Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınÖger ilkokulu öğrenci velileri; ''MÜDÜRÜMÜZÜ GERİ İSTİYORUZ''

Tarih: 17-09-2019 11:50:00 Güncelleme: 20-09-2019 07:04:00 + -


Manavgat ÖGER İlkokul ve orta okul Müdürü Saim Yiğen'in yersiz yere Manavgat Beşkonak'ta bulunan bir okula tayininin çıkmasına tepki gösteren öğrenci velileri, Manavgat Kaymakam'ı Mustafa Yiğit'i ziyaret etti.


Öger ilkokulu öğrenci velileri; ''MÜDÜRÜMÜZÜ GERİ İSTİYORUZ''

Manavgat ÖGER İlkokul ve orta okul Müdürü Saim Yiğen'in yersiz yere Manavgat Beşkonak'ta bulunan bir okula tayininin çıkmasına tepki gösteren öğrenci velileri, Manavgat Kaymakam'ı Mustafa Yiğit'i ziyaret etti.

 

Manavgat ÖGER İlkokulu bahçesinde toplandıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ardından Manavgat Kaymakamlığı'na geçerek seslerini duyurmaya çalışan öğrenci velileri, " Biz müdürümüzün arkasındayız. Soruşturma yapılacaksa yapılsın ama soruşturma yapılana kadar biz müdürümüzü görevinin başında istiyoruz. Gerekirse kendi aramızda para toplar, Anaokulu'nu yaptıran vatandaşa veririz. Öger'i Öger yapan Saim Yiğen'dir " diye konuştu.

 

Manavgat'ta bulunan ÖGER İlkokulu'nun bahçesinde, yaz başında yapımına başlanan ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun yarın açılışını yapılacağı anaokulunun, iddiaya göre, bir konu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir'le tartışma yaşayan Öger İlkokulu Müdürü Saim Yiğen, dün akşam saatlerinde görevden alındı. Manavgat ÖGER İlkokulu'nda görev yapmakta olan Saim Yiğen'in görevden alındığı haberinin yayılmasının ardından toplanan öğrenci velileri, Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gitti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir'den olumlu yada olumsuz bir cevap alamadıklarını belirten veliler, bugün sabah 8.30 sularında ÖGER Ortaokulu bahçesinde toplanmaya başladılar.

 

ÖGER İlkokulu Müdürü Saim Yiğen'in başarılı bir müdür olduğunu ve ÖGER İlkokulu'na çok büyük katkısı olduğuna dikkat çeken öğrenci velilerinden Sıtkı Fansa, " Benim yeğenlerim de burada okudu. O dönemle bu dönem arasındaki farkı bütün veliler bilir. Biz müdürümüzden o konuda çok memnunuz. Eğitimde, okulun idaresinde, okulları düzenlemede başarılı birisi olduğunu biliyoruz. Mesela bizim burada danışmamız yoktu. Kantinimiz yoktu daha önce, Anasınıfımız yoktu. Bunların hepsi yeni düzenlendi. Mesela her sene okul  ve sınıflar boyanır. Bunu da buradaki bütün veliler bilir. O yüzden biz müdürümüzün gitmesini istemiyoruz. Müdürümüzün daima burada kalmasını istiyoruz biz. Dün akşam milli eğitim müdürlüğüne gittik. Ama Milli eğitim müdürü bize doğru düzgün bir cevap vermedi." dedi.

 

Bahçede toplanan kalabalığa öğrenci velisi Yücel Aslan konuşma yaptı. Edebiyat Öğretmeni olduğunu söyleyen Yücel Aslan, Devletin bir işleyiş mekanizması olduğunu önce İlçe Milli Eğitim Müdürü ile ardından Manavgat Kaymakamlığı'yla görüşülmesi gerektiğini belirterek kalabalık ile beraber tekrar Manavgat İlçe Eğitim Müdürlüğü'ne gitti. İlçe Milli Eğitim Müdürü'nü makamında bulamayan kalabalık bu sefer çareyi Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit'te aramak istedi. Manavgat Kaymakamlığı bahçesinde bekleyen kalabalık Mustafa Yiğit'in gelmesinin ardından Kaymakam ile görüşmesi için aralarında birkaç kişiyi temsilci olarak seçtiler.

 

İlk önce basına açık bir şekilde gerçekleştirilen görüşmede öğrenci velilerini dinleyen Yiğit, gelen talepleri değerlendireceğini, bu sıkıntılı durumu biran önce halledeceklerini söyleyerek velileri sükunete davet etti. Yiğit, " Orda sayın Valimizin katılacağı bir açılış planlanıyordu.  Tabi yaşanan şeylerde çokta bir detaya girmek istemiyoruz. Söz konusu sayın Vali olunca herkesin normal süreçte itaat etmesi gerekir. Yapılması gereken bir şey varsa açılış süreci öncesinde yapmak lazım. Dolayısıyla idareci arkadaşımız kendi gerekçelerini ilgili birimlere aktarmalıydı. Yaşanılan sıkıntıdan sonra bunu nasıl çözebiliriz ona bakacağız. Burada bir tatsızlık çıkmasını istemeyiz tabi. Gelen talepleri değerlendireceğiz. Bu sıkıntılı durumu bir an önce halletmemiz lazım. Siz velileri sükûnete davet ediyorum. Ondan sonrasını bizler değerlendireceğiz. Yani soruşturma sonucunda ne çıkar bilemem. Çıkan sonuca göre bir karar vereceğiz. Şu aşamada ciddi bir şey düşünmüyoruz. Ama soruşturma sonucunda ceza alır. Onu bilemiyorum. Bu tamamen hukuki bir süreç." diye konuştu.

 

Manavgat Kaymakamlığı önünde toplanan kalabalığa açıklama yapan temsilciler, yaşanan olayların Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit'e yanlış aksettirildiğini dile getirdi. Temsilciler, " Kaymakam Bey'e yanlış aksedilmiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Saim Bey'in telefonda kendisiyle ters konuştuğunu, açılışı engellemeye çalıştığına yönelik bazı ifadeler kullandığını söylemiş. Basın çıktıktan sonra değerli velilerimizle konuyu açıkça anlattık. Konunun yanlış anlatıldığını, Saim Bey'in böyle bir insan olmadığını, orada canla başla çalıştığını söyledik. Soruşturma yapılacaksa yapılsın ama soruşturma yapılana kadar biz müdürümüzü görevinin başında istiyoruz dedik. Şimdi biz dilekçe yazacağız. Altına da imzaları atıp Kaymakamlığa vereceğiz." dedi ve imza topladı.

 

GÜN MÜDÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

Sabah saatlerinde Manavgat ÖGER Ortaokulu bahçesinde toplanan kalabalığa konuşma yapan Edebiyat Öğretmeni Yücel Aslan, Saim Yiğen'in bu yaşananları hak etmediğini söyledi. Aslan, " Öncelikle bende bir öğretmen olarak aynı zamanda bu okulda öğrencisi olan bir veli olarak dün hepinizin duyduğu şekilde haberi duyduk. Nedenini gerekçesini pek net bilmiyorum ama bildiğim tek doğru bir şey var. Saim Hoca bunu hak etmiyor. Buradaki bütün velilerin çocuklarını buraya teslim etmesinin tek nedeni başarılı ve çalışkan bir müdürün varlığıdır. Eğer ki bugün sesimizi çıkarmazsak, bugün Saim hocaya biz sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz. Burayı bir gemiye benzetirsek, kaptansız bir geminin nereye varacağını da bilemeyiz. Çocuklarımızın istikbali de belirsiz olur. Dolayısıyla gün çocuklarımıza sahip çıkma günüdür. Müdürümüze sahip çıkma günüdür." dedi.

 

ÖGER'İ ÖGER YAPAN SAİM YİĞEN'DİR

ÖGER Ortaokulu bahçesinde toplanan öğrenci velilerinden Perihan Gödek, seslerini duyurmak için her şeyi yapacaklarını, Gödek " Öger'i Öger yapan Saim Yiğen'dir. Bu farkı hiç kimse inkar edemez. Ben sorgunluyum. Sorgunlu ağabeylerimiz, ablalarımız burada. Dışarıdan gelen velilerimiz de burada. Herkesin gönderme sebebi okulumuzun güvenliği, okulumuzda ki eğitim, okulumuzdaki hijyen. Biz gerekli her yere sesimizi, gerekirse Ankara'ya, gerekirse sayın Valimize duyurmaya çalışacağız. Biz müdürümüzün arkasındayız." diyerek bu haksızlığa sessiz kalmayacaklarını dile getirdi.

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 12729 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
38287 Okunma
19678 Okunma
17369 Okunma
12328 Okunma
10899 Okunma
9566 Okunma
9245 Okunma
8678 Okunma
8440 Okunma
5949 Okunma
5562 Okunma
5358 Okunma
350419 Okunma
290983 Okunma
221245 Okunma
112462 Okunma
38287 Okunma
27573 Okunma
22808 Okunma
21879 Okunma
19678 Okunma
17369 Okunma
15439 Okunma
14645 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI