, yol göstermek istiyoruz” dedi. 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 


 
Bu haber 1671 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
37710 Okunma
28314 Okunma
19939 Okunma
17345 Okunma
14558 Okunma
13692 Okunma
13629 Okunma
12250 Okunma
11834 Okunma
8805 Okunma
8569 Okunma
6335 Okunma
37710 Okunma
28314 Okunma
27642 Okunma
27110 Okunma
25930 Okunma
25564 Okunma
25321 Okunma
19939 Okunma
17345 Okunma
16848 Okunma
16325 Okunma
14558 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI