Bugun...
Bizi izleyin:Uyuşturucu parası için ev eşyasını satmaya kalkınca annesi yakalattı

Tarih: 13-06-2016 10:48:20 Güncelleme: 13-06-2016 11:55:20 + -


ANTALYA'da para bulamadığı için evin eşyasını satıp uyuşturucu madde almak isteyen 29 yaşındaki Murat Y., annesi Emine Y.'nin şikayeti üzerine yakalandı.


Uyuşturucu parası için ev eşyasını satmaya kalkınca annesi yakalattı

ANTALYA'da para bulamadığı için evin eşyasını satıp uyuşturucu madde almak isteyen 29 yaşındaki Murat Y., annesi Emine Y.'nin şikayeti üzerine yakalandı.

Döşemealtı ilçesinde oturan 2 çocuk annesi Emine Y., geçen şubat ayında jandarmaya giderek oğlu Murat Y.'nin eroin almak için kendisinden para istediğini söyledi. Para olmadığını söyleyince oğlunun evdeki eşyaları satmaya başladığını belirten Emine Y., şikayetçi olduğunu söyledi. Bunun üzerine eve gelen jandarma tarafından evdeki eşyaları toplarken gözaltına alınan Murat Y. hakkında, Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

Annesinin şikayetinden vazgeçmesi üzerine bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Murat Y. mahkemedeki ifadesinde, “Annem uyuşturucu madde bağımlısı olduğum için tutuklanmamı istiyordu. Cezaevine düşünce uyuşturucu bulamayacağım için bağımlılıktan kurtulacağımı düşünerek beni şikayet etti" dedi. 

Anne Emine Y. ise eroin bağımlısı oğlunun uyuşturucu illetinden dolayı çalışamadığını söyledi. Elinde ne varsa oğlunun aldığını iddia eden Yalçın, “Para bulamayınca evdeki eşyaları satmaya başladı. Olay günü de evdeki halıları, matkapı toplamaya başlayınca ben kendisine para bulacağımı söyleyerek çıkıp jandarmaya haber verdim. Ancak oğlum uyuşturucuyu bırakacığına söz verdi. Bu nedenle kendisinden şikayetçi değilim" dedi. 

TÜM SUÇLAMALARDAN BERAAT ETTİ

Mahkeme, yeterli delil elde edilemediğinden, yağma, hakaret ve kasten yaralama gibi suçlardan yargılanan sanığın ayrı ayrı beraatına karar verdi. Beraat kararını duyan Murat Y., bir daha böyle bir suçla karşılarına çıkmayacağına dair mahkeme heyetine söz verdi. Duruşma sonrası DHA muhabirine açıklamada bulunan Murat Y., uyuşturucunun insanı insan olmaktan çıkaran bir madde olduğunu söyledi. Arkadaş ortamında alıştığı uyuşturucu yüzünden çevresini, işini ve itibarını kaybettiğini anlatan Murat Y., “Uyuşturucu madde bağımlıları cezaevinden çıkıp evlerine uğramadan uyuşturucu almak için torbacıların yolunu tutuyor. Uyuşturucu, her türlü suçu işletiyor. Bundan kurtulmak istiyorum. Anneme söz verdiğim gibi beni yargılayan hakimlere de söz verdim. Hayatıma yeni bir sayfa açıp hayata yeniden başlamak istiyorum" dedi. 

DÜŞMANA BİLE BÖYLE BİR ACI VERMESİN

Anne Emine Y. de madde bağımlısı oğluna destek verilmesini istedi. Uyuşturucu madde kullanan birinin annesi olmanın anlatılması çok zor bir acı olduğunu anlatan Emine Y., “Eşim vefat ettiği için oğlumla benden başka ilgilenen yok. Madde bağımlısı olduğu için herkes ondan uzaklaşıyor. Kimse ona iş de vermek istemiyor. Yalnızlığa itiliyoruz. Allah düşmanın başına bile böyle bir acı vermesin. Oğlumun elinden tutulup kurtarılmasını istiyoruz. Bırakacağına dair söz verdi" diye konuştu.


DİĞER Adli Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI