Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat Şelale Mahallesi’nde vatandaşın istinat duvarı korkusu

Tarih: 13-02-2020 17:09:46 Güncelleme: 14-02-2020 12:49:46 + -


Şelale Mahallesi 3558 sokak ve 3595 sokak üzerinde bulunan yan yana iki binada yaşayan apartman sakinleri, binalarını ayıran 15 metrelik istinat duvarının üzerine yeni bir binanın inşa edildiğini ve bu binayı istinat duvarının taşımayacağını söyleyerek can güvenliklerinden endişe ettiklerini dile getirdiler.


Manavgat Şelale Mahallesi’nde vatandaşın istinat duvarı korkusu

Şelale Mahallesi 3558 sokak ve 3595 sokak üzerinde bulunan yan yana iki binada yaşayan apartman sakinleri, binalarını ayıran 15 metrelik istinat duvarının üzerine yeni bir binanın inşa edildiğini ve bu binayı istinat duvarının taşımayacağını söyleyerek can güvenliklerinden endişe ettiklerini dile getirdiler.

 

İstinat duvarı üzerinde çatlaklar olduğunu ve bu çatlakların iş makinalarının gelip inşaat temellerini attıktan sonra meydana geldiğini iddia eden vatandaşlar yetkililerin bu konuya el atmasını ve bu inşaatı durdurmasını istiyor.

 

İstinat duvarının demirlerin çok ince olduğunu, bu duvarın yeni bir binayı taşımayacağını söyleyen vatandaşlar Belediye yetkililerine gerekli başvuruları yaptıklarını ve bu konuya duyarsız kalındığını iddia ettiler. Ayrıca İstinat duvarına bağlı bir merdiven yapıldığını ve bu merdiveni de istemediklerini belirten vatandaşlar yeni binaların yapılmasını ancak bunların daha güvenli bir şekilde yapılması gerektiğini söylediler.

 

Bina sakinlerinden Erdal Akdağ istinat duvarı üzerine yapılan binanın tapusunun hazırlandığının söylendiğini ve ruhsatın verildiğine dikkat çekerek ‘’Ama bizim istinat duvarlarında çatlama var. Belediyeye gittik biz bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor. " Zemini toprak bir şey olmaz." diye. Bizde varsayımlarla bu işin olmayacağını resmi bir evrak vermelerini talep ettik ve o evrağı veremeyeceklerini söylediler. Duvarın çatlakları her şey meydanda zaten. Kimse gelip ilgilenmiyor. İki gün sonra buraya ev yapılıp çöktüğünde bunun hesabını kim verecek. Yapacak bir şey yok diyorlar. Biz anlamış değiliz. Herkes mağdur durumda. Burada 15 daire, aile yaşıyor. İnşaat yapıldığında bu bina çöktüğünde bu canların hesabını kim verecek onu soruyoruz.’’ dedi.

 

Can güvenliklerinden endişe ettiklerini dile getiren Meral Önder isimli bina sakini ‘’Buranın maddi manevi can güvenliğinin sağlanmasını istiyoruz. Duvarın bu binayı taşıyıp taşıyamayacağına dair bir tahlilini veya belgesini istiyoruz. Burası kaya taşır diyorlar. Biz bunu istemiyoruz. Kökten bir çözüm istiyoruz. Binanın tabana kadar inmesini talep ediyoruz. ‘’ dedi. Ayrıca aynı yerde bir istinat duvarına bağlı bir merdiven olduğunu ve bu merdiveni de istemediklerini sözlerine ekleyen Önder, ‘’Yukarıda merdiven var, mahalle sakinleri olarak o merdiveni istemiyoruz. Bu merdiveni kimse kullanmıyor. Bu zamana kadar burada merdiven yoktu. İki tane cephedeki evleri söz konusu ediyorlar. Ama o evler bina yapıldığı zaman girişleri ön tarafta olacaktır. Bu merdiveni yapacaklarına yol yapsınlar daha iyi’’ şeklinde konuştu.

 

Ahmet Öz isimli vatandaş ise, ‘’Şelale Mahallesi 3558 sokakta ikamet etmekteyim. Oturmuş olduğum dairenin yan tarafındaki arsaya yapılmakta olan binanın benim istinat duvarına zarar verebileceğini düşünüyorum. Ciddi anlamda çatlaklar var. Bunun bir şekilde yetkili kişiler tarafından incelenip tekrardan konunun ele alınmasını istiyoruz.’’ Diyerek gerekli kontrolün sağlanması ve yetkililerin bu konuya duyarsız olmamasını istedi.

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 HABER VİDEOSU

Bu haber 5693 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
12655 Okunma
10937 Okunma
10310 Okunma
9366 Okunma
7918 Okunma
6148 Okunma
5180 Okunma
4932 Okunma
4888 Okunma
4705 Okunma
4477 Okunma
4080 Okunma
29232 Okunma
23821 Okunma
22548 Okunma
21314 Okunma
19124 Okunma
18766 Okunma
17436 Okunma
17196 Okunma
16339 Okunma
16042 Okunma
16033 Okunma
15443 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI