Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT Taşağıl Mahallesi’nde incelemelerde bulundu

Tarih: 29-06-2020 13:44:31 Güncelleme: 29-06-2020 13:47:31 + -


Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Taşağıl üzerinden geçen yeni Konya-Antalya Karayolu’nda yol yapım çalışmalarını, Demirkapı Tüneli’ni, Anadolu Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Kargıhan ve yangın ilk müdahale ekip binası ve yangın havuzunda incelemelerde bulundu.


Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT Taşağıl Mahallesi’nde incelemelerde bulundu

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT, Taşağıl üzerinden geçen yeni Konya-Antalya Karayolu’nda yol yapım çalışmalarını, Demirkapı Tüneli’ni, Anadolu Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Kargıhan ve yangın ilk müdahale ekip binası ve yangın havuzunda incelemelerde bulundu.

 

Yalnız değilsiniz

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT ilk olarak Manavgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından uygulanan “2020 yılı Yalnız Değilsiniz Yanınızdayız Projesi” kapsamında ev ve kişisel bakımı yapılan Taşağıl Mahallesinde ikamet eden Sultan Yılmaz’ın evini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaymakam Dr. Yiğit, Sultan Yılmaz ile bir süre sohbet ederek sorunu olup olmadığını sordu ve sorunlarını dinledi.

 

Proje kapsamında 90 ailenin ev ve kişisel temizlik işleri yapılıyor

“2020 yılı Yalnız Değilsiniz Yanınızdayız Projesi” kapsamında Manavgat’ta 90 ailenin ev ve kişisel temizlik işleri yapıldığını kaydeden Kaymakam Dr. Yiğit,   bu kişilerin yardıma muhtaç, kendisine bakacak kimsesi olmayan, yalnız ve günlük işlerini idame ettirebilecek durumda bulunmayan, kamu veya özel firmalar tarafından kurulan huzurevi vb. kurumlara yerleşemeyen kişilerden oluştuğunu söyledi.

Projenin 5 yıldır uygulandığını ifade eden Dr. Mustafa Yiğit, “Yaşları nedeniyle evlerine kapanmış, mevcut odalarını bile temizleyecek güce sahip olmayan ve evde bakım aylığı almayan yaşlı veya özürlü yalnız yaşayan vatandaşlarımızın ev ve kişisel temizliklerini yaparak daha sağlıklı bir yuva haline getiriyor ve insanların hayatla olan bağlarını güçlendiriyoruz. Yapılan bu çalışmalar ile çevreye örnek olup, komşuluk ilişkilerini geliştiriyoruz. Hepsinden öte, insan onuruna yakışır ve sosyal devlet ilkesi çerçevesinde sağlıklı bir ev ortamı sağlayarak Devletimizin her zaman kimsesizlerin kimsesi olduğunu gösteriyoruz” diye konuştu.

 

Orman yangınlarında ilk müdahale önemli

Daha sonra Orman İşletme Müdürlüğüne Murtbeli yangın ilk müdahale ekip binası ve binada 7/24 görev yapan ekip personeli ziyaret eden Kaymakam Dr. Yiğit,  yine Orman İşletme Müdürlüğüne ait yangın havuzunda incelemelerde bulundu,  Ormandaki ağaç kesim çalışmalarını inceledi. Ziyarette konuşan Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit, orman yangın söndürme personelinin kutsal bir görev icra ettiğini belirterek yangında ilk müdahalenin önemli olduğunu söyledi. Yangın söndürmede yangın su havuzlarının önemine vurgu yapan Yiğit, Manavgat’ta çok sayıda yangın söndürme havuzlarının olduğunu dile getirdi.

 

Yol yapım çalışmaları hakkında bilgiler aldı

Dr. Mustafa YİĞİT daha sonra İç Anadolu’yu Akdeniz’e en kısa güzergâhtan bağlayacak olan Yeni Konya-Antalya Karayolu’nda yol yapım çalışmalarını ve Antalya-Konya arasındaki mesafeyi 71 kilometre kısaltacak olan Demirkapı Tüneli’nde incelemelerde bulundu. 

 

Antalya-Konya arasını kısaltacak yol

Konya-Antalya arasında Seydişehir-Akseki-Manavgat üzerinden sağlanan yola alternatif olacağını söyleyen Dr. Mustafa Yiğit, “yeni yol, Konya-Beyşehir-Derebucak-Gembos güzergâhından Gembos ve Eynif ovalarından geçerek, Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlanacağını kaydetti. 

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT’e bilgi veren yüklenici firmanın şantiye şefi Amaç Altındaş Demirkapı Tüneli’nin 5 Km uzunluğunda olduğunu, uzunluk olarak Türkiye’de yapılacak ikinci büyük tünel projesi olduğunu vurgulayarak, “Tünel, eski zamanlarda İpek Yoluna geçit olarak tasarlanmış tarihi bir yere yapılıyor. Türkiye’de yapılan büyük karayolları tünellerinden biri, ulaşım ağına katılacak en büyüklerden biri. Şu anda yapılan en büyük tünel Ovit Tüneli Erzurum-İspir arasında, ondan sonra bizim tünelimiz geliyor. Net uzunluğumuz 5 bin metre. Çalışmalarımız gece gündüz çift vardiya olarak devam ediyor”   dedi.

 

Tarihi handa incelemelerde bulundu

Daha sonra Beydiğin mahallesinde bulunan ve 1200’lü yıllarda yapılan Anadolu Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Kargıhan’da incelemelerde bulundu. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan Kargıhan`ın Manavgat-Konya arasında yıkılmayan tek Selçuklu hanı olduğunu söyledi.

 

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...
 Bu haber 12340 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
10927 Okunma
6129 Okunma
4909 Okunma
803 Okunma
773 Okunma
392 Okunma
302 Okunma
147 Okunma
126 Okunma
80 Okunma
70 Okunma
43038 Okunma
34753 Okunma
28320 Okunma
19054 Okunma
13432 Okunma
12341 Okunma
12071 Okunma
10927 Okunma
10138 Okunma
9686 Okunma
7354 Okunma
7335 Okunma
166627 Okunma
136153 Okunma
89366 Okunma
66486 Okunma
64416 Okunma
56764 Okunma
53333 Okunma
47732 Okunma
43038 Okunma
34753 Okunma
32282 Okunma
30337 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI