Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat’ta Kurbanlık satıcılarına 'Sahte para kalemi' dağıtıldı

Tarih: 09-08-2019 11:22:14 Güncelleme: 09-08-2019 11:34:14 + -


Manavgat’ta kurban pazarlarını gezen Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli Polis Memurları, satıcıları dolandırıcılara karşı uyararak sahte para tanıma kalemi dağıttı.


Manavgat’ta Kurbanlık satıcılarına 'Sahte para kalemi' dağıtıldı

Antalya Haber İhbar

Manavgat’ta kurban pazarlarını gezen Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli Polis Memurları satıcıları dolandırıcılara karşı uyararak sahte para tanıma kalemi dağıttı.

 

Kurban pazarlarını gezen Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli Polis Memurları pazarlarda incelemelerde bulunarak, satıcılara sahte paraya karşı uyarılarda bulundu.

 

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli Polis Memurları hayvan pazarındaki esnaflara sahte parayı tespit eden, sahte para üzerinde siyah iz bırakan "Sahte Para Kalemi " dağıttı.

 

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, sahte paraya karşı vatandaşları uyararak; ‘’Suç işlemeyi alışkanlık haline getirmiş art niyetli kişiler alın teri ile para kazanan vatandaşlarımızı mağdur hale getirmekte ve her yıl binlerce kişi bilmeden aldığı sahte banknotlar nedeniyle maddi kayba uğramaktadır. Banknotlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan ve incelemeden alan vatandaşlarımızın bu gibi üzücü olaylarla her an karşılaşması mümkün bulunmaktadır. Halbuki sahte para dikkatli bir bakışta çok kısa sürede ve kolaylıkla ayırt edilebilmektedir. Paraların taklit edilmesini önlemek amacıyla içlerine güvenlik unsurları konulmaktadır. Bu güvenlik unsurlarının insanlar tarafından iyi bilinmesi halinde sahte paranın piyasaya sürülmesi güçleşecektir.’’ dedi.

 

Özgönül, gerçek zannederek alınan paranın sahteliğini fark eden kişilerin, daha fazla kişinin mağdur olmaması için sahte parayı veren kişilerin eşkâl bilgilerini tarif etmek sureti ile hemen Emniyet birimlerine bildirmelerini istedi.

 

SAHTE PARA İLE KARŞILAŞILDIĞINDA NE YAPILMALI?

 

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğünce sahte para ile karşılaşılan durumlarla ilgili yapılan açıklama şöyle;

‘’Sahte parayı aldığınız kişiye kesinlikle iade etmemeli, şahsın eşkâline ilişkin bilgileri, mümkünse kimlik bilgilerini ve hatta varsa otosunun plakasını ve diğer özelliklerini tespit etmeli, şahsı mümkün mertebe oyalamalı bu arada en kısa sürede "155 Polis İmdat" veya en yakın polis birimini olaydan haberdar etmeli, sahte para güzel bir şekilde muhafaza edilmeli ve sadece gelecek görevlilere teslim etmeli, sanık durumuna düşme korkusuyla olayı sineye çekmemeli, yapılacak ihbarı, aranan bir kişi veya şebekenin veya büyük bir olayın faillerinin ortaya çıkarılmasına yardımcı olabileceği unutulmamalıdır.’’


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI