Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınManavgat Ulukapı’da ölen engelli kızın ailesi Sosyal medyadaki yorumlara tepki gösterdi

Tarih: 11-05-2021 14:33:45 Güncelleme: 12-05-2021 12:06:45 + -


Ulukapı Mahallesinde evlerinde ölü bulunan zihinsel engelli Hafize Bakır (26)’ın ailesi, basında çıkan haberlerin ardından yapılan eleştirilere tepki gösterdi.


Manavgat Ulukapı’da ölen engelli kızın ailesi Sosyal medyadaki yorumlara tepki gösterdi

Ulukapı Mahallesinde evlerinde ölü bulunan zihinsel engelli Hafize Bakır (26)’ın ailesi, basında çıkan haberlerin ardından yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

 

Hafize Bakır’ın enişteleri Mevlüt Çiftçi ve Abdullah Yılmaz, baldızlarının ölümünü CHP Kadın kollarının siyasi malzeme olarak kullanmaya kalkmasının insanlığa sığmadığını dile getirdiler.

 

Hafize Bakır’ın çocukluk arkadaşı ve eski ev sahibinin kızı Deniz Öz, Hafize’nin melek gibi bir insan olduğunu, ne var ki ilaçlar etki etmediğinde tüm mahalleyi zor durumda bıraktığını ve zarar verdiğini söyledi.

 

Hafize Bakır’ın sürekli kendisine zarar vermesi nedeniyle zaman zaman zaptedilemez hale geldiğini, kendisine, ailesine ve komşularına zarar vermesi nedeniyle hırçınlığı geçene kazar birkaç saat kafese kapatıldığını belirten eniştesi Mevlüt Çiftçi “Bazı medya organlarında sanki baldızımın sürekli kafeste tutulduğu gibi bir izlenim yer aldı. Bunu fırsat bilen aralarında CHP kadın kollarının da bulunduğu bazı kesimler baldızımın bu durumunu siyasi malzeme yaparken bizlere de sanki onunla ilgilenmiyormuşuz ve sürekli kafeste tutuyormuşuz gibi linç girişiminde bulunuyor.

 

 Biz bu kişileri gelip mahalle sakinleriyle konuşmaya, onunla nasıl ilgilendiğimizi mahallemizdekilerden dinlemeye, ondan sonra bu yorumları yapmaya davet ediyoruz. Biz ailecek baldızımın üzerine titreyen, onun her istediğini emir kabul eden kişileriz. Ben bacanağım ve baldızım sürekli kendisini kontrol edip onunla vakit geçirdik. Hatta dün olay öncesi bacanağım ve baldızım alıp denize götürmüş ve denize girmişler. Hal böyle iken yapılan yorumlar bizim acımıza acı kattı. Bu kişilerle yargı önünde hesaplaşacağız” dedi.

 

Baldızıyla ailecek yakından ilgilendiklerini belirten Abdullah yılmaz “Her gün ya biz ya bacanağım ve baldızım kesinlikle gelip sohbet edip oynuyoruz. O bizim çocuğumuz gibiydi. Olay günü biraz hırçın olduğu için ve denizi çok sevdiği için eşimle birlikte alıp denize götürdük. Denize ayağımızı sokup oyunlar oynadık. Eve getirip biz ayrıldıktan kısa bir süre sonra acı haberi aldık. Acımasızca eleştirenlerle mahkemede hesaplaşacağız” dedi.

 

Bakır ailesinin 19 yıl kirada oturduğu evin kızı Deniz Öz, Hafize ile çok iyi arkadaş olduklarını belirterek “Hafize normal zamanlarında melek gibi bir kişiydi. Onunla oyunlar oynar televizyon seyrederdik. Ne var ki ilaçları etkisiz kalıp krizi tuttuğunda kimse zaptedemezdi. Anne-babasının neler çektiğini ben bilirim. Onu bir çok kez birlikte tedaviye götürdük. Ama çare olmadı. Kriz geldiğinde mahalleyi birbirine katar yola çıkar araçların önüne atlardı. Bundan dolayı aile 2. Kattan birince kata indi ve evin etrafını demirle kapattı. Başka çaresi yoktu. Onları eleştirenler Allaha nasıl hesap verecek bilemiyorum. Ben kimsenin çocuğuyla bu şekilde ilgilenebileceğine inanmıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 
Bu haber 18170 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
19961 Okunma
9014 Okunma
7264 Okunma
5392 Okunma
5013 Okunma
4523 Okunma
3852 Okunma
3200 Okunma
3127 Okunma
2774 Okunma
2367 Okunma
2245 Okunma
68500 Okunma
47994 Okunma
25605 Okunma
20869 Okunma
19961 Okunma
19434 Okunma
17536 Okunma
14754 Okunma
14133 Okunma
13665 Okunma
13247 Okunma
11981 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI