Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınYargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin: “Suç örgütlerinden bir adım önde olmamız gerekir”

Tarih: 10-06-2021 14:36:31 Güncelleme: 10-06-2021 14:57:31 + -


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, “HDP iddianamesini hazırladık. Anayasa mahkemesine teslim ettik. 843 sayfalık bir iddianame. 451 kişi hakkında yasak isteniyor. 69 kişi de terör örgütü lehine konuşmaları parti mensubu konuşmaları var. 451 kişi hakkında siyasi yasak istiyoruz. Banka hesabına tedbir konulmasını talep etti” dedi.


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin: Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin: “Suç örgütlerinden bir adım önde olmamız gerekir”

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, “HDP iddianamesini hazırladık. Anayasa mahkemesine teslim ettik. 843 sayfalık bir iddianame. 451 kişi hakkında yasak isteniyor. 69 kişi de terör örgütü lehine konuşmaları parti mensubu konuşmaları var. 451 kişi hakkında siyasi yasak istiyoruz. Banka hesabına tedbir konulmasını talep etti” dedi.


Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci 2020-2021 Dönem Başkanlığı Kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından Antalya'da düzenlenen 'Sınıraşan Örgütlü Suçlarla Mücadele' Konulu Uluslararası Konferans" ta konuşan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, HDP’nin kapatılma sürecine ilişkin açıklama yaptı. Şahin " HDP iddianamesini hazırladık. Anayasa mahkemesine teslim ettik. Bundan sonraki süreç Anayasa Mahkemesinin yetkisinde. 15 gün inceleme süresi var. Değerlendirecekler. Biz elimizden geleni yaptık. Tüm delilleri dosyaları cd içerisinde teslim ettik. Konuşmalar var. 843 sayfalık bir iddianame. 451 kişi hakkında yasak isteniyor. 69 kişi de terör örgütü lehine konuşmaları parti mesubu konuşmaları var. 451 kişi hakkında siyasi yasak istiyoruz. Banka hesabına tedbir konulmasını talep etti” dedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin: “Suç örgütlerinden bir adım önde olmamız gerekir”

 

Antalya’da konuşan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, “Türkiye ve Güneydoğu Avrupa ülkeleri, Aysa ile Avrupa arasında köprü konumunda olduğu için sınır aşan örgütlü suçlardan en fazla etkilenen ülkelerdendir. Suç örgütleri ile mücadele başarılı olmak için onlardan bir adım önde olunması gerekmektedir” açıklamasını yaptı.
Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci 2020-2021 Dönem Başkanlığı Kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen 'Sınıraşan Örgütlü Suçlarla Mücadele' Konulu Uluslararası Konferans" Antalya’nın turizm bölgesi Kundu’da bulunan Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Antalya Eğitim ve Sosyal Tesisinde başladı. 2 gün sürecek olan konferansta sınırı aşan örgütlü suçlar ile mücadele konusu ele alınacak.
Konferansın açılışına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal ve çeşitli ülkelerden savcılar katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, “Başta terör suçları olmak üzere tarihi ve kültürel eser kaçakçılığı silah ve mühimmat kaçakçılığı uyuşturucu madde kaçakçılığı ve göçmen kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı suçlarını işlemek için kurulan suç örgütleri aynı anda birden fazla ülkede faaliyet gösterebilmektedir. Sınırı aşan örgütlü suçlarla mücadele kapsamında uluslararası ilişkiler ve koordinasyonun arttırılması önem arz etmektedir” sözlerine yer verdi.

“Bölgesel düzeyde ve dünya çapında da hep beraber mücadele etmemiz gerekiyor”
Antalya’da suçun önlenmesi için kurumlar arasında düzenli bir koordinasyonun bulunduğunu belirten Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “Bu bizim başta terör olmak üzere uyuşturucu illeti ile de çetin bir mücadele içinde ve güçlü bir mücadele içinde olduğumuzu göstermektedir. Bir yıldır bu şehirdeyim. Özellikle bu suçlar için sadece ulusal düzeyde çalışmalar yapmak yeterli değil. Bölgesel düzeyde ve dünya çapında da hep beraber mücadele etmemiz gerekiyor” açıklamasını yaptı.

“Suç örgütleri ile mücadele başarılı olmak için onlardan bir adım önde olunması gerekmektedir”
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ise yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:
“Bilindiği üzere Türkiye ve Güneydoğu Avrupa ülkeleri Aysa ile Avrupa arasına köprü konumunda olduğu için sınır aşan örgütlü suçlardan en fazla etkilenen ülkelerdendir. Sınıraşan suç örgütleri teknoloji ve iletişimi ve baş döndürücü gelişmelerden istifade etmek suretiyle ekonomik yönden ülkelere ve bireylere ciddi zararlar vermektedir. Bu örgütlerin karmaşık yapıları nedeniyle sınıraşan örgütlü suçlar ile mücadelede güçlükler yaşanmaktadır. Sınıraşan örgütlü suçlar ile mücadele, ülkelerin ve soruşturma makamlarının güçlü ve hızlı bir işbirliğine girmeleri ile mümkündür. Suç örgütleri ile mücadele başarılı olmak için onlardan bir adım önde olunması gerekmektedir. Ülkelerin ulaştıkları bilgileri diğer ülkeler ile paylaşmaları suçla mücadele başarı getirecektir.”

 

 

İHA
Bu haber 251 defa okunmuştur.

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
19961 Okunma
9017 Okunma
7264 Okunma
5392 Okunma
5014 Okunma
4523 Okunma
3853 Okunma
3201 Okunma
3130 Okunma
2774 Okunma
2367 Okunma
2245 Okunma
68500 Okunma
47994 Okunma
25606 Okunma
20869 Okunma
19961 Okunma
19437 Okunma
17536 Okunma
14758 Okunma
14134 Okunma
13667 Okunma
13247 Okunma
11981 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI