Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat’ta yoğun bakımdayken eşi doğum yapan korona hastası “Allah'ım beni yeni doğan oğluma bağışladı”

Tarih: 26-01-2021 13:44:55 Güncelleme: 26-01-2021 13:53:55 + -


Covid-19 testi pozitif çıkan ve Manavgat’ta bulunan özel bir hastanede 42 gün yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Cihan Albak, sağlığına kavuştu. Albak, hastalığının 13. Gününde aynı hastanede dünyaya gelen oğlu Eymen’i tam 1 aylıkken kucağına alma ve sevme şansına sahip oldu.


Manavgat’ta yoğun bakımdayken eşi doğum yapan korona hastası “Allah'ım beni yeni doğan oğluma bağışladı”

Covid-19 testi pozitif çıkan ve Manavgat’ta bulunan özel bir hastanede 42 gün yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Cihan Albak, sağlığına kavuştu. Albak, hastalığının 13. Gününde aynı hastanede dünyaya gelen oğlu Eymen’i tam 1 aylıkken kucağına alma ve sevme şansına sahip oldu.

 

 

 

Manavgat’ta bir turistik tesiste servis görevlisi olarak çalışan 36 yaşındaki Cihan Albak, 11 Aralık tarihinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerde Covid-19 testi pozitif çıkan Albak, hastalığının hızla ilerlemesi nedeniyle yoğun bakım ünitesinde ventülatöre bağlandı. Cihan Albak entübe iken, eşi Ülkü Albak 24 Aralık tarihinde aynı hastanede doğum yaptı. Bebeğe Eymen ismi verildi.

 

 

Cihan Albak, 35 günü ventülatöre bağlı olmak üzere 42 gün kaldığı yoğun bakım ünitesinden çıkarılarak normal odaya alındı. Albak, oğlu Eymen’i doğumundan tam 1 ay sonra ilk kez görme ve sevme şansını buldu.

 

 

Oğlu ve eşiyle hasret gideren ve hastaneden taburcu edileceği günü dört gözle bekleyen Cihan Albak, duygularını anlatırken zaman zaman boğazı düğümlendi zaman zaman da gözleri doldu.  Sürekli kendisiyle ilgilenen doktorlar başta olmak üzere sağlık çalışanları ve hastane personeline ne kadar teşekkür etse az olacağını belirten Albak “11 Aralık'ta geçirdiğim Covid- 19 hastalığı yüzünden hastaneye yattım. 4 -5 gün sonra yoğun bakıma alındım. Bu arada çocuğum oldu. Yoğun bakımda olduğum için bebeğimi göremedim. Yaklaşık 45 gün tedavi gördüm. Sağ olsun doktorlarımız sağlık çalışanlarımız sayesinde bugün bu süreci başarı ile atlattık. Yoğun bakımdan çıktık geldik çok şükür. Sağlık çalışanlarımız bana arkadaş gibi davrandı, hepsine çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık 40 gün sonra çocuğumu gördüm. Yani çok mutluyum” dedi.

 

 

Cihan Albak’ın eşi Ülkü Albak ise, bu süreçte çocuğunun doğduğuna sevinemediğini belirterek “Aklım hep eşimdeydi. Doğum yaparken bile hep dua ettim. Çok şükür bebeğimiz doğduktan sonra hep iyi haberler aldım. Uğur getirdi bize zaten. Doktorlarımız hepsi sürekli çok iyi ilgilendiler. Sorularımızı sabırla cevapladılar.

Ben hiç ümidimi kesmedim çünkü hep güzel rüyalar gördüm. İnançlı bir insanım da biraz böyle şeylere inanırım. Ümidimizi kesmedik ama kötü haber aldığımız zaman elimiz ayağımız titredi tabii ki. Şu an çok mutluyuz. Tarifsiz bir duygu. Çok şükür binlerce kez şükür” diye konuştu.

 

 

Anastezi ve Yoğun Bakım Ünitesi Uzman doktorlarından Dr. İbrahim Emer, Cihan Albak’ın 8 Aralık 2020 tarihinde göğüs hastalıkları uzmanının tanısıyla normal covid  servisine yatırıldığını belirterek “Bir haftalık tedavi sonrası genel durumu kötüleştiğinden dolayı yoğun bakıma alınması isteniyor. Biz hastamızı 15 Aralık’ta yoğun bakım servisine aldık. Durumu kötüleşince entübe oldu. 20-25 Aralık’ta uyandırıldı. Uyandırılma sürecinde kendine geldiğinde bebeğini görme şansı oldu. Tedavileri tamamlandıktan sonra hastamız normal servise alındı” dedi.

 

 

Anastezi ve Yoğun Bakım Ünitesi Uzman doktorlarından Dr. Mustafa Can Azgan ise Cihan Albak’ın 15 Aralık'ta genel durumunun kötüye gitmesi nedeniyle yoğun bakımda tedaviye alındığını belirterek  “Gelir gelmez kendisinde rızasını alarak bilgilendirerek solunum cihazına bağlı olarak takip ettik. Yaklaşık 35 güne yakın solunum cihazına bağlı takip ettikten sonra 42. gününde genel durumunun iyileşmesi, yoğun bakım desteğine ihtiyacı olmaması üzerine dün itibariyle servise devrettik. Covid süresince çok kaybettiğimiz hasta oldu çok tedavi ettiğimiz hastalarda oldu ama Cihan bey özel durumu hem bizde hem ekibimizde duygusal birikime sebep olan bir hastamızdı. Cihan’ın yoğun bakım ünitesine yatışından sonra 9 gününde eşi hastanemizde bir bebek dünyaya getirdi.

 

Gerçekten bu durum bizi hem strese soktu hem de mutlu etti. Anlatılması zor duygulardı. Hastalığın ilerlemesi ile durumu çok kötüydü. Bebeğin olmasından sonra giderek toparlamaya başladı ve bebeği yaklaşık 25. Günlerindeyken bir tetkik için yoğun bakım dışına çıkartma sırada kısa süreli gördü. Görme nasip oldu diyelim. Büyük bir mutluluktu bizler ve ekibimiz için. Toplam 42 günü tamamladıktan sonra dün hastamızı servise çıkardık ve bebeği ile ailesi ile ve büyük kızıyla buluşma anına hep beraber şahit olduk.

 

Uzun süre yoğun bakımda kalmasına rağmen uzun süre solunum cihazına bağlı olmasına rağmen herhangi problem yok şu anda hastamızın hatta koridorda yürüyüşlere de başladı. Tahminimiz bir aksilik gelişmezse eğer yeni bir problemle karşılaşmazsak 7-10 günlük tedavi suresinden sonra evine taburcu edebileceğiz gibi duruyor. Hastamıza çocuklarıyla yeni bebeği ile ailesi ile sağlıklı bir ömür dileriz” dedi.

 

BAKAN KOCA’DAN TEBRİK

 

 

Olayla ilgili sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendilerini mutlu eden paylaşım yaptığını belirten Dr. İbrahim Emer “Twitter’da sevinç anımızı paylaşmamızdan sonra sayın sağlık bakanımız da olayla ilgili duygu ve düşüncelerini yansıtan bir mesaj yayınladı. Çeşitli sosyal medya platformlarında Instagram'da Twitter'da bize katkılarda bulundu. Bize güç birliği sağladığını hissettirdi çok teşekkür ediyoruz kendisine de” dedi.

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 

 

 
Bu haber 8136 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
13475 Okunma
8503 Okunma
8057 Okunma
7426 Okunma
6679 Okunma
6402 Okunma
6136 Okunma
5884 Okunma
5803 Okunma
5448 Okunma
5321 Okunma
5207 Okunma
30030 Okunma
19398 Okunma
17359 Okunma
17265 Okunma
16340 Okunma
15662 Okunma
15565 Okunma
15503 Okunma
15060 Okunma
13585 Okunma
13475 Okunma
12532 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI