Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat'ta yaşayan İşitme ve görme engelli vatandaşlardan görme Engelli Eray Bolat'a hayırlı olsun ziyareti

Tarih: 13-01-2020 17:25:37 Güncelleme: 13-01-2020 17:28:37 + -


Görme Engelliler Haftası nedeni ile Manavgat'ta yaşayan İşitme Engelli ve Görme Engelli vatandaşlar bir araya gelerek , Manavgat Devlet Hastanesi santralinde yeni göreve başlayan görme Engelli Eray Bolat'a Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Manavgat'ta yaşayan İşitme ve görme engelli vatandaşlardan görme Engelli Eray Bolat'a hayırlı olsun ziyareti

Görme Engelliler Haftası nedeni ile Manavgat'ta yaşayan İşitme Engelli ve Görme Engelli vatandaşlar bir araya gelerek , Manavgat Devlet Hastanesi santralinde yeni göreve başlayan görme Engelli Eray Bolat'a Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Çınar ve Kaymakamlık Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın'ın katıldığı ziyarette, ev sahipliği yapan, Başhekim Dr. Mehmet Çınar memnuniyetini şöyle ifade etti, " Böyle özel bir haftada Görme ve işitme Engelli özel insanlarımızı Hastanemizde misafir etmek bizi çok mutlu etti. Hastanemiz santralinde yeni çalışmaya başlayan, Hayırlı olsun ziyaretine geldiğiniz Eray Bolat ile birlikte görme engelli olan Fuat Yücel ve Rahmi Kök hastanemiz santralinde özverili ve verimli bir şekilde çalışmaktadırlar. Diğer engellilerimiz yanı sıra, işitme Engelli Turgut Harun Avcı’da bizimle çalışmaktadır. Aynı zamanda Hastanemize gelen işitme Engelli vatandaşlarımıza rehberlik hizmeti vermektedir. Yönetim olarak kurumumuzda çalışan Engelli özel insanlarımızın çalışmasından çok memnunuz. Hisleri ve algıları çok kuvvetli , bir taraftan eksikleri var gibi görünse de diğer taraftan çok duyarlı olduklarını çalışmalarında görüyoruz. Bu durum ne kadar verimli olduklarını gösteriyor. Devletimiz özel insanlarımıza kurumlarımızda iş imkanı sağlayıp , hayatı birlikte yaşama imkanı sunarak ne kadar faydalı olabileceklerini gösterip mutlu olmalarını sağlamıştır. Bizlerde onlarla bir arada olmanın , beraber hizmet etmenin keyfini yaşıyoruz. "

 

Yeni göreve başlayan görme Engelli Eray Bolat," Doğuştan görme engelliyim, benim gibi görme engelli olan birde Hanife isminde ablam var. Bizler için yaşam çok zordu. Bu durumu kabullenmek istemedik. Eğitimlerimizi alarak toplumla birlikte yaşamak istedik. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon eğitimlerimizden sonra kabartma yazı ve bağımsız hareketler eğitimi aldık. Açıktan okul eğitimime devam ederken kurumların Engelli alımlarına başvuru yaptım. Sağlık Bakanlığı tarafından atamam gerçekleşti. Bizim gibi görme engellilerin çalışma alanları kısıtlı olduğu için en iyi yapabileceğim ve faydalı olabileceğim yerin santral olduğuna karar verildi. Şimdi Devlet Hastanemizin santralinde görme engelli diğer abilerim ile birlikte çalışıyorum. Toplum ile hayatı birlikte paylaşmak , boş boş durarak değil de hizmet ederek verimli olmak bizleri çok mutlu ediyor. Bu bağlamda bize çalışma imkanı sağlayan Hükümetimize ve yöneticilerimizden Allah razı olsun.

 

Daha sonra , görme engelli birisinin santralde nasıl çakışabildiğini yerinde görmek için santrale geçildi. O esnada görevde olan görme engelli Fuat Yücel ile dışardan bağlantı kurularak , çalışması yerinde görülmüş oldu. Görme Engeliler fahri Başkanı Azime Yılmaz tarafından yeni göreve başlayan Eray Bolat' a çiçek takdim edilerek , hatıra fotoğrafı çektirildi.
Bu haber 1560 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
76889 Okunma
68451 Okunma
44424 Okunma
24710 Okunma
22243 Okunma
16129 Okunma
16000 Okunma
11686 Okunma
11341 Okunma
11316 Okunma
9856 Okunma
9641 Okunma
90486 Okunma
77246 Okunma
76889 Okunma
68451 Okunma
67599 Okunma
54478 Okunma
44424 Okunma
36623 Okunma
33408 Okunma
31503 Okunma
30940 Okunma
28946 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI