Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat’ta park halindeki kamyonun freni boşaldı Facianın eşiğinden dönüldü

Tarih: 09-09-2021 10:51:03 Güncelleme: 09-09-2021 10:54:03 + -


Park halindeyken freni boşalan kamyon sol şeride geçerek kaldırıma çıkarken, kaldırımda bulunan ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi şans eseri ölümden döndü.


Manavgat’ta park halindeki kamyonun freni boşaldı Facianın eşiğinden dönüldü

Park halindeyken freni boşalan kamyon sol şeride geçerek kaldırıma çıkarken, kaldırımda bulunan ve aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi şans eseri ölümden döndü.

 

Barbaros Caddesinde meydana gelen olayda, kamyon kaldırımda işyeri tabelalarına çarptıktan sonra tekrar sağ şeride geçerek park halindeki otomobillere çarptıktan sonra durabildi.

 

Güvenlik kameralarına yansıyan kazada, kaldırımda oynayan kız çocuğunun son anda babası tarafından kurtarılması ve sohbet ederken kamyonun üzerlerine geldiğini görenlerin kaçıştıkları görüldü.

 

Kaza anını anlatan vatandaşlar, tam anlamıyla facianın eşiğinden dönüldüğünü, kamyonu son anda fark etmeleri sayesinde ölümden döndüklerini anlatırken babası tarafından kurtarılan kız çocuğu korkudan ağlamaya devam ediyordu.

 

Barbaros Caddesinde park halindeki kamyonun freninin boşalarak önce karşı kaldırıma geçmesi, yaklaşık 100 metre gittikten sonra işyerlerinin tabelalarına çarparak yön değiştirip yolun karşısına geçmesi ve yol kenarında bulunan araçlara çarparak durması sonucu meydana gelen kazada tam anlamıyla facianın eşiğinden dönüldü.

 

Barbaros Caddesinde park halindeki M.K.’ya ait 07 JU 853 plakalı kamyon, freninin boşalması sonucu bir anda rampa aşağı harekete geçti. Yolun karşı şeridine geçen ve kaldırıma çıkan kamyon, kaldırımda bulunan vatandaşların çığlık ve kaçışmaları arasında yaklaşık 100 metre gittikten sonra işyerlerinin tabelalarına çarpıp yön değiştirdi ve karşı şeride geçti. Kamyon yol kenarında park halindeki otomobillere çarparak durabildi.

 

 

KÜÇÜK KIZINI SON ANDA KURTARDI

 

İşyerlerinin güvenlik kameralarına yansıyan kaza, facianın eşiğinden nasıl dönüldüğünü gözler önüne serdi. Caddenin en hareketli olduğu akşam saatinde yaşanan kazada, kaldırımda yürüyen vatandaşlar, oynayan çocuklar ve sohbet eden esnaflar kamyonu son anda fark ederek canlarını zor kurtarıyor. Kasap dükkanı önünde oynayan küçük kızını kamyonu fark ettiği an kucağına alarak kaçan baba kızını adeta ölünden kurtarıyor. Kamyon yeniden yön değiştirip yolun karşısına geçerken, yolda seyir halindeki bir otomobilin saniyelerle kamyonun altında kalmaktan kurtulduğu gözleniyor.

 

 

NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIK

 

 

Olayı yaşayan vatandaşlar sıcağı sıcağına olay anını anlattı. Kızını kurtaran baba “Bir anda gürültüyle kamyonun üzerimize geldiğini gördüm. Kamyonun altında kalmak üzere olan kızımı kucakladığım gibi çektim. Diğer çocuklar da kaçıştılar. Verilmiş sadakamız varmış” diye konuştu.

Kaza anını gören esnaf kadın ise “Bir anda yukarıdan aşağıya kaldırımda gelen kamyonu gördüm. Kaldırım çok kalabalıktı. Herkes kaçıştı. İşyerimizin tabelasını alıp gitti” dedi.

Kamyon geldiği sırada kuaför önünde oturan kadın ise, kamyonu son anda fark ettiğini, koluna dokunup geçtiğini söyledi. Bir başka esnaf ise, kamyonun yolun karşısından geçtiğini, işyerinin önünde son anda kendilerini içeri atarak kurtardıklarını, işyerinin tabelasına çarparak yön değiştirdiğini dile getirdi.

 
Bu haber 3103 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
18448 Okunma
10439 Okunma
9870 Okunma
7256 Okunma
6502 Okunma
5506 Okunma
5244 Okunma
4681 Okunma
3724 Okunma
3625 Okunma
3543 Okunma
2954 Okunma
18448 Okunma
16684 Okunma
15760 Okunma
15059 Okunma
12732 Okunma
10919 Okunma
10439 Okunma
10021 Okunma
9870 Okunma
9139 Okunma
8827 Okunma
7923 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI