Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınSide’de bulunan bir arsanın e-ticaret sitesinde yarı fiyatına satışa çıkarılıp kaparo dolandırıcılığı yapıldığı iddiası

Tarih: 17-02-2021 09:53:58 + -


Side’de bulunan bir arsa için bir internet sitesi üzerinden değerinin yarı fiyatına satış ilanı veren bir kişinin kapora istemek suretiyle birçok kişiyi dolandırdığı iddia edildi.


Side’de bulunan bir arsanın e-ticaret sitesinde yarı fiyatına satışa çıkarılıp kaparo dolandırıcılığı yapıldığı iddiası

Side’de bulunan bir arsa için bir internet sitesi üzerinden değerinin yarı fiyatına satış ilanı veren bir kişinin kapora istemek suretiyle birçok kişiyi dolandırdığı iddia edildi.

 

 

Bir  gayrimenkul, vasıta, alışveriş ürünleri ve hizmetler gibi birçok kategoride ilan ve e-ticaret işlemlerinin yapıldığı online bir platform üzerinden Side’de bulunan bir arsa için satış ilanı veren C.G. isimli bir kişinin vatandaşlardan kapora adı altında para almak suretiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.

 

Sitede yer alan ilandaki arsanın ilanı veren kişiyle hiçbir ilgisinin olmadığı, ilanda belirtilen fiyatın ise arsanın değerinin 1/3’üne rast geldiği bildirildi.

Side’de yaşayan aynı zamanda Side Muhtarlık azası olan Mehmet Çelikten, sosyal medyada gezindiği sırada Side Mahallesi 509 sokakta 440 ada 5 parselde 897 metrekare arsanın satış ilanını görünce, hemen araştırmaya koşuldu. Yapmış olduğu araştırmalarda arsanın sahibine ulaşan Çelikten, arsanın satılması gibi bir şeyin söz konusu olmadığını, ilandaki fiyatın arsanın değerinin çok altında olduğunu öğrendi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Side Mahalle Muhtarı Osman Tüter, ilandaki arsanın Side’nin çok değerli bir bölgesinde yer aldığını belirterek “Burası otellerin ve apartların bulunduğu bir bölge. İnternet üzerinden bir arsa satışı olduğunu duyunca araştırma yaptık. Yaptığımız araştırmalar sonunda arsayı satışa koyan kişinin arsanın sahibi olmadığını gördük. Vatandaşlarımızdan bu tür alışverişlerde tapu dairesine gitmeden kaparo vermemelerini istiyoruz. Bu arsa için arsanın değerinin yarısının altında bir fiyat verilmiş. İnternet üzerinden yapacakları alışverişlerde vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını öneriyorum” dedi.

 

 

Olayın ortaya çıkarılmasında öncülük eden Mehmet Çelikten ise Side’de esnaflık yaptığını aynı zamanda muhtar azası olduğunu belirterek “İnternette gezinirken bir satış ilanı dikkatimi çekti. Side bölgesini iyi bildiğim için yazılan fiyatın değerinin çok altında olduğunu gördüm. Yaptığım araştırmalarda arsanın Side’de ikamet eden bir kişiye ait olduğunu, satılmasının söz konusu olmadığını öğrendim. Yine araştırmalarımda bir çok kişinin ilanı veren şahısla irtibat kurarak kaparo adı altında paralar yatırdığını, bunların bir bölümünün şikayette bulunduğunu öğrendim. Arsanın gerçek sahibinin de karakola giderek arsasının saltık olmadığı bilgisini vermiş. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olayları karşısında dikkatli olmalarını istiyorum” dedi.

 

 

Arsanın bitişiğinde esnaflık yapan Celal Atalay isimli vatandaş, Son günlerde arsayı görmek için insanların geldiğini belirterek “Gelen vatandaşlardan arsanın internet üzerinden satışa sunulduğunu öğrendik. Bu konuda gelen vatandaşları arsanın ilan veren kişilerle ilgisi olmadığı konusunda uyardık. İlanda verilen telefon numarasını bizde arayıp tapu örneğini istedik. Kredi çekip arsayı alacağımızı söyledik. Kaparo göndermeden veremeyeceklerini söylediler. Bizde göndermedik. Bu insanlar dolandırıcıdır. Vatandaşlarımızı bu tür oyunlara gelmemeye çağırıyorum” dedi.

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...

 

 
Bu haber 6077 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
1319 Okunma
659 Okunma
475 Okunma
250 Okunma
203 Okunma
171 Okunma
137 Okunma
128 Okunma
120 Okunma
107 Okunma
102 Okunma
92 Okunma
12756 Okunma
7440 Okunma
7235 Okunma
6937 Okunma
6265 Okunma
6201 Okunma
5771 Okunma
5630 Okunma
5478 Okunma
5271 Okunma
4962 Okunma
4939 Okunma
29724 Okunma
19098 Okunma
18376 Okunma
17057 Okunma
16967 Okunma
16022 Okunma
15365 Okunma
15217 Okunma
15207 Okunma
14752 Okunma
13280 Okunma
12756 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI