Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat'ta Gaziler Günü Kutlandı

Tarih: 19-09-2019 11:25:49 Güncelleme: 19-09-2019 11:28:49 + -


J.Asb.Kd.Bçvş. Oral Aydın, 19 Eylül’ün İstiklal Savaşı, Kore, Kıbrıs başta olmak üzere tüm gazilerin şeref günü olduğunu belirterek “19 Eylül, Türk kahramanlığının, Türk vatanseverlik ve cesaretinin Gazi M. Kemal Atatürk’le bütünleştiği ve taçlandığı bir gündür” dedi.


Manavgat'ta Gaziler Günü Kutlandı

J.Asb.Kd.Bçvş. Oral Aydın, 19 Eylül’ün İstiklal Savaşı, Kore, Kıbrıs başta olmak üzere tüm gazilerin şeref günü olduğunu belirterek “19 Eylül, Türk kahramanlığının, Türk vatanseverlik ve cesaretinin Gazi M. Kemal Atatürk’le bütünleştiği ve taçlandığı bir gündür” dedi.

 

Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Mareşallik' ve 'Gazilik' unvanının verilişinin 98. yıl dönümü ve Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta da kutlandı.

 

Manavgat Cumhuriyet meydanında düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü kutlamalarına Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side Özel Eğitim Merkezi Komutanı J.Albay Murat Yılmaz, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay İlker Özcan, adli, idari ve askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

 

Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Kumköy J. Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Oral Aydın’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin var oluşu, bağımsızlığı, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda, hayatlarını feda etmeyi göze alarak, gazilik onuruna erişen kahramanların Gaziler Günü’nü kutlamanın bir kez daha derin heyecanı içerisinde olduğunu belirten Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü “Herkes tarafından çok iyi bilinmelidir ki; bu toprakların bir daha istila edilmesine asla müsaade edilmeyecektir. Kan dökülerek vatan olan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 19 Eylül 1921’de, bu zaferin anısına, Sakarya Meydan Muharebesi’nin muzaffer Başkomutanı Mustafa Kemal’e, Türk Milleti adına, “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanını tevcih etmiştir. 19 Eylül; İstiklal savaşı gazilerimizin, Kore gazilerimizin, Kıbrıs gazilerimizin, asker, polis tüm malul gazilerimizin, şeref günüdür. 19 Eylül, Türk kahramanlığının, Türk vatanseverlik ve cesaretinin Gazi M. Kemal Atatürk’le bütünleştiği ve taçlandığı bir gündür. Kahraman gaziler, Gaziler gününüz kutlu olsun. Sizler, şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Sergilediğiniz kahramanlık, cesaret ve fedakarlıklarla Türk Milleti’ne her zaman güç ve ilham kaynağı oldunuz. Sizler için yapılan her şey, bu eşsiz hizmetlerinizin ve fedakarlıklarınızın bir karşılığı veya bedeli olamaz. Sizler, milletin, bayrağın ve bağımsızlığın ne denli paha biçilmez değerler olduğunu ve bu değerler uğrunda neleri göze alabileceğinizi gösterdiniz.  Asil milletimizin esareti kabul etmeden ve bağımsızlığından taviz vermeden yaşamasının temelinde, sizin bu kutsal vatana olan aşkınız, kahramanlığınız ve cesaretiniz yer almaktadır. Değerli konuklar; Şanlı tarihimizin zaferleri hiçbir zaman unutulmamalıdır. Zafer günlerine ve bu zaferlerin kahramanlarına layık oldukları değer, her zaman her yerde verilmelidir. Şehit ve gazi Türk toplumunun ortak değerleridir. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman her yerde hatırlanmalıdır. Şehit ve gaziye en büyük övgü, Büyük Önder Gazi M. Kemal Atatürk tarafından dile getirilmiştir. Atatürk,  şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi şu sözleri ile ortaya koymaktadır: ”Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimiz ile şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara olan minnet ve şükran duygularımızı ifade etmek milli bir görevdir”.

 

 

 

Bugün vatanın sorumluluğu bizlere emanettir. Türk milletine yaraşır bir şekilde durmadan çalışarak, ilim ve irfanla bu yüce devleti layık olduğu seviyeye getireceğimize ve canımız pahasına koruyacağımıza inancımız tamdır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım”

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından törene katılan protokol, gazi ve gazi yakınlarına Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından ikramda bulunuldu.            
Bu haber 1097 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
413116 Okunma
126416 Okunma
24303 Okunma
17939 Okunma
16849 Okunma
15131 Okunma
13828 Okunma
13654 Okunma
13114 Okunma
11869 Okunma
10966 Okunma
10862 Okunma
413116 Okunma
331861 Okunma
138908 Okunma
126416 Okunma
106744 Okunma
95949 Okunma
87062 Okunma
75498 Okunma
56808 Okunma
51974 Okunma
47926 Okunma
45532 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI