Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat MYO’nun çalınan mutfak malzemeleri Jandarmanın takibi sonucu Kepez’de ele geçirildi

Tarih: 12-02-2020 15:43:42 Güncelleme: 12-02-2020 18:17:42 + -


Manavgat meslek Yüksek Okulu Uygulama Bölümü’nden çalınan 100 bin lira değerindeki mutfak malzemeleri jandarmanın sıkı takibi sonucunda aynı gün Kepez’de ele geçirildi.


Manavgat MYO’nun çalınan mutfak malzemeleri Jandarmanın takibi sonucu Kepez’de ele geçirildi

Antalya Haber İhbar

HABERİN ÖZETİ

 

Manavgat meslek Yüksek Okulu Uygulama Bölümü’nden çalınan 100 bin lira değerindeki mutfak malzemeleri jandarmanın sıkı takibi sonucunda aynı gün  Kepez’de ele geçirildi.

 

Kumköy Jandarma Karakolundan malzemeleri teslim alan MYO yetkilileri, mutfak malzemelerinin bulunması sayesinde eğitim-öğretime devam edebileceklerini belirterek jandarma yetkililerine teşekkür etti.

 

HABERİN AYRINTISI

 

11 Şubat Salı günü Manavgat Ilıca mahallesinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Hacı Nazmiye - Mehmet Tümbül Eğitim ve Uygulama Biriminde meydana gelen hırsızlık olayı jandarmanın başarılı çalışması sonucunda aynı gün çözüme kavuşturuldu.

 

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, okulun eğitim uygulama bölümünde ders için kullanılan çok miktarda mutfak malzemesi, Lavabo ve lavabo musluklarının çalındığını belirledi.

 

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT, Olay Yeri İnceleme Timi ve Kumköy  Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerinin ortaklaya yaptığı araştırma sonucu şüphelilerin kullandıkları araç ve adres bilgileri tespit edildi.

 

 

Şüphelilerin çaldıkları malzemelerle birlikte Antalya merkez Kepez ilçesinde olduklarının belirlenmesinin ardından Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığının, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ile yaptığı koordinasyon sonucu alınan talimatları doğrultusunda Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin birlikte gerçekleştirdiği operasyon ile şüpheli F.A. yakalanırken çalınan eşyalar ele geçirildi.

 

 

Çalınan malzemeler Kumköy Jandarma Karakolunda MYO yetkililerine teslim edilirken olaya karıştığı belirlenen 2. Şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

MYO YETKİLİLERİNDEN JANDARMAYA TEŞEKKÜR

 

Kumköy Jandarma Karakoluna giderek malzemelerini teslim alan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hakan Sert başkanlığındaki ekip, jandarma teşkilatına olayın ardından yaptıkları başarılı çalışmalar ve malzemeleri kısa sürede bularak teslim etmeleri nedeniyle teşekkür ettiler.

 

JANDARMA SAYESİNDE DERSLERİMİZ AKSAMAYACAK.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü Öğretim Görevlisi Hasan Fehmi Öz, sabah saat 08.58’de okula geldiğini, odasının kapısının zorlandığını, çeşitli materyaller ile zarar verildiğini gördüğünü belirterek “diğer odaları da kontrol ettiğimde kapılarda bir zorlama olduğunu gördüm. Hemen okul müdürünü ardından da 155’den Jandarma ile irtibata geçtim. İrtibat sonrası gelen ekipler yoğun bir şekilde çalıştılar. 92 parça mutfak eşyası, bir tane bulaşık tezgahı ve muslukların çalındığı tespit edildi. Ekipler gün boyu parmak izi aradılar ve olay yerini incelediler. Geceleyin aldığımız müjdeli haberler doğrultusunda çalınan malzemelerimize kavuştuk. Eğitimimiz ara vermeden Jandarmanın, savcılığın ve diğer ekiplerin sayesinde devam edecek. Özellikle buradan Kumköy Jandarma Komutanlığı’na, Manavgat Kaymakamlığı’na, Savcılıklara, ilgisi bulunan ve gece boyunca çalışan bütün emniyet güçlerimize teşekkür ediyoruz. Umarım bir daha böyle olaylar yaşamayız. Eğitimimiz kesintisiz olarak devam eder.

Bize malzemeleri hayırseverimiz Ali Rıza Tümbül bağışlamıştı. Eğer biz alacak olsaydık yaklaşık olarak 100 bin Türk Lirası civarında bir zararımız olacaktı.

Bu malzemeleri uygulama derslerimizde yaklaşık 60 tane öğrencimize Türk Mutfağı, İtalyan Mutfağı, Fransız Mutfağı ve değişik mutfaklardaki değişik uygulamaları gösterip onları yetiştirip turizme kazandırmak için çalışıyorduk” dedi.HABER VİDEOSUDİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI