Bugun...
Bizi izleyin:Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “İktidarı da muhalefeti de hapsini birden göndereceğiz”

Tarih: 16-10-2021 13:56:02 + -


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir esnafın ‘Bu ülkenin hali ne olacak gurban olduğum’ şeklindeki sorusuna ‘bunları iktidarı ve muhalefetiyle toptan göndereceğiz” dedi.


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “İktidarı da muhalefeti de hapsini birden göndereceğiz”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir esnafın ‘Bu ülkenin hali ne olacak gurban olduğum’ şeklindeki sorusuna ‘bunları iktidarı ve muhalefetiyle toptan göndereceğiz” dedi.
Muharrem İnce, Makine mühendisliği okumak istediğini belirten lise son sınıf öğrencisinin sorusu üzerine, onunla birlikte kaldırıma oturup Fizik Sorusu çözdü. 
İlçe binasının açılışı için Manavgat’a gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Antalya ve ilçelerinden gelen partililer tarafından karşılandı. Açılış kurdelesini kesmeden önce partililere hitaben bir konuşma yapan İnce, Antalya’nın Türkiye’nin en farklı kentlerinden bir tanesi olduğunu belirterek “Türkiye’nin bir ülkeye bakabilecek kadar verimli kentlerinden bir tanesi de Antalya’dır. Tarımın ve Turizmin başkenti. İşte böyle bir kentin ilçesinde ne Cumhur ne millet diyen, vatandaşına 3. Bir seçeneği sunan Millet Partisinin ilçe başkanlığını açmanın gururunu yaşıyoruz. Türkiye’de hem iktidar hem muhalefet insanları kandırıyor. Birisi başkanlık sistemi derken diğeri güçlendirilmiş parlamenter sistem diyor. Dünya siyaset literatüründe bunların ikisi de yok. Eğer Türkiye’yi demokratikleştirmek istiyorsak bunun yolu bunun yolu siyasi partiler yasasını değiştirmekten geçmektedir. Genel Başkanları diktatör olmaktan çıkarmadan parlamentoya ve ülkeye demokrasi gelmez. Eğer bu iktidar ve muhalefet gerçekten demokrasi istiyorsa siyasi partiler kanunundan yola çıkalım. Yürekleri varsa gelsinler” dedi. 
20 yıllık iktidar karşısında muhalefetin umut olamadığını, tünelin ucundaki ışığı gösteremediğini belirten İnce “Bakın bir turizm kentindeyiz. Eğer burada 5 yıldızlı bir turizm istiyorsak bunun yolu 5 yıldızlı demokrasiden geçer. Bir ülkenin insan hakları, demokrasisi 5 yıldızlı olmazsa turizmi de 5 yıldızlı olmaz. Buraya kültürlü insanlar gelmez. Kültürünü, doğasını pazarlayamazsın. Ancak oda satarsın. Çanakkale köprüsünün açılışı yapılmadan, üzerinden geçilmeden fiyatı artmaktadır. 15 euroya geçeceksin bu köprüden. Yerliyim, milliyim diyorsun ama Euro ile köprüden geçiriyorsun” dedi.
Açılışın yapılmasının ardından esnaf ziyaretine başlayan İnce, yanına gelen bir öğrencinin Makine Mühendisi olmak istediğini söylemesi üzerine, bunun yolunun Fizik’ten geçtiğini söyledi. İnce, gençle birlikte kaldırıma oturup Fizik sorusu çözdü.
Antalya Caddesinde bir esnafın “Bu ülkenin hali ne olacak gurban olduğum’ şeklindeki sözleri üzerine “El birliğiyle sizlerin desteğiyle bunları iktidarı ve muhalefetiyle toptan göndereceğiz. Toplu temizlik yapacağız” dedi.
Bu haber 4456 defa okunmuştur.

DİĞER 5 li haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
19458 Okunma
17550 Okunma
10755 Okunma
10441 Okunma
7762 Okunma
7296 Okunma
6114 Okunma
5839 Okunma
4204 Okunma
3901 Okunma
3506 Okunma
3043 Okunma
19458 Okunma
17550 Okunma
13187 Okunma
11304 Okunma
10755 Okunma
10441 Okunma
8714 Okunma
7762 Okunma
7630 Okunma
7296 Okunma
7056 Okunma
6825 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI