Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat'ta ekmek fabrikasından 7 ton atık yakıtı alıp kayıplara karıştılar

Tarih: 24-09-2020 12:29:18 Güncelleme: 24-09-2020 14:07:18 + -


Sanayi Sitesinde bulunan Pazarcı Ekmek fabrikasından Çevre Bakanlığı adına atık yakıt topladıklarını söyleyen şahıslar 7 ton yakıtı tankere doldurduktan sonra ortadan kayboldu.


Manavgat'ta ekmek fabrikasından 7 ton atık yakıtı alıp kayıplara karıştılar

HABERİN ÖZETİ

 

Sanayi Sitesinde bulunan Pazarcı Ekmek fabrikasından Çevre Bakanlığı adına atık yakıt topladıklarını söyleyen şahıslar 7 ton yakıtı tankere doldurduktan sonra ortadan kayboldu.

 

Fırın sahibi Mustafa Aksoy, şahısların parayı peşin ödeyeceklerini belirttiklerini, kartlarında yetersiz bakiye çıkınca İban numarasına yatıracaklarını belirterek gittiklerini söyledi.

 

Gün boyunca hesaba parayı yatırmalarını beklediğini belirten Aksoy, akşama kadar para yatmayınca şahısların bıraktığı kartvizitteki telefon numaralarını aradığını, dolandırıldığını anlayınca polise gittiğini söyledi.

 

 

HABERİN DETAYI

 

Manavgat’ta ilginç bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Akşam saat 20.00 sıralarında Manavgat Sanayi Sitesi 2011 sokak no:13 adresinde bulunan Pazarcı Ekmek Fabrikasına otomobille gelen 3 kişi fabrika sahibi Mustafa Aksoy’a kendilerinin Atık Yağ ve akaryakıt topladıklarını, topladıkları atık yağları Çevre Bakanlığına vererek bedelini aldıklarını belirterek fabrikanın atık yakıtlarını 60 kuruştan satın almak istediklerini söylediler.

 

Fabrikanın tanklarındaki atık fuel oıl tankere yüklenerek kantarda tartılmasının ardından şahıslar ödemeyi kartla yapacaklarını belirttiler. Kartta yetersiz bakiye çıkmasının ardından fabrika sahibine gece geri dönmeleri gerektiğini, 4 bin 200 TL tutarındaki yakıt bedelini sabah bankadan iban numarasına göndereceklerini belirterek işyerinden ayrıldı.

 

Ertesi gün akşama kadar paranın hesabına yatırılmasını bekleyen Aksoy, mesai saati bitimine kadar paranın yatmaması, şahısların bıraktığı kartvizitteki numaralara başka kişilerin bakması üzerine Cumhuriyet Polis Karakoluna giderek şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

 

 

PAZARCI EKMEK FABRİKASI SAHİBİ AKSOY “DOLDURMA İŞLEMİ GECE BİTTİĞİ İÇİN ŞÜPHELENMEDİM”

 

 

Şahısların iş ve temizlik konusunda alabildiğine titiz davranması nedeniyle hiç şüphe duymadığını belirten Pazarcı Ekmek Fabrikası Sahibi Mustafa Aksoy “Şahıslar fuel oıl’i tankerlerine yükledikten sonra kredi kartıyla ödeme yapmak istedi. Kart yetersiz bakiye verince gece geri dönmek zorunda olduklarını, parayı sabah banka açıldığında iban numarama yatıracaklarını söylediler. Gece saat 02.00’e geldiği için tankeri boşaltın veya olmaz diyemedim. İban numaramı verdim ve şahıslar gitti. Ertesi gün akşam mesai bitimine kadar hesabıma paranın yatırılmasını bekledim. Para yatmayınca bıraktıkları kartvizitte yer alan telefonları aradım. Başka şahıslar telefona baktı ve şahısları tanımadıklarını söylediler. Cep telefonları da çalmasına rağmen cevap veren olmadı.

 

Dolandırıldığımı anlayınca Cumhuriyet polis karakoluna giderek şahıslar hakkında suç duyurusunda bulundum. Benim başıma gelenlerin diğer meslektaşlarımın ve esnafların başına gelmesini istemiyorum. İnşallah şahıslar en kısa sürede bulunur ve cezalarını çeker” diye konuştu.

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 9497 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
32022 Okunma
9174 Okunma
6530 Okunma
5935 Okunma
4711 Okunma
4688 Okunma
4125 Okunma
3878 Okunma
3834 Okunma
3703 Okunma
3647 Okunma
3515 Okunma
32022 Okunma
16622 Okunma
14357 Okunma
13395 Okunma
13108 Okunma
11998 Okunma
11306 Okunma
10612 Okunma
10096 Okunma
9786 Okunma
9498 Okunma
9174 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI